Witamy !



[Sport A] - światła tylne

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[Sport A] - światła tylne

Postprzez euro6 » 29 gru 2010 23:30:36

Witam, mam do was pytanie poniewaz ostatnio jak bylem na przegladzie to facet przyczepił sie do mnie o to ze swiatła pozycyjne swieca sie tylko w lampach dolnych w zderzaku a nie jednoczesnie i w tychi w górnych lampach dlatego mam pytanie jak powinno byc seryjnie?? jak kupiłem frotke to tak juz bylo i z ciekawosci rozkreciłem gorna lampe i sa tylko 2 zarówki a nie ma od swiateł pozycyjnych a jak powinno byc odpowiednio zebym nastepnym razem nie miał juz takiego problemu??jezeli powinny byc to czy od swiatła pozycyjnego w lapie w zderzaku moge dac przełuzke i wstawic druga zarówke bez zadnych skutków ubocznych np dla elektryki czy akumulatora??
euro6
 

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez Cobreti25 » 30 gru 2010 00:32:58

Witam
Powiem Tak, jak kupiłem frotę, to było właśnie tak jak piszesz. W górnych są tylko światła cofania i przeciwmgłowe :shock: , ale ze względu, że mnie to nie za bardzo wystarczało i coś mi brakowało, to postanowiłem trochę je przerobić :twisted: i wpakowałem tam światła pozycyjne i stopu w wyniku czego mam dolne bez zmian, natomiast w górnych mam pozycję, stop, przeciwmgłowy, cofania. :mrgreen:
Dopiero później doczytałem, że Long ma inne lampy (takie same mocowanie jak u nas) ze wszystkimi światłami :oops: , więc teraz decyzja należy do Ciebie jak to rozwiążesz. A co do diagnosty ... :killer: :killer: :wsciekly: :wsciekly: weź go zmień :!:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez przemia » 30 gru 2010 00:38:19

Ja tak przerobiłem instalację że mam tylko górne światła. W miejsce wstecznego dałem pomarańczowe żarówki kierunkowskazów i dołożyłem zewnętrzny halogen cofania z wesemu przez przekaźnik.

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez kasalka » 30 gru 2010 01:56:07

"Cobreti25" i nie masz problemów z przeglądem? Jeśli nie masz to obaj z "euro" powinniście zmienić diagnostów, a właściwie to stacja kontroli powinna ich wymienić. Chyba że diagności są świeżo po szkoleniu i mają melasę w głowie. mieszają przepisy angielskie z amerykańskimi, porównują do europejskich, a u nas jest inaczej. Swiatło pozycyjne ma być jedno (na obie strony z osobna), może być współdzielone ze stopem, a ile jest żarówek w pozycji, jedna dwie.... mają stanowić całość (nie mylić/łączyć z obrysowymi lub dodatkowymi).
Podobnie jak niedouczeni diagności lub policja kwestionują działanie świateł na podstawie klosza, przezroczysty/czarny czy czerwony. Określa się kolor światła. Do przednich (pozycja, "krótkie, długie halogeny kierunki) pod jednym gładkim kloszem się nie czepiają, a że świecą po oczach to szczegół bo nie umieją nastawić. Mojemu bratu tak ustawili światła, że jak wączył długie (drogowe) to wierzchołki drzew oświetlały, a na mijania to jechało się jak kret, na "brajla". Ustawiłem na kreskach, na ścianie w garażu i nie ma problemu. Drogę widzi nikt nie mruga z naprzeciwka.
U nas niestety przepisy są niedopracowane, nieegzekwowane, ni jak mają się do warunków na drodze, a jak dochodzi do "kontroli" to oczywiście kierowca winny.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez kasalka » 30 gru 2010 02:38:15

Wybaczcie post pod postem, trochę z innej beczki.
Światła dzienne, drogowe, przeciwmgłowe. Z dziennymi nie wiadomo jak jest do końca. dodatkowe dzienne mają gasnąć po włączeniu pozycji i w następstwie mijania. W nowych autach pełnią też rolę pozycji, nie gasną. Drogowe jednak pominę, tu się nie zmienia wiele. kiedyś używano częściej, a teraz to używają CB (i tak będę mrugać, a co ostrzeganie przed niebezpieczeństwem na drodze jest ważne, nie?). Przeciwmgłowe przednie (tylne jest obowiązkowym wyposażeniem). Wolno używać przy znacznie ograniczonej widoczności i na drogach górskich.
Ile więcej widać przy tych światłach (bez świateł mijania, które jednak są obowiązkowe przy ograniczonej widoczności).
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez piciu_pc » 30 gru 2010 09:51:12

seryjnie jest tak dół - kierunki , stop , pozycyjne góra - przeciwmgielne, cofania . Umieszczenie w zderzaku świateł podstawowych podyktowane było podobno tym, że zapasowe koło umieszczone na tylnej klapie ograniczyło by ich widoczność ( pod kątem) gdyby były umieszczone w kloszach górnych. Taki sobie staroświecki bzdet.
Avatar użytkownika
piciu_pc
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 70
Obrazki: 1
Dołączył(a): 04 sty 2010 08:37:37
Lokalizacja: zgorzelec
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez SKODA76 » 30 gru 2010 10:00:24

Mój diagnosta też się czepiał jak było oryginalnie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/270 ... 52bea.html
więc zmieniłem na lampy od longa
http://chomikuj.pl/Image.aspx?id=389525780
teraz są lepiej widoczne, skończył się problem z napychaniem błota i nie łączeniem kabelków w lampach dolnych :lol:
SKODA76
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1930
Obrazki: 0
Dołączył(a): 23 gru 2008 14:44:33
Lokalizacja: LUBELSKIE
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez Cobreti25 » 30 gru 2010 12:57:05

kasalka napisał(a):"Cobreti25" i nie masz problemów z przeglądem? Jeśli nie masz to obaj z "euro" powinniście zmienić diagnostów, a właściwie to stacja kontroli powinna ich wymienić. Chyba że diagności są świeżo po szkoleniu i mają melasę w głowie. mieszają przepisy angielskie z amerykańskimi, porównują do europejskich, a u nas jest inaczej. Swiatło pozycyjne ma być jedno (na obie strony z osobna), może być współdzielone ze stopem, a ile jest żarówek w pozycji, jedna dwie.... mają stanowić całość (nie mylić/łączyć z obrysowymi lub dodatkowymi).
Podobnie jak niedouczeni diagności lub policja kwestionują działanie świateł na podstawie klosza, przezroczysty/czarny czy czerwony. Określa się kolor światła. Do przednich (pozycja, "krótkie, długie halogeny kierunki) pod jednym gładkim kloszem się nie czepiają, a że świecą po oczach to szczegół bo nie umieją nastawić. Mojemu bratu tak ustawili światła, że jak wączył długie (drogowe) to wierzchołki drzew oświetlały, a na mijania to jechało się jak kret, na "brajla". Ustawiłem na kreskach, na ścianie w garażu i nie ma problemu. Drogę widzi nikt nie mruga z naprzeciwka.
U nas niestety przepisy są niedopracowane, nieegzekwowane, ni jak mają się do warunków na drodze, a jak dochodzi do "kontroli" to oczywiście kierowca winny.


Nie mam problemów, ponieważ dodatkowe światła zamontowałem jak "Bozia" każe.
Na samej górze klosza są pozycyjne ze stopem (jedna żarówka dwuwłóknowa).
Poniżej mam wsteczne i jeszcze niżej przeciwmgłowe.

W momencie zapalenia świateł pozycyjnych, świecą dwa na dole i dwa na górze, czyli cztery światła, po wciśnięciu hamulca również świecą cztery światła.
Światła cofania, kierunkowskazy, przeciwmgłowe pozostały na swoich miejscach.

Dlaczego niby miało by się coś dziać na przeglądzie :shock: :?: :?:

Równie dobrze mogliby się doczepiać do dodatkowego światła stop :!: :!:
Właściwie tak nawet mogę to nazwać, bo dodałem światło stopu z dodatkową funkcją świateł pozycyjnych (albo odwrotnie :mrgreen: )


P.S. @przemia
Też mi to chodzi po głowie :mrgreen: Tylko chciałbym dwie takie lampki na tył
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez mikrusik » 30 gru 2010 15:56:35

Ciekawe tylko jak zdołałeś na lampach górnych nabić certyfikat zgodności?
Każdy klosz jest inaczej modelowany pod względem świecenia i wstawienie żarówek czy dociągniecie instalacji nie załatwia sprawy.
Szczęście i nie szczęście, że macie takich diagnostów.
Gdyby byli fachowcami to by w przypadku euro6 nie było problemu, a Twoim nie podbili by Ci przeglądu.
Mnie szargał za halogeny drogowe, widać co stacja to inne przepisy :killer:
mikrusik
 

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez kasalka » 30 gru 2010 18:33:25

Widać znajomość przepisów ma się ni jak do rzeczywistości. A co diagnosta to inna ich interpretacja. Auto ma spełniać pewne warunki techniczne. I diagnosta nie może narzucać, które lampy mają jak świecić wg własnego widzi-misie. Może stwierdzić jedynie ich uszkodzenie lub niezgodność stosowania np. z powodu niedopuszczenia lamp do użytku w danym kraju.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez Cobreti25 » 30 gru 2010 20:40:12

mikrusik napisał(a):Ciekawe tylko jak zdołałeś na lampach górnych nabić certyfikat zgodności?
Każdy klosz jest inaczej modelowany pod względem świecenia i wstawienie żarówek czy dociągniecie instalacji nie załatwia sprawy.
Szczęście i nie szczęście, że macie takich diagnostów.
Gdyby byli fachowcami to by w przypadku euro6 nie było problemu, a Twoim nie podbili by Ci przeglądu.
Mnie szargał za halogeny drogowe, widać co stacja to inne przepisy :killer:


Nie zdołałem :mrgreen: Ale chyba lepiej, że dbam o swoje jak i o innych bezpieczeństwo.

Może Łukasza diagnosta chciał w łapę, a mój miał to w pompie :mrgreen: :mrgreen:

Albo obaj się nie znają :shock:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez konik » 30 gru 2010 22:46:52

Jeżeli mi diagnosta nie chce podbić przeglądu, proszę o uzasadnienie (interpretację przepisów)
Oczywiście nasze auta mają europejską homologację i diagnosta nie ma o co się przyczepić, a jedynie może się ośmieszyć. A jeżeli już się czepiamy to jeżeli w Sporcie w górnych światłach miałbyś dołożone dodatkowe pozycje to wtedy auto nie powinno przejść przeglądu bo zgodnie z przepisami auto osobowe powinno mieć z tyłu dwa światła pozycyjne. W razie czego przepisy dotyczące oświetlenia tu:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm (polecam załącznik nr 6)
Jeżeli jednak dasz się zastraszyć niedouczonemu (żeby nie powiedzieć głupiemu) diagnoście i zechcesz zamontować lampy od longa to wskazówki tu:
viewtopic.php?f=23&t=682
W naszych autach zamontowano lampy na dole, aby nie były przesłaniane przez koło zapasowe. Niestety minus jest taki ze nisko umieszczone, są narażone na zalanie, szczególnie jak ktoś użytkuje auto zgodnie z przeznaczeniem :D
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez Cobreti25 » 30 gru 2010 22:52:18

Ale 100zł za szt. to trochę dużo :shock: :wsciekly:

Na razie niech tak zostanie, a jakby co to tylko wyjęcie żarówki i...

modły o upomnienie..... :mrgreen: :mrgreen:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frota A Sport-swiatła tylne

Postprzez FROTERKA » 31 gru 2010 09:06:17

Cobreti25 napisał(a):
P.S. @przemia
Też mi to chodzi po głowie :mrgreen: Tylko chciałbym dwie takie lampki na tył

Uwierz, że wystarczy jedna. Jara tak, że wszyscy krzyczą: WYŁĄCZ TO !!!! :mrgreen:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

[A 2.0] oświetlenie auta z tyłu nie działa

Postprzez jafcio » 02 gru 2013 14:06:52

Mampytanie, mamjedynie oświetlenie w swojej frani w zderzaku ( frontera a sport ).
Światła na budzie są same klosze i .. nie mam tam zarówek. zdjąłem klosz i chyba poprzedni właściciel cos tam namotał bo nie ma nawet oprawek.
Jakie oprawki kupić , jakie kable tam pociągnąć aby światła były normalnie a nie tylko w zderzaku?
Frontera B 3.2 v6 LIMITED
Avatar użytkownika
jafcio
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Obrazki: 12
Dołączył(a): 11 lis 2013 16:16:35
Lokalizacja: Lublin
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [Sport A] - światła tylne

Postprzez mandibul » 04 gru 2013 08:25:26

A jak włączysz wsteczny to cokolwiek białego z tyłu się świeci?
Była Frota A sport 2.0
mandibul
Maniak
Maniak
 
Posty: 457
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2013 20:21:35
Lokalizacja: Wawa Bielany
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [Sport A] - światła tylne

Postprzez jafcio » 12 gru 2013 11:27:30

Świeci tylko wsteczne. nie ma postojówek stopu i kierunków. Są klosze ale nie ma tam żarówek w tych miejscach.
Żarówka tylko jest przy wstecznym.
Czemu tam nie ma świateł. Jechałem dziś za fronterą na ulicy inną i ... też tam nic koleś nie miał. Świecił się "zderzak" :/
Frontera B 3.2 v6 LIMITED
Avatar użytkownika
jafcio
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Obrazki: 12
Dołączył(a): 11 lis 2013 16:16:35
Lokalizacja: Lublin
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [Sport A] - światła tylne

Postprzez mandibul » 12 gru 2013 11:42:57

Nie masz bo tak jest fabrycznie. Fabrycznie czyli:
W zderzaku: postojowe, stop, kierunkowskazy
Lampy górne: tylko wsteczny i przeciwmgielne.

Dla mnie to jest mało widoczne i mylące dla innych, ale nie będe tego poprawiał. Ty jak chcesz to zmienić to kup lampy od Longa i przenieś instalację.
Była Frota A sport 2.0
mandibul
Maniak
Maniak
 
Posty: 457
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2013 20:21:35
Lokalizacja: Wawa Bielany
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [Sport A] - światła tylne

Postprzez jafcio » 12 gru 2013 14:38:22

dziękuję bardzo. rozwiane wątpliwości.
Frontera B 3.2 v6 LIMITED
Avatar użytkownika
jafcio
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Obrazki: 12
Dołączył(a): 11 lis 2013 16:16:35
Lokalizacja: Lublin
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [Sport A] - światła tylne

Postprzez SKODA76 » 12 gru 2013 15:37:36

Załóż z longa i spokój :D
SKODA76
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1930
Obrazki: 0
Dołączył(a): 23 gru 2008 14:44:33
Lokalizacja: LUBELSKIE
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron