Witamy !



[B] Luz tylnej półosi

[B] Luz tylnej półosi

Postprzez martinezcom » 24 wrz 2020 11:38:37

Witam,
Mam taki problem u siebie, że przy ostrym skręcie w lewo coś szura w tylnym prawym kole. Łożyska niedawno wymieniane więc był to pierwszy podejrzany ale zajrzałem pod tarcze hamulcową i jest to luz osiowy na półosi. Podczas skrętu, półoś razem z łożyskiem cofa się i tarcza hamulcowa szura po tarczy kotwicznej. Można przyjąć, że obudowa łożyska jest uszkodzona, nie trzyma go i pod wpływem obciążeń porusza się prawo-lewo. Ale nawet jeśli tak jest no to łożysko powinno być zabezpieczone przed takim ruchem? Łożysko jest schowane w obudowę a z obudowy mostu wystaje pierścień, który teoretycznie powinien je dociskać. Przy składaniu nie mierzyłem tego ale teraz jak poruszam za półoś to chowa się o około 2mm. Czy miał ktoś może podobny przypadek?
33703369
martinezcom
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Obrazki: 10
Dołączył(a): 26 lis 2016 12:48:28
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B] Luz tylnej półosi

Postprzez RudeBoy » 24 wrz 2020 23:11:24

Luz 2mm jest niedopuszczalny.
Albo jest założone niewłaściwe łożysko - węższe.
Albo co bardziej prawdopodobne źle założony pierścień osadczy (na gorąco) na półoś. Co daje luz między wewnętrzna bieżnią a półosią.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Luz tylnej półosi

Postprzez martinezcom » 28 wrz 2020 20:05:05

Nie ma luzu między bieżnią a półosią tylko łożysko razem z pierścieniem i półosią porusza się w obudowie. Wymiary starego i nowego były porównywane przed montażem i wszystko się zgadzało. Nie pozostaje nic innego jak rozebrać i poszukać przyczyny.
martinezcom
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Obrazki: 10
Dołączył(a): 26 lis 2016 12:48:28
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B] Luz tylnej półosi

Postprzez RudeBoy » 28 wrz 2020 23:03:09

Upewnij się co do wymiaru. Bo łożysko od froty A niby podobne ale jest wlaśnie ok 2mm węższe...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Luz tylnej półosi

Postprzez martinezcom » 01 paź 2020 21:08:32

Myślę, że teza o węższym łożysku może być trafna. Choć pisałem, że były wymieniane niedawno i wymiary były porównywane to uświadomiłem sobie, że jednak upłynęło już trochę czasu i nie pamiętam jak to było... Znalazłem dziś stare - 31,5mm a do A podają wymiar 30,2mm, choć wg. katalogu części w A były również te szersze w zależności od wersji silnikowej. Różnica tylko 1,3mm ale na samochodzie wygląda na więcej no ale ma co roztrząsać, dobiorę podkładki dystansowe i po temacie.
martinezcom
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Obrazki: 10
Dołączył(a): 26 lis 2016 12:48:28
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości