Wykład o nietolerancji rasowej

Rozmowy na wszystkie tematy

Wykład o nietolerancji rasowej

Postprzez ali » 07 sty 2016 11:50:10

Jako że temat jest bardzo popularny na spotach, proszę o wpisywanie info i swoich opinii na ten temat. Na początek najnowsze wieści
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-zgo ... =onetsg_fb
Ostatnio edytowano 16 lut 2016 11:20:33 przez ali, łącznie edytowano 7 razy
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 2
Pochwały: 15
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Uchodźcy z Afryki i bliskiego wschodu

Postprzez przemekcrx » 07 sty 2016 12:14:26

To sie będzie działo, ludzie prędzej czy póżniej wyjdą na ulice..
Ja jestem za nie!!!!!!!!
Frota 3.2 V6
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik

Obrazki: 0
Pochwały: 4
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Postprzez FROTERKA » 07 sty 2016 12:17:32

Przemek, widzę, lubisz wsadzać kij w mrowisko :D :>:
https://rgrunholz.wordpress.com/2015/12 ... k-szwecji/

Ja już kiedyś napisałam swoje zdanie na ten temat na fb, ale nie każdy ma, więc powtórzę:
gość w dom - Bóg w dom :) Ale jeśli gość zaczyna się zachowywać jak domownik, żąda praw, to najpierw musi wypełnić obowiązki, jak domownik.
A gdy nie przestrzega prawa miejsca pobytu podlega karze, jak każdy inny obywatel. Prawa, zwyczajów... Jeśli ja wchodząc (do pewnego stopnia) do meczetu zdejmuję buty to takiego samego szacunku oczekuję od swoich gości.
Jestem bardzo tolerancyjna ale do czasu.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Pochwały: 10
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez mody1 » 07 sty 2016 12:22:25

Na wszelki wypadek nim ktoś się zagalopuje, przypomnę regulamin viewtopic.php?f=90&t=5030 punkt 5.10
mody1
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 1
Pochwały: 14
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Postprzez FROTERKA » 07 sty 2016 12:25:12

Liczę na merytoryczną dyskusję, prowadzoną z szacunkiem.

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Obrazek
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Postprzez ali » 07 sty 2016 12:54:02

FROTERKA napisał(a):Liczę na merytoryczną dyskusję, prowadzoną z szacunkiem.

Ja również.

A czy kij w mrowisko? Myślę że każdy myśli na ten temat, czasem warto poznać zdanie innych.
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Postprzez jrzeuski » 07 sty 2016 13:03:18

Ja się całkowicie zgadzam z Gosią. Niech sobie przyjeżdżają, ale nie na preferencyjnych zasadach względem innych imigrantów czy naszych obywateli. Żadnych zasiłków dla leserów. Do pośredniaka mają stać w jednej kolejce z naszymi bezrobotnymi. Obowiązek nauki języka polskiego przy staraniu się o obywatelstwo. Krótko mówiąc albo asymilacja albo wypad do siebie. Przy czym nie dotyczy to oczywiście wyznania, bo mamy tu (jeszcze!) wolność w tym względzie. Meczety niech sobie budują za swoje pieniądze. Katolicy też tak powinni, ale jak wiadomo obecnie jest z tym problem. Liczę jednak, że zróżnicowanie wyznaniowe wymusi z czasem rozwiązania podobne jak na Zachodzie, czyli dobrowolne opodatkowanie na rzecz danej organizacji religijnej (tak jak obecnie funkcjonuje 1% dla OPP) i zero dofinansowania z kasy państwowej.
No mud, no fun
Frota A Long 3.0V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B spięty na stałe z kołami, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

Wyprzedaż części po ciemnozielonych Sport A 2.0 92r. i Omedze B 3.0 MV6 oraz silniku VM 2.5TDS :arrow: SMS/PW/email/czat.
jrzeuski
Admin
Admin

Obrazki: 67
Pochwały: 65
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Postprzez ali » 07 sty 2016 13:20:45

jrzeuski napisał(a):Ja się całkowicie zgadzam z Gosią. Niech sobie przyjeżdżają, ale nie na preferencyjnych zasadach względem innych imigrantów czy naszych obywateli. Żadnych zasiłków dla leserów. Do pośredniaka mają stać w jednej kolejce z naszymi bezrobotnymi. Obowiązek nauki języka polskiego przy staraniu się o obywatelstwo. Krótko mówiąc albo asymilacja albo wypad do siebie. Przy czym nie dotyczy to oczywiście wyznania, bo mamy tu (jeszcze!) wolność w tym względzie. Meczety niech sobie budują za swoje pieniądze. Katolicy też tak powinni, ale jak wiadomo obecnie jest z tym problem. Liczę jednak, że zróżnicowanie wyznaniowe wymusi z czasem rozwiązania podobne jak na Zachodzie, czyli dobrowolne opodatkowanie na rzecz danej organizacji religijnej (tak jak obecnie funkcjonuje 1% dla OPP) i zero dofinansowania z kasy państwowej.

Zgadzasz się z Gosią to ja zgodzę się i z Tobą, dobrze to opisałeś, nawet biorąc pod uwagę możliwe pozytywne skutki tego zabiegu. :>:
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Postprzez FROTERKA » 07 sty 2016 13:37:00

I wyszło TWA :D Poczekajcie, aż przyjdzie ARD :mrgreen:

Obrazek
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Postprzez ali » 07 sty 2016 13:38:52

FROTERKA napisał(a):I wyszło TWA :D Poczekajcie, aż przyjdzie ARD :mrgreen:

Ale nie do końca, bo założenia z UE przewidują sporą pomoc dla nich, pomoc za którą zapłacimy my.
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Postprzez przemekcrx » 07 sty 2016 13:52:06

Tylko jak była wojna np. w naszym kraju kazdy łapał za broń i walczył o nasz kraj nikt nie uciekał....
A oglądając wywiady dostają pomoc humanitarną to wywalają w śmieci, bo oni chcą pieniędzy zasiłek!!!!! Pytam się za co!! to my harujemy do usranej śmierci by dostać 1000zł co miesiąc oby tylko co 2-gi dożył tej emerytury..
Ja bym zapakował tą Hołotę i wypie-rdolił tam skąd przyszli..
Frota 3.2 V6
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik

Obrazki: 0
Pochwały: 4
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Postprzez jrzeuski » 07 sty 2016 14:07:53

przemekcrx napisał(a):Ja bym zapakował tą Hołotę i wypie-rdolił tam skąd przyszli..
Nie no, rodzynki możnaby wybrać. Takich, którym nie przeszkadza nasz klimat (nie tylko ten pogodowy) i chce im się uczciwie zapracować na swój byt.
No mud, no fun
Frota A Long 3.0V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B spięty na stałe z kołami, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch

Wyprzedaż części po ciemnozielonych Sport A 2.0 92r. i Omedze B 3.0 MV6 oraz silniku VM 2.5TDS :arrow: SMS/PW/email/czat.
jrzeuski
Admin
Admin

Postprzez adam-wwy » 07 sty 2016 15:55:56

Ja bym większości z nich nie wpuszczał i nie dawał zasiłku nawet jeśli ktoś się tu przedostanie. Dodatkowo wprowadził stosowne kary wobec muzułmanów w razie popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu lub obywatelom UE - takie jak przewiduje islam - bo przecież są jego wyznawcami więc niech i poddają się karze wg. Koranu.

Polacy mogą żyć w biedzie, a taki "uchodźca" będzie dostawał kasę za darmo i jeszcze krzyczał jak mu źle? Unia specjalnie ich wpuszcza żeby narobić tu bałaganu. Rosjanie wiedzieliby jak zrobić porządek na granicy w razie takiego obrotu sprawy...
adam-wwy
Przesiadywacz
Przesiadywacz

Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Postprzez RudeBoy » 07 sty 2016 16:02:22

:D
No to pozwolę sobie wkleić tu to co napisałem na początku wrześniu na Facebook-u. Podkreślam było to we wrześniu, od tego czasu sytuacja rozwinęła się mocno i nabrała jeszcze bardziej wyrazistych kolorów.

Będzie o imigrantach. Będzie długo i nudno pewnie.

Zgodnie z zasadą "nie znam się to się wypowiem". Chętnie wyrażę na forum swój głos w sprawie. Tym chętniej, że podobnie robią Ci, którzy nie znają się bardziej niż ja. Niniejszym wpisem dostarczę niektórym doskonałego materiału, którym mogą posłużyć się donosząc na mnie do prokuratury o szerzenie mowy nienawiści. Tak to do Ciebie Tomku W. Choć chyba tego nie przeczytasz bo usunąłeś mnie ze znajomych.

Dla tych co nie lubią czytać końcowy wniosek będzie na początku.
Tak. Europa powinna przyjąć bardzo wąską grupę uchodźców. Posprzątać w Afryce a potem szczelnie zamknąć granicę raz na zawsze.

Ale po kolei.

1. Skąd w ogóle wzięli się Ci imigranci.
-----------------------------------------------

Z Syrii! A guzik prawda. Z Syrii przede wszystkim ale nie tylko. Według UNHCR uchodźcy z Syrii stanowią równo 50% w całej masie. Oprócz Syryjczyków 13% stanowią Afgańczycy, 8% to obywatele Erytrei, 4% to Nigeryjczycy, po 3% z Somali, Pakistanu i Iraku.
Tu możecie sobie poczytać: http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.html

Takie oficjalne dane przedstawia UNHCR i sam przyznaję, że dane to obarczone są gigantycznym błędem i oparte są w znacznej części na szacunkach a nie realnej statystyce.
Dlaczego tak jest. To bardzo proste. Uchodźcy i imigranci pierwsze co robią to wyrzucają swoje dokumenty tożsamości. Oczywiście nie wszyscy ale znaczna ich część. Czemu? Odpowiedzcie sobie sami.

Arabska wiosna.
To z czym mierzymy się dziś jest efektem Arabskiej wiosny. Tej, którą tak dzielnie oklaskiwał zachód. Ba! Nawet ją stymulował czy wręcz współtworzył. Tak bardzo zachodniemu światu zależało na tym by arabska ludność wstała z kolan i wreszcie wyszła z pod buta dyktatury swoich przywódców.

Irak - obalenie dyktatury Sadama Husaina. Zbrojna interwencja USA pod pozorem zabezpieczenia broni masowego rażenia będącej w rękach Saddama. Broni takiej nigdy w Iraku nie znaleziono. Za to udało się Irak pogrążyć w chaosie jakiego ten kraj nigdy nie widział.

Tunezja - Protesty i obalenie wieloletnich rządów prezydenta Zin Al-Abidin Ben Ali-ego. Kraj zdestabilizowany. Po dziś dzień rządy słabe. Państwo utraciło kontrolę nad bezpieczeństwem wewnętrznym.
Rewolucja w Tunezji rozpoczęła Arabską Wiosnę.

Egipt - obalenie autorytarnych rządów Husniego Mubaraka. Scenariusz podobny jak w Tunezji.

Libia - na fali prostestów w krajach sąsiednich i Libijczycy postanowili spróbować swoich sił. Nie należy zapominać, że ogromny wkład w obalenie Kaddafiego miał zachód. Wszak NATO przeprowadziło dużą akcję zbrojną w Libii najpierw bombardując i doszczętnie niszcząc infrastrukturę obrony przeciwlotniczej armii Libijskiej by potem ostro bombardować budynki administracji państwowej i pozostałe bazy wojskowe. Po tych działaniach droga po głowę Kaddafiego dla rebeliantów zwanych walczącymi o demokracje była już otwarta. Wraz ze śmiercią Kaddafiego wojna miała się zakończyć. Nie wyszło. Z kraju, który był chyba Liderem w regionie Libia stała się krajem pogrążonym w totalnym chaosie. Krajem kompletnie rozmontowanym z szalejącą wojną domową.
Dziś większość Libijczyków tęskni za czasami Kaddafiego.

Syria - gdy do tłumienia fali protestów społecznych wkroczyło wojsko rozpoczęła się regularna wojną między opozycją a siłami prawowitego prezydenta Syrii Baszszira al-Asada. W Syrii sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Konflikt jest wielowymiarowy i ciut przypomina sytuację z wojny w byłej Jugosławii. Mamy wojsko posłuszne Assadowi, Wolną Armię Syrii składającą się po części z rebeliantów i dezerterów z armii narodowej, radykalnych muzułmanów, którzy stali się zaczątkiem siły ISIS, Kurdów no i w sumie Turcję. No i nie należy zapominać o Hezbollahu. Efekt jest tragiczny.

To powyżej to tak na prawdę w dwóch zdaniach i bardzo po łebkach bo na prawdę nie mam tyle siły by klepać w klawisz dokładnie opisując przebieg wydarzeń w tych krajach i w sumie nie o tym miał być ten wpis.

Są pewne kwestie, które są wspólne dla wszystkich tych rewolucji i to na nie chcę zwrócić waszą uwagę.
Scenariusz jest taki:
- protesty
- rewolucja wspierana przez kraje zachodnie. Albo wprost jak w Libii czy Iraku albo po cichu jak w Syrii.
- obalenie władzy
- demontaż państwa
- zabezpieczenie interesów zachodu w zdestabilizowanym kraju
- pogrążenie kraju w chaosie
- tworzą się idealne warunki do osadzenia się i rozrostu wszelakich radykalnych wojujących organizacji: Al-Qaeda, ISIS, Boko Haram, itp...

2. KIM SĄ UCHODŹCY/IMIGRANCI
------------------------------------------------

W zasadzie odpowiedz na to jest prosta. W 99,8% jak podaje UNHCR są muzułmanami.
Wśród nich dwie grupy.
Ci, których możemy nazwać uchodźcami uciekający ze swoich domów w obawie przed utratą życia.
Ci, których nazwiemy imigrantami, wyjeżdżający ze swych krajów w poszukiwaniu dostatniejszego życia niż to które wiedli do tej pory.

No dobrze ale jak ich rozróżnić?
Co zabiera ze sobą człowiek uciekający ze swojego kraju ze strachu przed śmiercią?
- Rodzinę. Myślę, że z tym zgodzi się większość z Was.

Ok. Więc wróćmy do raportów UNHCR. Bo i ile w kwestii kraju pochodzenia mogą dużo oszukiwać tak ciężko dyskutować z tym:
W śród 381.000 uchodźców/imigrantów przybyłych do Europy w okresie od stycznia do września 2015r
72% to mężczyźni
13% to kobiety
15% to dzieci.
Szach mat.

Serio 72% mężczyzn??? Czegoś innego bym się spodziewał.
Pamiętajcie, że dzietność w arabskich rodzinach jest nieporównywalnie większa niż w naszych. 4, 5 dzieciaków to standard.
Więc to powinno wyglądać mniej więcej tak: 16% mężczyzn, 16% kobiet, 68% dzieci.
Wiem że wielu z Was uzna to za durne liczenie.
Radzę sięgnąć więc do statystyk i zobaczyć jak wyglądają te liczby dla uchodźców w innych rejonach świata. ABSOLUTNIE ZAWSZE WŚRÓD UCHODŹCÓW UCIEKAJĄCYCH PRZED WOJNĄ DOMINUJĄ KOBIETY I DZIECI!

Zwróćcie uwagę, że z pośród tych 72% mężczyzn praktycznie wszyscy to ludzie w sile wieku. Nie przekraczający 40lat.

Policzyliśmy i tych mężczyzn mamy za dużo o ok 60%. Chcecie mi powiedzieć że to 60% czyli lekko licząc ok 228600 mężczyzn zostawiło swoje żony i dzieci na pastwę losu?
Nie to nie jest możliwe.

A może te 60% mężczyzn nie ma ochoty walczyć za swój kraj? Już nie istotne po czyjej stronie? hmmm...

Dochodzimy do sedna sprawy. Większość z tej masy ludzi to nie są uchodźcy uciekający przed horrorem wojny. Uciekający w poszukiwaniu bezpieczeństwa dla siebie i swoich najbliższych. Z tej masy ludzi minimum 60% stanowią imigranci wyjeżdżający z powodów ekonomicznych.

Jeszcze jedno. W Syrii jest ponad 5% chrześcijan. Sporo jak na ten rejon. Wobec terroru ISIS ci właśni są najbardziej narażoną grupą w Syrii. Jak myślicie ilu z nich udało się dotrzeć do Europy? Tylko tym którzy otrzymali pomoc z zewnątrz. Np jak Ci sprowadzenie przez fundacje Estera.

Wróćmy zatem do tych naszych uchodźców tych 40%. Tych rodzin, których choć z małą ilością dzieci (dziwne).
Dlaczego po dotarciu do: Grecji, Macedonii, Serbii, Węgier, Austrii nie zostają tam? Wszak od kilku tysięcy km są całkiem bezpieczni. Ich życiu nic już nie zagraża. A oni jednak chcą dalej na zachód, do Rajchu. Tam jest eldorado.
Coś tu nie pasuje...

3. ISLAM RELIGIA POKOJU
------------------------------------------------

Wielu zwolenników przyjmowania imigrantów z otwartymi ramionami głosi, że kwestia wyznawanej religii nie ma żadnego znaczenia wszak liczą się wartości ponad religijne. Bo przecież humanitaryzm (piękne słowo), otwartość i tolerancja, obowiązek pomocy w tragedii.
Brzmi pięknie. Szkoda tylko, że działa to jednostronnie i totalnie nie sprawdza się w praktyce.

Islam to nie religia. Islam to system polityczno-społeczny. System, który ma regulować absolutnie każdą sferę życia.

Islam pokojowy jest wtedy gdy jest słaby, gdy nie ma siły by walczyć. W momencie gdy przybiera na sile staje się całkowicie ekspansywny. Nie są to moje wyssane z palca teorie a wynikające wprost z Koranu twierdzenia.

Jak można mówić o religii pokoju gdy w Koranie znajdziemy zapisy, że zabicie niewiernego nie jest złym uczynkiem?

Tak, tak... przecież nie wszyscy muzułmanie biorą to dosłownie i wprowadzają w czyn. Na szczęście nie wszyscy. Problem w tym, że spora ich część niestety tak.
Dodatkowo od lat obserwujemy radykalizowanie się środowisk muzułmańskich w Europie. Sprzyja temu poczucie wyobcowania w europejskiej kulturze, olbrzymia ilość wolnego czasu no i oczywiście nauki płynące z Koranu. I mamy sceny w stylu obcięcie głowy żołnierzowi na środku ulicy w Londynie.

Z racji tego o czym już wspomniałem, że nie mamy do czynienia z religią a całym systemem społecznym nie można rozpatrywać muzułmanów tylko w kategoriach odmienności religijnej.
Skoro ich religia zezwala aby niewierną kobietę uczynić swoją niewolnicą to w imię tolerancji mamy na to pozwalać?
Nie? W takim razie gdzie chcecie postawić granicę?
Mam pomysł może spróbujmy po staremu, o tak: Wolność jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego.

Europa swoją cywilizację zbudowała na dość rozsądnych i uniwersalnych wartościach chrześcijańskich. Nie można o tym zapominać i tego przekreślać. Cóż, nie przystają może one do końca do tych muzułmańskich ale bądźmy zdroworozsądkowi i szczerzy.
Na pewno nikt z Was nie lubi gdy zaproszony do domu gość już od progu krytykuje wystrój waszego mieszkania i sugeruje zmiany. Ta analogia prosta do bólu jest niestety trafna.

Przykład państwa które już dawno utraciło zdrowy rozsądek w obchodzeniu się z gośćmi to Szwecja.
W Szwecji jest 2,5% muzułmanów, w sumie nie tak dużo. Szwecja jest drugim krajem na świecie. Powtarzam DRUGIM KRAJEM NA ŚWIECIE pod względem ilości gwałtów na kobietach. Sprawcami 77% gwałtów w Szwecji są muzułmanie.
Żeby tego było mało to kary wymierzane przez sądy dla muzułmanów, za gwałty i napaści seksualne są abstrakcyjnie śmieszne. Jako okoliczność łagodząca i usprawiedliwienie dla tego haniebnego występku jest religia. Średni wyrok w Szwecji za gwałt - 4msc pozbawienia wolności.
Podziwiajmy Szwedzką gościnność.

Francuzi nie są lepsi. Nawet ustawowo nazwy świąt kościelnych zlikwidowali zmieniając je na jakieś święto zimy czy coś takiego.

O kwestiach takich jak odmienność kulturowa można by tu pisać bez końca. Celowo nie chcę tego robić by nie być posądzanym o uprzedzenia religijne. Bo uprzedzeń religijnych nie mam. Niech sobie każdy wierzy w co chce. Może sobie wierzyć nawet w kamienie byle by nimi we mnie nie rzucał.

Pamiętajmy ISLAM TO NIE TYLKO RELIGIA. Jest to zupełnie odmienny system wartości i zupełnie nie przystającą kultura do europejskiej. Islam w swoim założeniu ma zapanować na świecie. Jeżeli Europa w imię tolerancji wyrzeknie się własnych wartości to jest koniec.

4. TERRORYZM
--------------------------

Nie sposób tej kwestii nie poruszyć gdyż ma ona niebagatelne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.
Powtórzę oklepany frazes. Nie wszyscy muzułmanie są terrorystami ale większość terrorystów to muzułmanie.

W efekcie chaosu jaki zapanował w arabskich krajach organizacje terrorystyczne rosną w siłę. Mają doskonałe warunki do tego by się rozwijać.
Macki organizacji terrorystycznych objęły całą Afrykę północną i wschodnią.
Cel mają jeden. Walka z zachodnim światem.
Czy na prawdę naiwnie wierzycie w to, że nie wykorzystają tak doskonałej szansy jak wielka emigracja aby dostać się do Europy?
I proszę mi nie gadać, że już dawno mogło ich być pełno w Europie. Widocznie nie mogło bo mielibyśmy fajerwerki jak w Madrycie przynajmniej raz w miesiącu.
ISIS wprost deklaruje, że wysyła do europy swoich bojowników by budować siłę kalifatu na starym kontynencie.

Przypomnę atak na WTC i to co działo się później. Pamiętacie kontrole na lotniskach, odsyłanie z lotnisk i nie wpuszczanie do kraju arabów, którzy mieli nazwisko takie jak ktoś na liście potencjalnych terrorystów. Do dziś to tak funkcjonuje w USA. Każda jedna osoba wjeżdżająca do kraju jest prześwietlana na ile to możliwe.

A Wy chcecie wpuścić do Europy wszystkich jak leci?
Smutne jest to, że Polska niestety nie ma takich służb, które będą w stanie skutecznie zweryfikować taką masę ludzi.

Jeżeli na 12.000 przyjętych do polski imigrantów tylko 2 będzie potencjalnymi terrorystami to już popełniliśmy gigantyczny błąd.

5. POLITYKA, UE i SCHENGEN
-----------------------------------------

To kwestia, która dosłownie wkurwia mnie najbardziej.
Nie mogę pojąć i pogodzić się z tym, że polityka naszego rządu to bardziej polityka rządu niemieckiego niż obraz społecznych oczekiwań.
Dziś dowiedzieliśmy się, że o kwestii demografii naszego społeczeństwa decyduje się w Brukseli.
Mam ochotę coś rozwalić gdy słyszę naszą premierzyce z dworca zoo, która poucza polaków aby przyjąć imigrantów i tym samym rozwiązać problem europy, gdyż mamy wobec europy zachodniej dług do spłacenia za pomoc jaką okazali nam podczas II wojny światowej!!!
Co ku*wa??
Że jaką pomoc?
Za te rachunki, które wystawili nam za obsługę naszego rządu na uchodźstwie? Za to, że sprzedali nas sowietom?
Nie mam wątpliwości głupszego premiera Polska nie miała.

Kwestia rozdziału imigrantów to też jakaś kpina.
Bo ja bym proponował np 80% imigrantów do tych krajów które prowadziły otwarte działania zbrojne np. w Libii... oooo... Francuzi jak miło...
Się bałagan zrobiło to trzeba posprzątać.

Unia Europejska stosując taką taktykę rozpadnie się błyskawicznie. Decyzje z ostatnich dni dają ogromny argument dla większości społeczeństwa nie tylko w Polsce za tym aby UE upadła.

Zanim upadnie UE rozpadnie się Układ z Schengen.
Tak naprawdę to co dzieje się w europie już kompletnie podważyło i zniszczyło ten układ.
W pierwszej kolejności ze strefy Schengen powinna być wydalona Grecja.
Ta, nie spełnia obowiązku rejestrowania imigrantów trafiających do kraju. Mówi się, że Grecy zarejestrowali 6% imigrantów. Oczywiście, grecy wiedzą co robią. Jak ich zarejestrują to Ci otrzymają prawo do świadczeń właśnie w Grecji! Więc śmiało gnają ich dalej na północ.
Macedończycy gdy ogarnęli co się dzieje, bez większych oporów ulegli presji ONZu aby otworzyć swoje granice. Też wiedzieli, że przyjdą nabałaganią ale pójdą dalej.
Serbowie się specjalnie nie przejmują, bo też są tylko tranzytem. W latach 90 zapracowali na to aby żaden muzułmanin nie zechciał zostać w tym kraju na dłużej... pozdro dla kumatych
Emotikon wink

No i bach! Granica Schengen i to taka prawdziwa. Z kontrolą i drutem kolczastym. Viktor Orban łeb na karku ma. On dziś nie broni Węgier tylko całej Europy. Nie pojmuje jak można wylewać na niego takie pomyję. To jest szef rządu, który skutecznie uprawia swoją narodową politykę. Mało tego, to on po prostu wypełnia postanawiania Układu z Schengen.
Momentami mam wrażenie, że to jedyny polityk, który pojmuje, że jeżeli dziś wpuścimy te 200000 to za miesiąc w jego progi przybędzie 400000 za pół roku 1000000 a za dwa lata będzie ich kilka milionów. Afryka jest ogromna.

Tak się składa, że w czasie największych szturmów w sierpniu na Macedonię, Serbie i Węgry akurat podróżowałem przez wszystkie te trzy kraje. Co pozwoliło mi spojrzeć na temat nie z perspektywy sofy przed telewizorem. I choć na malutkim przejściu granicznym Serbia/Węgry spędziłem kilka godzin to dobrze mi z tym. Czułem, że ktoś jednak robi dobrą robotę.

6. CO POWINNA ZROBIĆ POLSKA
-------------------------------------------------

Na warunki narzucone przez UE absolutnie nie zgadzać się. Nie przyjmować nikogo.
Postawić własne warunki takie jak:

- sami szacujemy ile ludzi możemy przyjąć
- przyjmujemy wyłącznie uchodźców uciekających w obawie utraty życia
- przyjmujemy wyłącznie całe rodziny lub kobiety z dziećmi
- uchodźców osadzamy w zamkniętych ośrodkach na minimum pół roku
- nasze służby weryfikują na ile mogą każdą jedną osobę. W przypadku cienia wątpliwości co do niej, minimalnego choć podejrzenia o terroryzm odsyłamy jego i cała jego rodzinę
- uchodźcy oprócz dachu nad głową otrzymują pieniądze na poziomie minimum socjalnego w PL
- obowiązkowa nauka języka polskiego, z egzaminami
- pomoc materialna maksymalnie przez rok
- obowiązek pracy po roku
- zakaz stosowania praw szariatu
- załamanie któregokolwiek punktu skutkuje natychmiastową deportacją

Tylko tyle i aż tyle.

7. CO POWINNA ZROBIĆ EUROPA
-----------------------------------------------

Biorąc pod uwagę, że sama się do tego szamba przyczyniła powinna zrobić dużo więcej niż płacenie imigrantom, z naszych pieniędzy za to żeby leżeli i pachnieli.

Pomagać na miejscu w Afryce!
Za wszelką cenę zetrzeć ISIS i każdy przejaw fanatycznego islamu na proch. Zrobić to nie przy użyciu "głębokiego zaniepokojenia" tylko całych dostępnych sił militarnych. Tak w sumie to NATO od czasów wojny w Jugosławii to nie przeprowadziło żadnej moralnie czystej akacji. Czas się wykazać.
Jak ISIS zostanie zatrzymana za wszelką cenę zaprowadzić pokój w Syrii i Libii. Jak? Nie wiem. Pewno, nikt w UE i USA nie wie. Bo akurat specjalizujemy się w robieniu bałaganu.

Po tym wszystkim zamknąć szczelnie granice europy.

8. ROZWIĄZANIE DRUGIE DEDYKOWANE WIELKODUSZNYM
--------------------------------------------------------------------------------

Jest druga opcja warta rozważenia. Skoro mamy tak duże grono ludzi o wielkim sercu, chętnych do pomocy za wszelką cenę. Proponuję aby sami przyjmowali do swoich domów uchodźców. Nie na całe życie przecież. Na chwilę. Dajcie im bezpieczne schronienie tylko. Państwo wypłaci im minimum socjalne aby nie byli głodni. Wy przypilnujecie ich najlepiej aby się asymilowali, przy Was najlepiej nauczą się języka. Sami pomożecie im znaleźć pracę. Będziecie za nich odpowiedzialni. Odpowiedzialność to tym większa, bo też i przed resztą społeczeństwa, które Wam zaufa, że tak jak ich będziecie chronić tak nas ochronicie przed nimi w razie czego.

Zauważcie, że to idealnie pogodzi przeciwników ze zwolennikami. Nie podoba się Wam pomysł? Jednak wolicie uprawiać swój humanizm za cudze pieniądze? tak myślałem...

9. NA KONIEC
------------------------

Bo spać mi się chcę. Jak ktoś dotarł do tego miejsca to podziwiam. Pominąłem setki ważnych kwestii. Wszystko po łebkach, byle jak i z błędami ale chyba porwałem się z motyką na słońce. Chcąc być dokładnym i rzetelnym trzeba by napisać ogrom literek.

Pamiętajcie, żeby kierować się rozumem a nie sercem. Choć może za kłuje patrząc na martwe dziecko nad brzegiem morza. Oczywiste. Ale sercem to trzeba kierować się przy wyborze żony. W pozostałych kwestiach rozumem. I tylko oparte na mądrym a nie uczuciowym rozwiązania tego problemu pozwolą na to by już więcej takich smutnych obrazków nie oglądać.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 21
Pochwały: 90
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Postprzez jrzeuski » 07 sty 2016 16:30:56

Dobrze napisane z jednym wyjątkiem:
RudeBoy napisał(a):Ale sercem to trzeba kierować się przy wyborze żony. W pozostałych kwestiach rozumem.
Przy wyborze żony należy się kierować rozumem i sercem. W tej kolejności. Koniecznie. Niestety.
No mud, no fun

jrzeuski
Admin
Admin

Postprzez adrianee36 » 07 sty 2016 16:45:38

mody1 napisał(a):Na wszelki wypadek nim ktoś się zagalopuje, przypomnę regulamin viewtopic.php?f=90&t=5030 punkt 5.10

Wiem wojtku .
FROTERKA napisał(a):I wyszło TWA :D Poczekajcie, aż przyjdzie ARD :mrgreen:

Mysle Gosiu ze moje poglady podziela bardzo wiele osob,moze w mniej lub bardziej radykalny sposób,ale pewne jest to ze nie chcemy w naszym kraju takich sytuacji jak maja na zachodzie.

Ale wróćmy do imigrantów... . Jak pokazuje nam czas nikomu to na dobre nie wyszło,Niemcy ,Francja , Dania... . Z takich najświeższych - zamach we fracji , sylwester w niemczech i gwałty na kobietach? tego chcecie , strachu ? Chcie sie bać wyjść na ulice?
Gadanie ze zrobimy selekcje i wpuscimy tych normalnych to se mozna w :dupa: wsadzić, oczywiscie nie kazdy muzułmanin to terrorysta, ale kazdy terrorysta to muzułmanin i to trzeba pamietać!
Jak powiedział kiedys moj przyjaciel "...Afryka jessstt Wiellkkkaa..." pomożemy 20 000 biednym islamistom , oni sprowadza swoja rodzinke 2 000 000 . a po 15 latach bedzie ich wiele milionów.

-czy wy myslicie ze niemcy i reszta tej durnej europy sa zadowoleni z sytuacji w jakiej sa ?

Kolejna sprawa wojna i uciekac?
-co to za pie%#e ??? Wasi dziadkowie to były takie cio%^y ze uciekali z kraju jak przyszła wojna ? Czy walczyli o swoj kraj,nie dla siebie , tylko dla nastepnych pokoleń,dla nas.

-A oni uciekaja z azji/afryki i tu robia rozpierduche , jak to chcesz wojtku wytłumaczyć
https://www.youtube.com/watch?v=SyMM-DUfU-U co to jest ? biedni imigranci kobiety i dzieci szukajace pomocy ?
jestem ciekaw co chcieliby powiedziec rodzinom ofiar zwolennicy imigrantów,albo tym wszystkim zgwałconym kobietom.

- Moje poglady na ten temat ?
-Kazdy ma prawo sie spakować i wrócic , jak nie :kalach:
-Ja kocham cycki i najpiekniejsze na świecie polskie kobiety i nikt w moim kraju nie bedzie ich poniewierał i ubierał w jakies burki ,jak to sie żąda juz w niektorych krajach bo jak to mowią muzułmanie "prowokują do gwałtu"

Niestety 65% tego co napisałem musiałem usunąć ze wzgledu na nie akceptowalna treść przez regulamin.

wojtku w odpowiedzi na książkę NIE OBCY bedzie krótko :

"...Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom,
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.
Bagnet na broń!
Trzeba krwi!..."
Transporter T4 1.9D
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Obrazki: 3
Pochwały: 9
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez riko » 07 sty 2016 16:54:35

RudeBoy podpisuję się obiema rękami pod twym postem
było A 2.0 pb
było A 2.4 lpg
jest A 3.1 TD
riko
Przesiadywacz
Przesiadywacz

Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Postprzez ali » 07 sty 2016 18:52:54

Z wiadomości dostępnych w drugim obiegu można wyciągać wnioski że jednak Libijczycy miło wspominają Kadafiego.
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Postprzez FROTERKA » 07 sty 2016 18:56:57

Poczytajcie ten link, który wrzuciłam na samym początku. Ostrzegam, długi tekst, ale warto. Szwedzi już dawno mają to, nad czym my się dopiero zastanawiamy. Uczmy się na cudzych błędach.

Obrazek
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Postprzez ali » 07 sty 2016 19:03:14

mody1 napisał(a):
ali napisał(a):Z wiadomości dostępnych w drugim obiegu można wyciągać wnioski że jednak Libijczycy miło wspominają Kadafiego.

Co to jest drugi obieg ?

Wojtek proszę cię .........
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik

Następna strona

Powrót do HydePark