Witamy !



Rozsądek w terenie

Czyli rozmowy o technice sprawnego poruszania się w terenie.

Rozsądek w terenie

Postprzez RudeBoy » 11 paź 2014 22:39:06

W tym dziale bo chcę, żeby zostało na dłużej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

Nie po to by tu dyskutować.
Niech każdy zrobi rachunek sumienia i wyciągnie wnioski z tego dramatu.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez lysy » 11 paź 2014 22:41:05

Promile i fantazja nigdy z tego nic dobrego nie było.....

["]
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez Odoll » 12 paź 2014 08:01:36

Nie chciałbym wyjść na gruboskurnego skurfiela ale ja moją curkę nauczyłem że po wejściu do samochodu PIERWSZE co robi to ZAPINA PASY i to nie że ja jej przypominam tylko robi to sama , taki ma wyuczony odruch.
Gdyby ta dziewczynka miała je zapięte to by nie wypadła i skończyło by się na siniakach. Dla tego uczcie swoje dzieci zapinać pasy , ZAWSZE :!: :!:
Oczywiście gdyby ten DEBIL kierowca nie był piany to też by pewnie pomyślał co i jak robi i do wypadku by nie doszło .
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez jrzeuski » 12 paź 2014 08:45:44

Straszna tragedia...
Mało szczegółów podali, ale mniemam, że była to jakaś czasówka albo kierowca pod wpływem popisówkę odwalał. W pierwszym przypadku pytanie, gdzie byli sędziowie, że nie sprawdzili zapięcia pasów :wsciekly: Często nie wolno brać pasażerów na taki OS a z artykułu wynika, że tylna kanapa była pełna. Chyba, że pozostali poszkodowani to widzowie, ale to tylko tym gorzej dla organizatorów, że dopuścili by tam się znaleźli. Offroad tak jak i inne sporty motorowe to niebezpieczna zabawa. Trzeba myśleć za siebie i za innych w aucie i poza nim a organizatorzy takich imprez potrójnie, bo podsunięcie kierowcy do podpisu kwitu o zrzeczeniu się roszczeń w razie W nie znaczy "róbta co chceta".
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez cinek1983059 » 12 paź 2014 09:14:57

jrzeuski napisał(a):Straszna tragedia...
Mało szczegółów podali, ale mniemam, że była to jakaś czasówka albo kierowca pod wpływem popisówkę odwalał. W pierwszym przypadku pytanie, gdzie byli sędziowie, że nie sprawdzili zapięcia pasów :wsciekly: Często nie wolno brać pasażerów na taki OS a z artykułu wynika, że tylna kanapa była pełna. Chyba, że pozostali poszkodowani to widzowie, ale to tylko tym gorzej dla organizatorów, że dopuścili by tam się znaleźli. Offroad tak jak i inne sporty motorowe to niebezpieczna zabawa. Trzeba myśleć za siebie i za innych w aucie i poza nim a organizatorzy takich imprez potrójnie, bo podsunięcie kierowcy do podpisu kwitu o zrzeczeniu się roszczeń w razie W nie znaczy "róbta co chceta".


zgadzam się w zupełności z każdym słowem.jeżeli to był legalny rajd z pełną ekipą sędziowską to wychodzi na to że winą trzeba by było obciążyć organizacje, do tej pory jeszcze mi się nie zdarzyło żeby sędziowie nie oglądali auta,za każdym razem sprawdzali czy z auta nic nie cieknie, czy masz ,kask ,pasy i gaśnice,a dozwolona ekipa to tylko pilot i kierowca żadne osoby trzecie
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez szymon.ha » 12 paź 2014 09:26:18

Bylo napisane ze bylo to po zakonczeniu rajdu.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez DDriver » 12 paź 2014 11:52:47

Avatar użytkownika
DDriver
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 15 gru 2013 13:47:48
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez ali » 12 paź 2014 11:56:43

co wiele komentować, :beer: i kierownica w parze często kończą się tragicznie :(
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez RudeBoy » 12 paź 2014 12:24:55

cinek1983059 napisał(a):zgadzam się w zupełności z każdym słowem.jeżeli to był legalny rajd z pełną ekipą sędziowską to wychodzi na to że winą trzeba by było obciążyć organizacje, do tej pory jeszcze mi się nie zdarzyło żeby sędziowie nie oglądali auta,za każdym razem sprawdzali czy z auta nic nie cieknie, czy masz ,kask ,pasy i gaśnice,a dozwolona ekipa to tylko pilot i kierowca żadne osoby trzecie


Cinek co Ty w ogóle wygadujesz! Podstawową winę ponosi najebany kierowca. Dodatkowo po dupie powinni dostać Ci, którzy wiedzieli że jest najebany i świruje z dziećmi na pokładzie.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez cinek1983059 » 12 paź 2014 18:15:47

RudeBoy napisał(a):
cinek1983059 napisał(a):zgadzam się w zupełności z każdym słowem.jeżeli to był legalny rajd z pełną ekipą sędziowską to wychodzi na to że winą trzeba by było obciążyć organizacje, do tej pory jeszcze mi się nie zdarzyło żeby sędziowie nie oglądali auta,za każdym razem sprawdzali czy z auta nic nie cieknie, czy masz ,kask ,pasy i gaśnice,a dozwolona ekipa to tylko pilot i kierowca żadne osoby trzecie


Cinek co Ty w ogóle wygadujesz! Podstawową winę ponosi najebany kierowca. Dodatkowo po dupie powinni dostać Ci, którzy wiedzieli że jest najebany i świruje z dziećmi na pokładzie.


o tym że był najebany to szkoda gadać,z jego strony zero jakiejkolwiek odpowiedzialności teraz będzie miał nauczkę do końca życia szkoda że tak tragiczną :(
umkło mi gdzieś że to był zlot nieoficjalny,myślałem że jakiś legalny rajd
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez Argail75 » 13 paź 2014 06:34:18

Ja na zlocie w Janowie wydmuchalem 0,25 i nie bylo sily by mnie wsadzic za fajere .
A teraz tak na mysl przychodzi mi nasza Łączka. Warto sie Powaznie Zastanowic.
:stop:
Ostatnio edytowano 13 paź 2014 09:35:22 przez Argail75, łącznie edytowano 1 raz
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez jrzeuski » 13 paź 2014 09:15:34

argail75 napisał(a):Ja na zlocie w Janowie wydmuchalem 0,25 i nie bylo sily by mnie wsadzic za fajere .
W terenie nie chodzi o to, ile się wydmuchało, bo każdy inaczej reaguje na zawarte w sobie promile. Nie siada się za kółko jak się nie czuje na siłach ani jak się czuje za bardzo na siłach. Tu wystąpił ten drugi przypadek a otoczenie nie zareagowało właściwie :wsciekly: Może nawet go jeszcze podpuszczali, żeby zaszalał, bo większy fun będzie :niewiem: W każdym razie widać, że musiało być grubo skoro auto na płaskim polu aż tak rozwalił.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez Argail75 » 13 paź 2014 09:37:45

Na Camp na zlocie też był incydent ale ludzie zareagowali :>:
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez Zula » 14 paź 2014 11:48:59

Odoll napisał(a):Nie chciałbym wyjść na gruboskurnego skurfiela ale ja moją curkę nauczyłem że po wejściu do samochodu PIERWSZE co robi to ZAPINA PASY i to nie że ja jej przypominam tylko robi to sama , taki ma wyuczony odruch.
Gdyby ta dziewczynka miała je zapięte to by nie wypadła i skończyło by się na siniakach. Dla tego uczcie swoje dzieci zapinać pasy , ZAWSZE :!: :!:
Oczywiście gdyby ten DEBIL kierowca nie był piany to też by pewnie pomyślał co i jak robi i do wypadku by nie doszło .

Jak dla mnie najlepszy komentarz do tej całej sytuacji. :>:
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez klejnus » 14 paź 2014 20:51:53

Witajcie. Mogę powiedzieć cos wiecej bo pracuje kilka km od tego miejsca. W pracy wiadomo jest kilka wersji. Podobno on był organizatorem tego rajdu. Była to czasówka. Na zdjęciach wygląda że jest prosto ale tam był łuk i go wywaliło. Dziewczynkę wyrzuciło i zgniotło jej głowę. Na youtube jest filmik amatorski z tego rajdu widać ze jakieś zaplecze było. W samochodzie podobno też była jego córka też w tym samym wieku. Podobno widzieli jak wypił pólówke z kimś i 2 piwa. Jak pisałem wcześniej i jak sami wiecie ile ludzi tyle wersji. I jak zapewne się domyślacie jest szum medialny wokół tej sprawy.
klejnus
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 211
Obrazki: 30
Dołączył(a): 09 lut 2014 22:46:09
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez JJKILLER » 14 paź 2014 23:48:05

argail75 napisał(a):Na Camp na zlocie też był incydent ale ludzie zareagowali :>:

Zareagowali, ale ile się nasłuchali później od rzeczonego "incydenta" :evil:
Na szczęście skończyło się tylko zawisem na skarpie...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez mpl » 15 paź 2014 18:25:57

W terenie nie chodzi o to, ile się wydmuchało, bo każdy inaczej reaguje na zawarte w sobie promile. Nie siada się za kółko jak się nie czuje na siłach ani jak się czuje za bardzo na siłach...


Dawno nie czytałem nic głupszego... W terenie, w garażu u szwagra, na parkingu pod blokiem, na drodze, gdzie byś nie był, jak piłeś i coś wydmuchałeś, to nie ma, że się ktoś czuje lepiej, czy gorzej, czy wcale, czy za bardzo - po prostu nie ma jazdy - moim zdaniem jeśli ktoś robi inaczej jest bezmózgim debilem i tyle - nie zasługuje na jakikolwiek szacunek, czy litość...
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez jrzeuski » 15 paź 2014 19:55:40

Znaczy się negujesz różny wpływ alkoholu na ludzi? Zresztą jest wiele czynników dozwolonych prawem, znacznie groźniejszych dla bezpieczeństwa ruchu niż wypicie paru piw poprzedniego wieczora.

Koleś z tego wątku przeszarżował i nie dopilnował zapięcia pasów, ale daleki jestem od zwalania całej winy na promile, bo przy 0,00 też pewnie nieraz tak świrował. Tym razem nie wyszło a do tego są ofiary.

PS. Większość wypadków i kolizji powodują trzeźwi kierowcy.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez Argail75 » 15 paź 2014 20:43:50

Może teraz zabrzmi dziwnie to co napisze ale zapytam sie tak :

O ilu przyadkach słyszeliście że KTOŚ jechał za szybko , był trzeżwy a pozabijał ludzi ? I nie ważne czy wjechal w przystanek , czy zgarnął z pobocza !
O ilu przypadkach słyszeliście że KTOŚ pijany jechał i pozabijał ludzi u siebie w aucie , czy wjechał na pobocze lub przystanek ???
O ilu przypadkach słyszeliśćie żę osoba prowadząca transport publiczny doprowadziła do tragedii będąc pod wpływem alko lub nie ????
O ilu przypadkach słyszeliście że w rodzinie KTOŚ z dorosłych w emocjach , pod wplywem alko lub dragów odwalił dziwną akcje a nawet doprowadził do tragedii ??
Takich przykładów można wymieniać naprawde dużo !

Ostatnie pytanie jest takie :

O ilu ofiarach bardzo poważnych słyszeliście które wydarzyły się w off-rodzie ???

Pewnie zacznie sie wyliczanie i jakieś linki do filmów ale nie o to chodzi .
Stwierdzam że w śród nas panuje wieksza odpowiedzielność niż wśród innych kierowców czy obywateli .

Co do tragicznego wypadku na jednej z imprez OFF.. cóż ,:
Na mój gust zwykła szarża , brak znajomości właściwości auta + ukształtowani terenu ( np. zwykła koleina ) . Dorzućmy do tego alko czyli niedostateczna koordynacja ruchowa i wzrokowa i jest KŁOPOT.

Jednym słowem .... zdarza się w śród nas "kwiatek" co przeholuje , poniesie go fantazja + kilka innych czyników.
My szukamy przyczny , jakiś wniosków ale czy da się wszystko przewidzieć ? NIE sądze.

Na koniec powiem tak :
TYLKO BRAK FANTAZJI OGRANICZA NASZĄ GŁUPOTĘ .

-- Dodano 15 paź 2014 21:48:13 --

JJKILLER napisał(a):Zareagowali, ale ile się nasłuchali później od rzeczonego "incydenta" :evil:
Na szczęście skończyło się tylko zawisem na skarpie...


Dla mnie mógł nawtykać mi jak nawiedzony i wogóle ... ciesze sie że nic się nie stało i mogłem się z Tą osoba znów spotkać :>:
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Rozsądek w terenie

Postprzez mpl » 15 paź 2014 21:08:17

jrzeuski napisał(a):Znaczy się negujesz różny wpływ alkoholu na ludzi? Zresztą jest wiele czynników dozwolonych prawem, znacznie groźniejszych dla bezpieczeństwa ruchu niż wypicie paru piw poprzedniego wieczora.

Koleś z tego wątku przeszarżował i nie dopilnował zapięcia pasów, ale daleki jestem od zwalania całej winy na promile, bo przy 0,00 też pewnie nieraz tak świrował. Tym razem nie wyszło a do tego są ofiary.

PS. Większość wypadków i kolizji powodują trzeźwi kierowcy.



Nie neguję wpływu,neguję, możliwość i umiejętność oceny po wypiciu. Nie jeden już myślał, że da radę, o budził się w rowie na dachu, albo wcale. Poza tym nie wiem, co do mojej wypowiedzi mają inne używki, albo substancje, ba głupi lek antyalergiczny może mieć wpływ na koordynację. Chodzi mi o próbę oceny własnego stanu będąc pod wpływem.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Następna strona

Powrót do 4x4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron