Witamy !



[B] stopione gniazda bezpieczników.

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B] stopione gniazda bezpieczników.

Postprzez da_ns2 » 04 paź 2015 06:48:44

Auto po kupnie miało stopione gniazdo na prawe światła pozycyjne. Ostatnio założyłem sobie hak do przyczepki i nic się szczególnego nie działo wszystko działało, przyszedł dzień w którym założyłem przyczepkę i po przejechaniu 50 km zaczęła się dymić instalacja i stopiło mi się kolejne gniazdo tym razem na lewe światła pozycyjne, oraz spalił się bezpiecznik od zegarów.
Myślę, że poprzedni właściciel po stopieniu instalacji od prawej pozycyjki zmostkował ją z lewą, ale po podłączeniu przyczepki obciążenie było zbyt duże, tylko czemu bezpiecznik nie zadziałał i spaliło się gniazdo. przyczepka po podłączeniu działała (wszystkie jej światła), bezpiecznik od pozycyjek był 10A więc prawidłowy.
Dziwi mnie też że pomimo spalenia bezpiecznika od liczników to uruchamiały się one po załączeniu świateł mijania.
W tej chwili auto działa ale nie działa kilka rzeczy:
- podświetlenie zegarów (kontrolki i wskaźniki działają)
- brak dźwięku przy otwarciu drzwi i włączonych światłach
- nie świeci tylne światło mijania (wymieniałem żarówkę na nową ale nic
być może jeszcze coś ale nie pamiętem teraz
Avatar użytkownika
da_ns2
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 23 maja 2014 22:30:54
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: stopione gniazda bezpieczników.

Postprzez cinek1983059 » 04 paź 2015 07:07:25

przyczyn może być kilka, luźny bezpiecznik, nadmierne obciążenie bądź jakieś druciarstwo poprzedniego właściciela, sprawdź tez gniazdo i wtyczkę w przyczepie czy aby na pewno masa jest dobra.
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [B] stopione gniazda bezpieczników.

Postprzez da_ns2 » 01 cze 2016 19:52:28

Zapomniałem o tym poście : ). Okazało się że poprzedni właściciel światła i inne odbiorniki które były rozbite na dwa bezpieczniki podpiął pod jeden. Zrobił tak bo stopił mu się jeden z bezpieczników wraz z gniazdem a stało się tak dla tego (czego nie znalazł) że światło a właściwie przewód podświetlenia tablicy przetarł się pod fotelem kierowcy i wtopił się w kilka innych przewodów. Naprawione
Avatar użytkownika
da_ns2
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 23 maja 2014 22:30:54
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron