Witamy !



START ...

Jesteś nowy na forum? Przywitaj się w tym wątku, opisz swoje auto, napisz jak trafiłeś na forum ...

Moderator: TATAR

START ...

Postprzez monika » 28 mar 2017 07:41:12

Dzien Dobry
Nowa na Forum oficjalnie, ale czytam wasze posty dosc regularnie ..od okolo roku :D

Posiadaczka Frontery od roku z 2003 r 2,2 DTI Long ,Kolor Srebrny.
Kupilam ja bo zwyczajnie mi sie spodobala ,pojechalam gdzies na slask po nia ,wrocilam do Szczecina .Przesiadlam sie z Golfa II 88 r do auta typu CZOLG :D
Auto jest zgrabne ,ma piekna budowe jak na tamte lata ...i mimo ze ciagle cos trzeszczy ,puka i nie wiem co stuka to polubilam go..
Jestem kobieta wiec technicznie auta nie sprawdzilam ,cena byla wysoka wiec uznalam ze wlascieciel dbal o autko stad ta cena.Zreszta bylam zdecydowana i chcialam ja miec :D

No i teraz zaczyna sie moj problem...pompa PSG16 zregenerowana w AUTOKRAK po pompie wystapil problem z przepustnica ..to rozniez zrobilam dostalam gwarancje itd . Koszt wysoki ..jak na duze auto przystalo :D
Frontera po miesiacu u mechanika w koncu wrocila do domu ..i bylo pieknie ale krotko..zaczyna mi szarpac ..glownie na jalowym biegu ,bywa ze gasnie .Ostatnio podczas jazdy zgasla kilkakrotnie.
Szarpie jakby sie dusila az na drazku od biegu czuje te duszenie.
{Przerazilam sie zwyczajnie ,jednak auto jest duze ..gasnie nagle a tu zero hamulca kierownica ciezko..
Dymi na bialo i to mocno ,nie znam diesli to moj pierwszy ale jesli nie widze auta za mna? to chyba fest dymi..

nie dymi zawsze ,temperatura bez znaczenia

Komputer w dwoch miejscach roznych nie pokazuje bledow,kontrolki nie pala sie ..auto tak nagle jak zaczyna szarpac nagle sie uspokaja i jezdzi plynnie.
I tak mija kilka dni ..i znow to samo.
Nie moge juz sluchac mechanikow ktorzy wciskaja ze to diesel wiec musi kopcic..bo bledu przeciez nie ma...lub chca sie brac za rozbieranie silnika..
moze ktos przerobil taki problem?
Mechanik od pompy podpowiedzial mi ze to byc moze EGR ..czy ktos cos wie o tym EGR? Sorry ze te pytania sa takie nie fachowe ale inaczej nie umiem tego wam przedstawic .
Czy konieczne jest usuniecie EGR? bo w Szczecinie nikt nie chce tego sie podjac..
moze ktos jest z moich okolic ? ma jakiegos fachowca sprawdzonego?

Czy w moim aucie mozna to wyczyscic ten EGR? bo czytam ze mozna a w AsO twoierdza ze to nic nie da i trzeba nowy..

Bede wdzieczna za pomoc .
monika
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 mar 2017 00:22:53
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: START ...

Postprzez jrzeuski » 28 mar 2017 07:57:31

A ten biały dym nie jest czasem słodkawy w zapachu? Płynu chłodzącego nie ubywa? A oleju w silniku?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: START ...

Postprzez monika » 28 mar 2017 10:34:06

wszystko sprawdzone ,olej jest i plyn tez. Zapach normalny czyli smierdzi jak to z wydechu..slodkawy z pewnoscia nie..
monika
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 mar 2017 00:22:53
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: START ...

Postprzez jrzeuski » 28 mar 2017 11:25:23

Na EGR mi to nie wygląda, raczej problem z dawkowaniem paliwa. Ale niech się wypowie któryś z długoletnich posiadaczy tego silnika.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998


Powrót do Start



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości