Witamy !



Dzień dobry!

Jesteś nowy na forum? Przywitaj się w tym wątku, opisz swoje auto, napisz jak trafiłeś na forum ...

Moderator: TATAR

Dzień dobry!

Postprzez avic » 05 lut 2019 10:48:24

Co prawda ja już kilka postów napisałem, ale... pora się przedstawić oficjalnie, wraz z autem. Poszukiwania auta przeciągnęły się o blisko rok i zamiast poszukiwanej forty A trafiła się w niezłym stanie frotka B - Rok Pański 2000, ale rejestracja z '01. Czyli autko pełnoletnie. "2000 Edition", ale co prawda tutaj każda frota B jest chyba "limited" jeśli się nie mylę. Silnik 2.2 z nitro LPG i klimą, ale co ważniejsze - auto prawie wszędzie ma fabryczny lakier. Wg mojego chińskiego czujnika lakieru robione były tylko doły przednich, a i wnętrze nie jest jakoś mocno zniszczone.

Jako, że cena czyni cuda, auto nie jest bez wad: nie działa licznik - tj. licznik kilometrów wyświetla liczby raz na jakiś czas, ciągle swieci się kontrolka ręcznego a zegarów i podświetlenia nie ma wcale. Sprzedający coś wspominał o jakimś bezpieczniku, że nie działa. Do tego coś mówił o końcówkach drążków, że koło się chybota na boki, ale mnie to pachnie łożyskami. I coś z kolektorem - prawdopodobnie szpilka albo uszczelka bo pierdzi. Żadnych widocznych pęknięć nie było.

Tak czy inaczej jest co robić, może auto odzyska pełnię sprawności.

Obrazek
Obrazek

-- Dodano 05 lut 2019 10:50:16 --

Da się tutaj edytować posty? Chciałem podmienić zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
avic
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 04 sty 2018 22:38:25
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Dzień dobry!

Postprzez Semir » 05 lut 2019 11:00:02

:hi:

Licznik to standardowa choroba tego autka.
Wszelakie informacje znajdziesz na forum.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Dzień dobry!

Postprzez tupek » 06 lut 2019 19:14:55

Łożyska mogą mieć luz bo są nieskontrowane - nie jest to trudne zadanie, albo mogą być też zużyte.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Dzień dobry!

Postprzez Lazybones » 07 lut 2019 10:18:22

Szukaj na olx/allegro gości którzy ogłaszają się z naprawą liczników. Ja w zeszłym roku w sierpniu wysyłałem swój licznik do Poznania i gościu odesłał za pobraniem naprawiony licznik. Skasował 3 stówki. Jak narazie jeżdżę i jestem zadowolony. :) :go:
Lazybones
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 172
Obrazki: 0
Dołączył(a): 24 wrz 2018 07:41:51
Lokalizacja: Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Dzień dobry!

Postprzez avic » 10 lut 2019 11:26:07

Dziękuję za informacje kolegom powyżej. Co do licznika - auto stoi właśnie w warsztacie, gdzie właściciel jest świetnym elektronikiem. Już nieraz prostował mi podrutowane instalacje w autach. Jeśli to kwestia lutów - da sobie z tym radę, a ostatecznie pozostaje ten Poznań gdzie licznik zawiozę osobiście, bo często jestem.

Co do tych łożysk.. tu sytuacja jest o tyle dziwna, że...żadnych wibracji nie czuć na tyle, a przód przy około 90-100 km/h wpada w mocne drgania, które bardzo przenoszą się na kierownicę. Przyznam, że nigdy nie miałem auta, w którym - jeśli by to były łożyska - miałyby na tyle dużo luzu. Ciekawe co mój znachor od samochodów odkryje w tym przednim zawieszeniu..
avic
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 04 sty 2018 22:38:25
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Dzień dobry!

Postprzez tupek » 10 lut 2019 20:42:28

Niewyważone koła.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Start



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości