Witamy !



Bieszczady

Bieszczady

Postprzez Zula » 07 cze 2012 12:06:36

Wymyśliliśmy na ten rok Bieszczady, trochę leżenia nad jakimś jeziorkiem, trochę chodzenia po górach i może jakiś wypadzik na Ukrainę.
Teraz szukamy bazy do zaokrętowania się. Wymyśliłam, że najlepiej, żeby był to jakiś tani domek, albo pole namiotowe nad jakimś jeziorkiem, blisko nad wodę (spacerkiem, a nie żeby autem jeździć). Wiadomo, wtedy można się spokojnie napić piwka nad wodą ;) Z tym, że raczej nie nad Solinę, bo tam tłumy, a chcemy znaleźć jakieś miejsce, gdzie nie będzie w cholerę ludzi, spokój żeby był.
Czy był ktoś w Bieszczadach lub mieszka w okolicy i mógłby nam coś polecić tego typu, co napisałam?
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bieszczady

Postprzez tomas pablo » 07 cze 2012 21:22:16

witaj !
zależy ile was jedzie. Polecam rajskieow.pl /domki/ w miejscowości Rajskie. Ośrodek na uboczu, nad Sanem, początek zalewu.
Do Krościenka w miarę blisko / przejście na UA / , stamtąd można np. w Bieszczady Wschodnie lub trochę dalej - Gorgany , Czarnohora.
tomas pablo
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sie 2010 19:12:15
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Bieszczady

Postprzez RudeBoy » 07 cze 2012 22:09:19

Spania Wam nie polecę bo w Bieszczady jeździłem za młodu pod namiot albo po schroniskach...
Za to polecę Wam niezłe żarcie.
Jak będziecie w okolicy zajedzcie do Polańczyka. Odnajdzie tam Oberże Zakapior i zjedzcie sobie obiad.

Palce lizać taka szama :>:
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Bieszczady

Postprzez tomas pablo » 07 cze 2012 22:37:24

..aha...poszperałem w mózgu i jeszcze jedna propozycja- miejscowość SĘKOWIEC k / ZATWARNICY. też nad Sanem. Niejako w sercu gór / pasmo Otrytu/ .Cisza , spokój, domki usytuowane na zboczu góry, wśród drzew. Blisko w Bieszczady wysokie / Tarnica itd/ Bywałem tam wielokrotnie -POLECAM ! ..koło ośrodka mały barek z lanym browarem, akuratnie po dziennych wędrówkach :beer:
tomas pablo
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sie 2010 19:12:15
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Bieszczady

Postprzez wacek » 07 cze 2012 23:16:18

Witam
Sprawdź "Niedźwiedzią Górkę", Czarna Górna. Wszędzie blisko, wspaniali ludzie a żarcie....mmmm. Warsztat na miejscu :D
Własny tor 4x4, nieduży ale fajny. Jest gdzie pochodzić i pojeździć, jeżdżę tam co roku w zależności jak mi czas pozwoli.
Pozdrawiam
wacek
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 kwi 2009 23:51:20
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Bieszczady

Postprzez brum » 08 cze 2012 11:08:24

Jedzie "nas" raczej 2 osoby ;) Będę przeglądać Wasze propozycje, bo brzmią naprawdę nieźle :) Ciężko coś znaleźć w internecie, gdzie nie ma tłumów. Nad Soliną jest ładnie, ale zbyt tłoczno. A już najwyższy czas się zacząć rozglądać.

Zula
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bieszczady

Postprzez bombi26 » 08 cze 2012 11:51:04

Iza dzwon do Adam153 on ma dzialke w Polanczyku napewno sie dogadacie. Froterka z Wiktorem byli u niego 2 lata temu.
ObrazekObrazek
off road jest jak narkotyk - pierwszy raz gratis a później całe życie z wariatami
Avatar użytkownika
bombi26
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 521
Obrazki: 6
Dołączył(a): 31 sty 2009 17:55:33
Lokalizacja: Dębica
Pochwały: 1
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bieszczady

Postprzez markus » 08 cze 2012 12:05:47

Małe sprostowanie, chociaż nie byłem wtedy nawet jeszcze na forum:
Nie "Froterka z Wiktorem" tylko Froterka I Wiktor wraz z rodzinami !!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: żeby nie było, że coś tam!!!!
hahahahahhahaha
markus
 

Re: Bieszczady

Postprzez FROTERKA » 08 cze 2012 12:13:00

hehe, nawet nie zwróciłam uwagi, że Piotrek tak napisał. Bo jestem niewinna jako ta lilija. :D
A miejscówkę jak najbardziej polecam. :>: Jeśli Wasze wątroby to wytrzymają.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Bieszczady

Postprzez bombi26 » 08 cze 2012 15:07:20

Marek czepiasz się szczegółów.
ObrazekObrazek
off road jest jak narkotyk - pierwszy raz gratis a później całe życie z wariatami
Avatar użytkownika
bombi26
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 521
Obrazki: 6
Dołączył(a): 31 sty 2009 17:55:33
Lokalizacja: Dębica
Pochwały: 1
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bieszczady

Postprzez Shreck22 » 08 cze 2012 23:44:03

Jeśłi chodzi o schroniska to polecam schronisko Kremenaros wi za wi siedziby straży granicznej przy wejściu na szlak na Połoninę Caryńską.
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bieszczady

Postprzez RudeBoy » 09 cze 2012 00:42:23

Jeżeli schroniska to musowo Schronisko Pod Małą Rawką !
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Bieszczady

Postprzez Shreck22 » 09 cze 2012 04:34:18

Pod Małą Rawką, to nie nocowałem, ale schronisko super.
Z miejsc noclegowych jeszcze mogę polecić baze Harcerską w Dwerniczku, baz jest na wyspie oraz drugą baze w Nasicznym, do niej też trzeba przez most dojść nad rzeczką, a auta jadą przez rzeczkę :D jak i do jednej tak i do drugiej bazy.
W Dwerniczku jak są opady to się ucieka autami z wysepki bo potem już nie da rady przejechać bo za głęboko się robi :)
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bieszczady

Postprzez Czester 3477 » 10 cze 2012 12:33:06

Polecam Zawóz.http://www.wakacjezawoz.republika.pl/domki.html Niby nad Soliną a jednocześnie w Biesach.Tylko nie zamierzaj się tam osiedlić :mrgreen:



Planowałem na lato większą, kilkunastoosobową imprezę w Bieszczadach i przypomniałem sobie, że mam tam przecież znajomego, który kupił spory dom w miejscu wygodnym do wycieczek górskich. Zamiast odpowiedzi na serię moich pytań ów znajomy przysłał mi fragment ze swego pamiętnika - tak przynajmniej to określił. Zachowałem oryginalną pisownię.

12 sierpnia
Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu w Bieszczadach. Boże jak tu pięknie! Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy wpierw zabłysną ognistymi kolorami jesieni, a potem pokryją się śniegiem.
13 września
Zbudowałem bardzo solidny drewniany most na dojeździe przez rzeczkę. Kosztowało to połowę wszystkich oszczędności, ale nie muszę już dwa razy dziennie przejeżdżać wody w bród i wieczorami z tego powodu myć samochodu. Kocham to miejsce!
14 października
Bieszczady są najpiękniejszym miejscem na ziemi! Wszystkie liście zmieniły kolory - tonacje pomarańczowe i czerwone. Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie wspaniałe! Jestem pewien, że to najpiękniejsze zwierzęta na ziemi. Tutaj jest jak w raju. Boże, jak mi się tu podoba!
11 listopada
Wkrótce zaczyna się sezon polowań. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś może chcieć zabić coś tak wspaniałego, jak jeleń! Wystrzelał bym… myśliwych!
Nie za bardzo lubię długie deszcze… Mam nadzieję, że wreszcie spadnie śnieg.
2 grudnia
Ostatniej nocy wreszcie spadł śnieg. Obudziłem się i wszystko było przykryte białą kołdra. Widok jak pocztówki bożonarodzeniowej! Wyszliśmy na zewnątrz, odgarnęliśmy śnieg ze schodów i odśnieżyliśmy most i drogę dojazdową. Zrobiliśmy sobie świetną bitwę śnieżną (wygrałem!), a potem przyjechał pług śnieżny. Żartowniś! Zasypał to co odśnieżyliśmy. I znowu musieliśmy odśnieżyć drogę dojazdową.
Kocham Bieszczady!
12 grudnia
Zeszłej nocy znowu spadł śnieg. Jest pięknie! Pług śnieżny znowu powtórzył dowcip z drogą dojazdową. Po prostu czuję, że wreszcie jestem w najpiękniejszym miejscu świata!
19 grudnia
Kolejny śnieg spadł zeszłej nocy. Ze względu na nieprzejezdną drogę dojazdową nie dojechałem do pracy. Jestem kompletnie wykończony odśnieżaniem. Pieprzony pług śnieżny!
22 grudnia
Zeszłej nocy napadało jeszcze więcej tych białych g..ien. Całe dłonie mam w pęcherzach do łopaty. Jestem przekonany, że pług śnieżny czeka tuz za zakrętem, dopóki nie odśnieżę drogi dojazdowej. Sk....syn!
25 grudnia
Wesołych Pie......ych Świąt!
Jeszcze więcej gó....nego śniegu spadło. Jak kiedyś wpadnie mi w ręce ten sk....syn do pługa śnieżnego, przysięgam - zabiję!! Nie rozumiem, dlaczego nie posypią drogi solą, żeby rozpuściła to g..no.
27 grudnia
Znowu to białe ku..stwo spadło w nocy. Przez trzy dni nie wytknąłem nosa, z wyjątkiem odśnieżania drogi dojazdowej za każdym razem, kiedy przejechał pług. Nigdzie nie mogę dojechać. Samochód jest pogrzebany pod górą białego g..na. Kończą się zapasy jedzenia. Meteorolog znowu zapowiadał dwadzieścia pięć centymetrów tej nocy. Możecie sobie wyobrazić, ile to oznacza łopat pełnych śniegu?
28 grudnia
Meteorolog się mylił! Napadało osiemdziesiąt pięć centymetrów tego białego ku...stwa. Z domu wychodziłem przez okno. Teraz to nie odtaje nawet do lata! Pług śnieżny ugrzązł w zaspie, a ten c..j przyszedł pożyczyć ode mnie łopatę! Powiedziałem mu, że sześć już połamałem kiedy odgarniałem ten szajs z mojej drogi dojazdowej, a potem ostatnią rozp.....iłem o jego zakuty łeb.
4 stycznia
Wreszcie wydostałem się z domu. Pojechałem do sklepu kupić coś do jedzenia. W sklepie spotkałem listonosza - wręczył mi list polecony. To było wypowiedzenie z pracy z powodu nie pojawiania się od dwóch tygodni…
Kiedy wracałem siepała gęsta kurniawa. Już blisko domu, pod samochód wpadł mi pi.....lony jeleń i całkiem mi go rozj..ał. Narobił szkód na jakieś trzy tysiące. Powinni powystrzelać te sk....syńskie jelenie. Że też myśliwi nie rozwalili wszystkich w sezonie! Wiosną kupię sobie strzelbę.
3 lutego
Jak się raz na tydzień przekopuję szuflą przez zaspy w drodze po zakupy, to potem mam w kieszeniach kurtki pełno tego białego ku..stwa.
15 marca
Dach samochodu wreszcie pokazał się spod śniegu…
6 kwietnia
Ilekroć wyjdę z domu, błoto wlewa mi się wierzchem do gumowców zanim gdziekolwiek dojdę – chyba kupię sobie wodery…
K..wa! Jak długo może ten deszcz napi....lać?
22 kwietnia
Ta pi....ona rzeka wezbrała i w p...du porwała mój most. Teraz to już nawet po zakupy nie dojdę.
3 maja
Woda opadła. Zaholowałem samochód do warsztatu w mieście. Nie do wiary, jak zardzewiał do tej j...nej soli, którą posypują drogi.
18 maja
Przeprowadziłem się z powrotem do miasta. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś mając choć odrobinę zdrowego rozsądku może zamieszkać na jakimś zadupiu w Bieszczadach?


Nie wszystko z tej zdawkowej relacji zrozumiałem dokładnie, ale też uznałem, że dopytywanie się o wszystkie niejasności może narazić naszą znajomość na bardzo poważny szwank.
Pelplin, czerwiec 1999

P.S.: Mam pełną świadomość, że w sieci krąży kilka bardzo zbliżonych wersji do tego "pamiętnika". Czy mój znajomy przysłał mi kawałek swoich własnych notatek, czy też skopiował czyjeś słowa, a może to jego pamiętnik buja się po necie - nie wiem. Nigdy w tym bieszczadzkim domostwie nie byłem. Nie mam możliwości, a może po prostu nie chciało mi się tego weryfikować. Kontakt się urwał... Wszak, jak by nie było naprawdę, ktoś przeżył w Bieszczadach niezłą zimę. I właściwie tylko to jedno ma znaczenie...
Avatar użytkownika
Czester 3477
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 15 mar 2009 14:28:49
Lokalizacja: Węgrzce Wielkie
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Bieszczady

Postprzez Zula » 10 cze 2012 14:32:34

Haha :>: Spokojnie, nie zamierzam się tam przenosić na stałe :D
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bieszczady

Postprzez FROTERKA » 10 cze 2012 17:27:23

A ja bym się chętnie przeniosła. Tylko jakoś nie mogę wygrać w lotto. :cry2:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Bieszczady

Postprzez Czester 3477 » 10 cze 2012 21:41:00

[quote][/A ja bym się chętnie przeniosła. quote
...po co? Poznachowice też piękne.
I coś dla ciała:http://bieszczadzkieforum.pl/arcie-przez-duze-oczywiscie-w-bieszczadach-t91.html
Avatar użytkownika
Czester 3477
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 15 mar 2009 14:28:49
Lokalizacja: Węgrzce Wielkie
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Bieszczady

Postprzez Rafał-hol » 11 cze 2012 10:54:04

bieszczady gdzie nie zajedziesz jest pieknie polecam knajpe siekierezada w cisnej
Obrazek
Avatar użytkownika
Rafał-hol
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 242
Dołączył(a): 16 sie 2010 16:13:34
Lokalizacja: Łańcut
Pochwały: 3
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Bieszczady

Postprzez wild » 11 cze 2012 22:15:15

Przeglądnijcie ofertę "Piotrowej polany" w Wetlinie:
http://www.bieszczady.pl/?catID=597&offerID=101

Ja tam byłem i myślę, że znajdziecie to czego szukacie.
wild
 

Re: Bieszczady

Postprzez madcar » 24 maja 2013 20:53:20

jadę ze znajomymi w przedłużony weekend w Bieszczady do Cisnej...na Bieg Rzeźnika
od razu uprzedzam zapytania... ja nie startuję, tylko znajomy 8;) ja tylko jako kibic :beer:
bieg jest jednego dnia, a spędzę tam 4-5 dni, więc może bym pozwiedzał coś ...
Skoro już zawędruję 600km od domu....to może pojadę tam "frotą" (mam do wyboru jeszcze "plaskacza" żony), może ktoś ma jakieś ciekawe traski "turystyczne" gdzieś w okolicy Cisnej ?
Jakieś takie nie "eXtremalne", ale też raczej "legalne"....bo nie chce mi się "tłumaczyć" przed tamtejszymi strażnikami.
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Nasze podróże



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron