Witamy !



Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Rozmowy na wszystkie tematy

Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez p134rav » 17 sie 2011 13:00:01

Na wszystkich fotkach na forach czy necie zawsze jest zdjęcie silnika modelu 3.2i z plastikową osłona która jest taka nazwijmy to "niepałna" i nie zasłaniająca wszystkiego.
Natomiast ogladając isuzu z tym samym silnikiem osłona jest pełna a jak jej brak to na górze kanałów dolotowych jest jakaś elektronika z dużym radiatorem. Moje pytanie: Dlaczego ja i czy tylko ja mam taką osłonę pełną we Frotce oraz mam tez tę elektronikę i radiator. Innymi słowy czy były jakies zmiany w osłonach plastikowych a co za tym idzie tej elektronice na dolocie w fukncji czasu czyli rocznika??

http://www.wr.piotrkow.pl/foto/e1.jpg
http://www.wr.piotrkow.pl/foto/e2.jpg

Zdjecie mojej - ta elektronika jest dokręcona śrubami które mają gdzie wejść na dolocie czyli ze są to jakby nie patrzec dwa rozne odlewy produkowane. A skoro dwie góry inne to może jakies róznice w innych rzeczach czy oprzyrządowaniu w zależnosci od roku produkcji??
Jakies inne złote mysli w temacie??
p134rav
 

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez Odoll » 17 sie 2011 19:04:52

ŁAŁ :shock: aleś Ty dociekliwy :niewiem: ja nie wiem ale twoje pytanie zaimponowało mi :>: :>:

Pozdrawiam :D
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez p134rav » 17 sie 2011 20:00:33

Aaaa ...no bo wymyslam juz tematy bo nie mam sie czego doczepic w moim "miałczacym" aucie - co opisuje w innym poście. Generalnie mam nerwy bo nie umiem problemu rozwiązać :wsciekly:
p134rav
 

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez Arni » 18 sie 2011 16:20:41

O ile mi wiadomo, to isuzu 3.2 i frontera 3.2 to inne silniki pomimo tej samej pojemności. Na zdjęciach to włąsnie wygląda jak silnik od Isuzu, może przed Tobą ktoś go przełożył.
Arni
 

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez p134rav » 19 sie 2011 06:06:23

A to interesujące. W takim razie czy z numeru VIN mozna wyczytac która to wersja silnika?
Temat przelozenia? Jakbym kupowal je jako nowe w salonie to mogl bym miec pewnosc co bylo robione - tak to nigdy nie będe. A idąc dalej tym tropem czy moze w zależnosci od kraju przeznaczenia mogl to byc silnik ten lub ten??
Dopisane:
Aha!! Chodzi mi tylko o 6 ostatnie znakow VIN bo reszta to wiadomo co znaczy w VIN'ie.
p134rav
 

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez fmk » 20 sie 2011 21:42:18

Witam....
Zerknij tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Is ... ral_Motors

Maly cytat...:)
Isuzu V engine

The 6VD1 3.2L SOHC V6 was used from 1993-1995 featuring 175 hp (130 kW). In 1996, the same engine was available in DOHC form with 190 hp (142 kW) until 2002 with the termination of the Isuzu Trooper as the 6VD1W.
fmk
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 kwi 2009 21:09:46
Lokalizacja: Łódź
Województwo: Łódzkie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez p134rav » 02 wrz 2011 06:32:30

Wpadłem na jeszcze jeden szatański pomysł w temacie. Ale musieli by sie wypowiedziec forumowicze z kąd auto sprowadzali. Chodzi mi o to, ze dla klimatów ciepłych (włochy, hiszpania, czy poludniowa francja) dawali inną wersję nazwijmy to rozwojową tego silnika niż dla krajów chłodniejszych (niemcy, szwajcaria itd) To co jest na moich zdjęciach jest z ciepłego klimatu. Aha - czy każda frotka ma miske olejową z nalepką fabryczną... toyoty!!??
p134rav
 

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez Arni » 02 wrz 2011 22:10:25

Daj więcej zdjęc tego twojego auta bo sie robi coraz ciekawiej :D
Arni
 

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez fmk » 05 wrz 2011 14:34:23

Witam....
Sciagnij i zainstaluj sobie EPC... tam bedzie wyszczegolnione jakie czesci w jakich latach wkladano do danego samochodu... mozna to tez sprawdzic po konkretnym numerze VIN

Pozdrawiam
fmk
fmk
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 kwi 2009 21:09:46
Lokalizacja: Łódź
Województwo: Łódzkie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: Istenieją lata modelowe silnika 3.2i ?

Postprzez p134rav » 05 wrz 2011 19:19:03

Obiecuje jak wejde pod auto i akurat bede ściągał osłony silnika to porobię zdjęcia wszystkich ciekawostek tego auta. Moze znajdzie sie coś innego na nalepkach niż Denso, Isuzu czy GM
Choc musze przyznac ze kilka lat temu jak grzebalem w necie to doszedlem do powiązań - niestety - kapitalowych pomiedzy Toyota Motor Corporation a Isuzu Motors Ltd. I jedni i drudzy byli/są współwłascicielami albo Subaru albo Fuji Heavy Industries. Z tad juz prosta droga do miski olejowej Isuzu wykonanej w Toyocie lub zakładzie powiązanym. Dużo by gadac - trzeba net przeszukiwac.
p134rav
 


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron