Witamy !



AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Wookash » 11 gru 2009 00:24:54

Andrzej tak. Ale jak juz wspomniales nie bedziesz ze mna dyskutowal. Osobiscie tez juz mam dosc tej wymiany zdan ktora prowadzi donikad. Kazdy ma swoje odmienne zdanie uszanujmy je. Zakonczmy juz ten temat i rozstanmy sie w pokoju zanim nas moderzy pogonia.

Pozdr.


Autor postu otrzymał pochwałę
Wookash
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez wikked » 11 gru 2009 01:04:08

Wookash napisał(a):Przejezdzilem na MT 4 lata i lato i zima i nie mialem problemow a smigalem autem ciezkim i z lichymi hamulcami Lada Niva liftowana 3 cale i takie tam rozne swoje wynalazki miala jak to auto rosyjskie i nie mialem problemow a wrecz w niektorych prtzypadkach MT byl lepszy z racji tej ze w kaluzy nie robil sie efekt aquaplaningu czy jakos tak bo kostaka z MT'ka ciagle miala kontakt z asfaltem.

Wookash napisał(a):Jednak stwierdzenie ze MT sie nienadaje na czarne to juz przesada ludzie jezdza i daja rade a MTek tym bardziej da rade

Wookash napisał(a):MT jest dobry na blotko ciut mniej dobry na czarny ale przy zdrowym rozsadku i powiedzmy dobrych umiejetnosciach jazdy mozna na nich jezdzic w kazdych warunkach pamietajmy ze najlepsza opona zimowa na lodzie tez nie robi. Kompromisem jest tu opona AT i rozwazania o zakupie powinnismy zaczynac od takich opon. Jesli rzeczywiscie malo terenu to AT jest w sam raz.

Wookash napisał(a):no to jak chcesz w takie blotko to zdecydowanie MT ale na asfalcie jak juz pewnie wyczytaless trzeba bardziej uwazac na takich oponkach
pozdr.

a to mój ulubiony cytat:
Wookash napisał(a):Prawda na ubitym sniegu potrafily sie slizgnac ale to i zimowka zrobi. Ale jak sie wgryzly to juz szlo a zimowka nie zmasakruje ubitego sniegu.

odnośnie aquaplaningu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akwaplanacja
"Ryzyko wystąpienia akwaplanacji zwiększa się wraz ze wzrostem grubości warstwy wody na jezdni, prędkości pojazdu, szerokości opon, zmniejszeniem lub zabrudzeniem bieżnika opony."
dla mnie :offtopic:
wikked
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez amaj23 » 11 gru 2009 06:48:03

Łukasz argumentów mam całe mnóstwo i już ci pisałem ty wiesz swoje ja znam prawdę, masz rację ta dyskusja prowadzi do nikąd, ale przecież to Ty musiałeś mieć ostatnie zdanie...
Bo ja skończyłem jakieś parę postów wcześniej...
amaj23
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez mandibul » 18 lis 2013 12:26:28

Doradźcie mi w wyborze.
Aktualnie mam Fuldy Tramp mix (coś pomiędzy szosowymi a AT) już zjechane do ok 6mm I w terenie nie dają rady o czym się przekonałem ostatnio.
Teraz mam problem co kupić AT jako całoroczne czy MT z felgami jako drugi komplet typowo w teren.
Auto jest używane sporadycznie. W mieście służy jako dodatkowe I czasami uruchamiane przez żonę by podjechać do sklepu lub do lekarza z dziećmi.
Ale z drugiej strony dopiero zaczynam zabawę w offroad I nie wiem czy MT na początek to nie przerost formy nad treścią.
Choć jeśli kupię AT to boję się że jak się rozbrykam, to będzie ciągły niedosyt.
Co myślicie o moich rozważaniach?
Ach ta dwoistość duszy, nigdy nie da spokoju :)
Była Frota A sport 2.0
mandibul
Maniak
Maniak
 
Posty: 457
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2013 20:21:35
Lokalizacja: Wawa Bielany
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez jrzeuski » 18 lis 2013 12:55:36

AT są kompletnie bez sensu przy takim profilu użytkowania. Szkoda na nie pieniędzy i nerwów, zakładaj MT! Na AT, nawet nowych w terenie nie poszalejesz. Chyba, że bawi Cię wyciąganie się z każdej większej kałuży. Przesadą to byłyby simexy na początek zabawy w offroad, zwykłe MT są w sam raz. A żonę nauczysz, że na mokrym asfalcie oraz ubitym śniegu trzeba na nich ostrożnie, bo może nie udać się zatrzymać.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Semir » 18 lis 2013 13:14:05

Ja miałem szosowe potem At i później MT jak już miałem drugie auto na co dzień. Jak mało jeździsz to ja bym dawał MT od razu. Jak naprawdę się dużo jeździ to inna bajka ale na AT nie poszalejesz.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez broda » 18 lis 2013 14:29:52

Pamiętaj tylko zakładając MT że musisz się do nich przyzwyczaić i nauczyć jeździć, MT zagrzebują się dużo szybciej na grząskim piasku niż AT za to MT lepsze do błota.
broda
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez adrianee36 » 20 lis 2013 20:27:34

chyba przesadzacie troszke z tym ze AT nie pojezdzi w terenie , ja 2 lata jezdziłem na AT BFG i złego słowa na nie nie powiem, opony w pełni dotrzymują kroku MT-kom , czasem nawet sa lepsze, np w sniegu czy piasku, kamieniste podłoze... . jedyna ich wada to ze w błocie sie zaklejaja i koniec jazdy, jakies podjazdy błotne nie do pokonania .
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Semir » 20 lis 2013 20:34:17

Adrian ja jak miałem AT to miałem doczynienia głównie z terenem błotnistym i lipa na maxa. Moja jazda kończyła się zanim się zaczęła na MT w tych samych miejscach bez żadnego problemu i zabawy mialem sporo i mniej strachu i kłopotów.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez adrianee36 » 20 lis 2013 20:49:01

a jakie miałes AT ?? bo wiesz opona oponie nie rowna , no i stan , moje juz przy 4mm tez nie robiły w niczym poza asfaltem
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Semir » 20 lis 2013 20:52:53

General Graber AT2 245/70/16 mięsa jest jeszcze sporo w bardzo dobrym stanie ale miałem na nich ciężko tak gdzie wszyscy bawili się na MT ja miałem lipę.

Ten bierznik jest bardzo podobny a nawet taki sam jak na AT BFG.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez broda » 21 lis 2013 09:10:54

Ja jeździłem na wranglerach AT i dawały rade w błotku. teraz mam matadory AT bieżnik niby podobny ale w błotku jakby gorzej dają rady.
broda
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez ali » 21 lis 2013 16:01:31

broda napisał(a):Ja jeździłem na wranglerach AT i dawały rade w błotku. teraz mam matadory AT bieżnik niby podobny ale w błotku jakby gorzej dają rady.


Szkoda robić porad co lepsze bo to ryzykowne, lepiej niech zainteresowany pojedzie na na jakiegoś spota i zobaczy jak rózne gumy robią, sam oceni.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Argail75 » 21 lis 2013 16:38:41

Myślę że nikt nie dopowie Ci jakie opony masz nabyć . Tu jest tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Sam najlepiej wiesz do czego auto ci służy i jak oraz gdzie jeździsz.
Dla przykładu ja osobiście mam AT BFG i walczę na nich. Jeżdżę tam gdzie wszyscy i jak każdy też wklejam. Dlatego jeździ się w teren minimum w 2 autka co by Cię szybciej wytargać z błota. W przeciwnym razie czeka cie tyrada łopatą.
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez RudeBoy » 21 lis 2013 17:00:22

MT chyba też już masz :)
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez Argail75 » 21 lis 2013 17:17:44

RudeBoy napisał(a):MT chyba też już masz :)


No mam ..... ale jeszcze nie zamontowałem. Poza tym w następnym roku chyba już nie będę tyle latał po Polsce więc MT starczą na jakiś czas.
Z resztą sam widziałeś że na AT też dawałem rade ... no ale u mnie trochę silnik pomagał ;)
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez broda » 21 lis 2013 17:37:18

argail75 napisał(a):Myślę że nikt nie dopowie Ci jakie opony masz nabyć . Tu jest tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Sam najlepiej wiesz do czego auto ci służy i jak oraz gdzie jeździsz.
Dla przykładu ja osobiście mam AT BFG i walczę na nich. Jeżdżę tam gdzie wszyscy i jak każdy też wklejam. Dlatego jeździ się w teren minimum w 2 autka co by Cię szybciej wytargać z błota. W przeciwnym razie czeka cie tyrada łopatą.




Ale przecież odkopywanie się to też część zabawy czasem nawet przyjemna bo można parę spuścić
broda
 

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez RudeBoy » 21 lis 2013 17:38:07

argail75 napisał(a):
RudeBoy napisał(a):MT chyba też już masz :)


No mam ..... ale jeszcze nie zamontowałem. Poza tym w następnym roku chyba już nie będę tyle latał po Polsce więc MT starczą na jakiś czas.
Z resztą sam widziałeś że na AT też dawałem rade ... no ale u mnie trochę silnik pomagał ;)


No masz moc więc na MT będzie to auto fajnie latać po błocie :)
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez mandibul » 22 lis 2013 17:05:59

No I wybór padł na MT. W następny weekend będzie okazja je przetestować to napisze swoje spostrzeżenia.
Była Frota A sport 2.0
mandibul
Maniak
Maniak
 
Posty: 457
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2013 20:21:35
Lokalizacja: Wawa Bielany
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: AT czy MT ?...oto jest pytanie...

Postprzez jafcio » 25 lip 2014 08:03:55

Tez bilem sie z myslami...
Ostatecznie padlo na MT ki uzywane w super stanie,zaraz je zakladam a ...poniewaz duzo jezdze w zimie to na zime kupie chyba zimowki....do zimy troche czasu wiec decyzja odwleczona w czasie.

Kupilem bieznikowane ( mysle ze w przypadku mt to rozsadna alternatywa) padli na coolway Mt 245\70\16.
Cena 100\szt tez wg mnie ok za ladne oponki mt.
Zobaczymy!!
Frontera B 3.2 v6 LIMITED
Avatar użytkownika
jafcio
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Obrazki: 12
Dołączył(a): 11 lis 2013 16:16:35
Lokalizacja: Lublin
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron