Witamy !



[A]nie ma ładowania, kierunków, kontrolek, obrotościomierza

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A]nie ma ładowania, kierunków, kontrolek, obrotościomierza

Postprzez kzh.okna.drzwi@wp.pl » 30 sty 2018 17:15:12

Dzień dobry - dobry wieczór. Przeczytałem większość wątków dotyczączych elektryki 2,3.. ale nie znalazłem tego czego szukam wiec pisze i proszę o radę
Odpalił normalnie . działało wszystko ... po 10-15 minutach zaświeciłą sie kontrolka ładowania ,zgasła tablica padł obrotościomierz. Zgasiłem silnik. Ponownie chciałem odpalić ale nie świeciły kontrolki jak i nie świeciła kontrolka braku ładowania . Zapalił , brak kierunków . Rano o dziwo odpalił z trudem wiec myslałem ze to regulator napieęcia---- wbiłem sie pod frotkę wyciągnęłem alternator wymieniłem regulator na mowy i okazało sie ze nadal nie ustąpiły przyczyny... Prosze o poradę ... Zbigniew
kzh.okna.drzwi@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 05 lut 2012 11:48:56
Lokalizacja: Kołobrzeg
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: nie ma ładowania , kierunków , kontrolek, obrotościomier

Postprzez jrzeuski » 30 sty 2018 18:38:22

O matko, wymienić regulator w ciemno bez sprawdzenia czy ładowanie w ogóle jest. Sprawdź stacyjkę. Woltomierz w dłoń i szukaj gdzie napięcie ginie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: nie ma ładowania , kierunków , kontrolek, obrotościomier

Postprzez Łukasz12502 » 30 sty 2018 19:54:04

kzh.okna.drzwi@wp.pl napisał(a):Dzień dobry - dobry wieczór. Przeczytałem większość wątków dotyczączych elektryki 2,3.. ale nie znalazłem tego czego szukam wiec pisze i proszę o radę
Odpalił normalnie . działało wszystko ... po 10-15 minutach zaświeciłą sie kontrolka ładowania ,zgasła tablica padł obrotościomierz. Zgasiłem silnik. Ponownie chciałem odpalić ale nie świeciły kontrolki jak i nie świeciła kontrolka braku ładowania . Zapalił , brak kierunków . Rano o dziwo odpalił z trudem wiec myslałem ze to regulator napieęcia---- wbiłem sie pod frotkę wyciągnęłem alternator wymieniłem regulator na mowy i okazało sie ze nadal nie ustąpiły przyczyny... Prosze o poradę ... Zbigniew

jrzeuski napisał(a):O matko, wymienić regulator w ciemno bez sprawdzenia czy ładowanie w ogóle jest. Sprawdź stacyjkę. Woltomierz w dłoń i szukaj gdzie napięcie ginie.

i to w 2.3TD w którym dostęp jest tak wspaniały :baran:
dokładnie jak jrzeuski mówi miernik i sprawdzić ładowanie.jak nie ma to alternator.po drugie kabel którym prąd idzie z alternatora do rozrusznika.po trzecie kostka z dwoma przewodami wychodząca z alternatora do sprawdzenia.(jeden to wzbudzenie a drugi obrotomierz)po czwarte masa na alternatorze.no i kostka stacyjki też może walić w h... .daj znać co z pomiarów wyszło to pomogę.
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A]nie ma ładowania, kierunków, kontrolek, obrotościomie

Postprzez kzh.okna.drzwi@wp.pl » 31 sty 2018 15:53:55

dzieki za poradę jurto sie zabiorę za mierzenie prądów o czym niewątpliwie powiadomię

-- Dodano 01 lut 2018 15:25:30 --

Witam . prąd ładowania 14,4V,, czyli super,,, przewody wzbudzenia i obrot. masa ok ... nie sprawdziłem jeszcze stacyjki.. nadal nie ma wskazników i kierunków oraz świeci na czerwono brak ładowania chociaż jest.. proszę no następne wskazówki- sugestie... dziekuję
kzh.okna.drzwi@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 05 lut 2012 11:48:56
Lokalizacja: Kołobrzeg
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A]nie ma ładowania, kierunków, kontrolek, obrotościomie

Postprzez Semir » 01 lut 2018 15:31:31

Bezpieczniki sprawdziłeś ?
Może przekaźniki. Jakieś inne kabelki.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A]nie ma ładowania, kierunków, kontrolek, obrotościomie

Postprzez Łukasz12502 » 01 lut 2018 21:44:11

kzh.okna.drzwi@wp.pl napisał(a):dzieki za poradę jurto sie zabiorę za mierzenie prądów o czym niewątpliwie powiadomię

-- Dodano 01 lut 2018 15:25:30 --

Witam . prąd ładowania 14,4V,, czyli super,,, przewody wzbudzenia i obrot. masa ok ... nie sprawdziłem jeszcze stacyjki.. nadal nie ma wskazników i kierunków oraz świeci na czerwono brak ładowania chociaż jest.. proszę no następne wskazówki- sugestie... dziekuję

nie ma wskaźników to chodzi Ci o kontrolki jak włączasz zapłon?sprawdzałeś bezpieczniki te pod głośnikiem?
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A]nie ma ładowania, kierunków, kontrolek, obrotościomie

Postprzez kzh.okna.drzwi@wp.pl » 26 kwi 2018 15:59:08

ciepło sie zrobiło i poszperałem przy instalacji .... miernik i kabel po kabelku .. jakie było moje zdziwianie kiedy znalazłem przyczynę usterki---- Bezpiecznik sprawny w skrzynce pod kierowicą a kabel dochodzacy do gniazda tego bezpiecznika urwany.... c ot cala tajemnica a ile problemów ... dziekuje za uwage ...
kzh.okna.drzwi@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 05 lut 2012 11:48:56
Lokalizacja: Kołobrzeg
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron