Witamy !



Witam serdecznie

Jesteś nowy na forum? Przywitaj się w tym wątku, opisz swoje auto, napisz jak trafiłeś na forum ...

Moderator: TATAR

Witam serdecznie

Postprzez Weleslg » 30 maja 2019 08:29:02

Witam, jestem szczęśliwym choć lekko zaniepokojonym posiadaczem Frontery B 2.2 DTI :)
Moja przygoda zaczęla się dość pechowo bo odrazu po zakupie w drodze do domu zatarło się łożysko napinacza paska i kiedy pękł to jeszcze urwał mi króciec od chłodnicy więc oprócz napędu pompy wodnej straciłem cały płyn chłodniczy (---> laweta). Po naprawie i przejechaniu 60km plama oleju pod autem (odma albo egr) u mechanika przy okazji szukania miejsca wycieku zleciłem wymianę przegubu i się okazało ,że lożyska z przodu pogubiły kulki a z lewej strony nawet zwrotnica :). Zobaczymy co przyszłość przyniesie :D.
Pozdrawiam
Weleslg
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 01 maja 2019 07:53:23
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Witam serdecznie

Postprzez Semir » 30 maja 2019 09:04:47

:hi:
Miłość z frota jest trudna.
Trzeba przez to przebrnąć.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Witam serdecznie

Postprzez WaldekZST » 30 maja 2019 10:59:26

Cześć, wychodzi na to, że to nie pech twój tylko kupiłeś auto o które poprzedni właściciel wcale nie dbał... Jeździł ignorując wszystko aż pewnie pojechał do mechanika i mu wystawił taki rachunek, że wolał sprzedać. Wychodzi na to, że będziesz miał przy niej pełno roboty i obyś się nie zniechęcił do tego modelu przez to...
Pozdrawiam
WaldekZST
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 25 cze 2018 21:10:13
Pochwały: 1
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: Witam serdecznie

Postprzez Weleslg » 30 maja 2019 22:43:17

Tu sprawa może być gorsza, bo znam chłopaka i dość często jeździł do mechanika, 40 min mi opowiadał co wymienił a czego nie co nie działa jak powinno itp. więc mniej więcej znam bolączki auta ale martwi mnie jak były te inne rzeczy naprawiane bo np. mechanik mu mówił, że to norma wymieniać komplet łożysk z przodu 2x w ciągu roku przy oponach 30" :/ i coś czuję ,że będzie zabawy bo nie mam ani wiedzy ani doświadczenia by dobrze zdiagnozować partactwo zanim to coś co zostało spartolone nie odpadnie :). Dlatego liczę na wiedzę forumowiczów i odrobinę szczęścia :D
Weleslg
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 01 maja 2019 07:53:23
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do Start



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron