Witamy !



Chromowanie felg Warszawa/Kielce

Warsztaty, sklepy, hurtownie polecane przez użytkowników

Chromowanie felg Warszawa/Kielce

Postprzez tomekxxxy » 09 sty 2011 19:57:45

Mam stalowe chromowane felgi i chciałbym je odświeżyć ( ponownie pochromować).Może ktoś zna jakiś zakład pomiędzy Kielcami a Warszawą , który porządnie to zrobi i czy w ogóle to się opłaca?
Avatar użytkownika
tomekxxxy
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 gru 2009 13:56:08
Lokalizacja: BIAŁOBRZEGI
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Chromowanie felg

Postprzez tomik » 09 sty 2011 21:01:56

Jest prosty i dobry sposób na chromowanie felg .
oczywiście matujemy i oczyszczamy felgę następnie podkład najzwyklejszy pod lakiery samochodowe matujemy ,malujemy czarnym akrylem w bazie matujemy papierkiem 2000tyś i nakładamy chrom następnie bez matowania nakładamy 3 warstwy lakieru bezbarwnego i cieszymy się efektem swojej pracy. około 200setek wystarcza spokojnie na 4 felgi koszt chromu około 100 zł zamówisz w dobrej mieszalni lakierów reszta materiałów też maks 100zł.
tomik
 

Re: Chromowanie felg

Postprzez konik » 09 sty 2011 23:08:11

@tomik sposób podany przez Ciebie jest dobry w wypadku felg pokrytych lakierem. Prawdziwy chrom nakładany jest elektrolitycznie, i w domowych warunkach jest to niewykonalne (no chyba że ktoś ma w piwnicy galwanizernię :D )
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Chromowanie felg

Postprzez tomik » 10 sty 2011 07:44:36

konik napisał(a):@tomik sposób podany przez Ciebie jest dobry w wypadku felg pokrytych lakierem. Prawdziwy chrom nakładany jest elektrolitycznie, i w domowych warunkach jest to niewykonalne (no chyba że ktoś ma w piwnicy galwanizernię :D )



JA wiem ,po prostu podałem dosyć dobry i tani sposób na pokrycie felg chromem .
tomik
 

Re: Chromowanie felg

Postprzez Lechu » 10 sty 2011 08:14:11

Słabo opłacalne kiedyś miałem Junaka ichromowałwm 2 felgi jak dobrze pamietam to w 2003r.placiłem coś 10pln.za 1dcm3 chromu polerowanego techniczny ten co w wewnącz mniej liczony bo bez polerki,ogółem policzyli z 320pln za dwie obrecze 19" ale to było trochę lat temu jak teraz niewiem,a i pamiętaj jeżeli są wżery z rdzy to muszą być wuczyszczone do gładkiego bo pod nowym chromem i tak będą widoczne :!:
Lechu
 

Re: Chromowanie felg

Postprzez tomekxxxy » 17 sty 2011 13:59:17

Z chromowania felg już się wyleczyłem! Po prostu za drogi to interes, za chromowanie można kupić całkiem niezłe alusy, stalówki sprzedam i jeszcze będzie na :beer:
Avatar użytkownika
tomekxxxy
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 gru 2009 13:56:08
Lokalizacja: BIAŁOBRZEGI
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Auto warsztaty, sklepy, hurtownie..



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron