Witamy !



[2.2dti]Problem z elektryka szyb, światłami, napędem itd.

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[2.2dti]Problem z elektryka szyb, światłami, napędem itd.

Postprzez neo226 » 06 wrz 2018 22:25:09

Witam. Koledzy, kupiłem frote 2.2dti 2001 longa, auto stało 1,5 roku nie używane. Kupiłem z niesprawnym silnikiem, niby ktoś wlał benzynę zamiast ropę. Auto mechanik odpowietrzyl i silnik zapalił ale chodził jak mlockarnia.. znając moje szczęście nie liczyłem na naprawę za 100 czy 200zl. Wkurzyłem się i kupiłem omegę 2.2 dti z 2003 roku. Wymieniliśmy silnik ( dla potomnych - silnik z omegi pasuje, trzeba swoją pompę dać, misę z froty smok i pompę vacu czy jakoś tak. Przerobić wydech no i turbo jak jest ze zmienna geometria to zbiornik na płyn jakoś zamontować bo się nie mieści. Teraz mam dwa bagnety, taka spuścizna po tej operacji) silnik zapalił i chodził dobrze. I teraz najciekawsze po 10 km zadziała się magia. Pojechaliśmy w teren z kumplem żeby zobaczyć czy ta frota to jednak dobry wybór. Wjechaliśmy na piaskowa drogę włączyłem napęd kontrolka zaczęła mrugać i nic się nie działo - nie załączyła się przednia oska wiec kolejna próba i nic. Kontrolka mruga napęd się nie załącza wiec wsteczny i patrzę lampy wsteczne nie świecą wiec myśle otworze okno żeby zobaczyć co tam z tylu- okna się nie otwierają. Jakoś się cofnęliśmy. Na trawie kolejna próba napędu. Przycisk wciskam i nic się nie dzieje nawet kontrolka nie mruga która wcześniej mrugała. Zrezygnowałem z dalszych prób. Pojechałem pod dom zgasiłem auto i stało na pozycji- z przodu brak prawej pozycji mówię może się przepaliła. Jadę asfaltem kawałek żeby wjechać na podwórko, daje kierunek a one nie działają tak jak szyby. Wkurzony gaszę samochód a lewej pozycji już nie ma a prawa teraz jest. Podczas zamykania kierunki mrugają. Awaryjne działają ale na liczniku zapala się jeszcze hak w rytm awaryjnych. Dziś to frota przeszła sama siebie. Włączam ja i chce przejechać się a tam załączony napęd i mendy nie można wyłączyć. Teraz ta świnią nie mogę nawet do mechanika jechać bo wszędzie asfalt. Zdenerwowanie sięga zenitu delikatnie mówiąc żeby nie być wulgarny. Bardzo ale to bardzo proszę kogoś o radę co to się tam dzieje i jak to naprawić, nie mam już cierpliwości.
neo226
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 06 wrz 2018 21:48:57
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Problem z elektryka szyb, światłami, napędem itd.

Postprzez nightman » 07 wrz 2018 06:40:42

Auto stało 1.5 roku - pytanie w jakich warunkach. Z elektryką zacznij od sprawdzania styków, czy nie są pośniedziałe ( kontakt i jedziesz po kolei ).
Co do mrugającej kontrolki od napędu, to ja bym zaczął od sprawdzenia przesuwki na moście (przy okazji oleju) i motoactuatora przy skrzyni.
Podepnij komputer i zobacz czy - a jeżeli tak - to jakimi błędami posiało.
To tak na początek.
Na koniec - robiłeś przeszczep silnika więc musisz dodatkowo odpowiedzieć sobie na pytanie "czy ja czegoś po drodze nie zjumałem"
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Problem z elektryka szyb, światłami, napędem itd.

Postprzez jrzeuski » 07 wrz 2018 08:13:32

nightman napisał(a):Na koniec - robiłeś przeszczep silnika więc musisz dodatkowo odpowiedzieć sobie na pytanie "czy ja czegoś po drodze nie zjumałem"
W szczególności podciśnień. One oczywiście z oświetleniem nie mają nic wspólnego, ale z działaniem przedniego napędu bardzo wiele.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.2dti]Problem z elektryka szyb, światłami, napędem itd

Postprzez neo226 » 11 wrz 2018 07:50:47

1,5 roku stało na dworzu. Zrobiłem tak jak kolega radził przeczyscilem wtyki pod nogami kierowcy, wszystkie bezpieczniki pod maska i w budzie. Rozegrałem licznik i przeczyściłem. Rozegrałem podłokietnik i tam tez wtyki poczyscilem i dwie masy. Doszedłem po stronie pasażera do następnych wtyk które tez poczyscilem, tam znalazłem ślady ze „nasi” tez tam byli. Znalazłem dwie skrzyneczki, jedna wyglada jak sterownik silnika- taka metalowa, druga jak jakiś moduł komfortu czy coś. Tez tam przeczyscilem. Masę przy nogach kierowcy tez przeczyściłem. Pod silnikiem przekaźniki i bezpieczniki tez wyczyściłem. Wtyki od podcisnien tez. Masę przy bezpiecznikach i pod zbiorniczkiem wyrównawczym również. Wtyki od silnika te dwie tez. Ręce mi opadają. Moze ktoś mi powie gdzie są masy jeszcze może one pieprzą. Kolejne pytanie czy da się manualnie odłączyć ten napęd żebym mógł do jakiegoś mechanika jechać. Masakra jakaś.
neo226
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 06 wrz 2018 21:48:57
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2dti]Problem z elektryka szyb, światłami, napędem itd

Postprzez jrzeuski » 11 wrz 2018 08:18:37

neo226 napisał(a):Kolejne pytanie czy da się manualnie odłączyć ten napęd żebym mógł do jakiegoś mechanika jechać. Masakra jakaś.
Oczywiście tylko musisz ustalić który wężyk idący od przesuwki zassać ustami. Potem odpinasz też drugi wężyk od elektrozaworka i jedziesz.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron