Witamy !



[A] ABS

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[A] ABS

Postprzez nightman » 09 sty 2008 19:33:40

Czy ktoś wie jak rozwiązać moją zagadkę?
Sprawa wygląda tak. Przy prędkości 40km/h załącza się kontrolka ABSu. Podpiałem to ustrojstwo pod komputer... sprawdzamy i okasuje się że prawy przód daje kitowe impulsy. OK... wymieniłem łożysko koronkę i czyjnik...działa.Pojeździłem trochę, i znowu przestało. Podpinam to pod komuter i okazuje się ze impulsy z czujników są praktycznie identyczne...odchylenie w granicach 0,02-0,04 jednak po przekroczeniu magicznej prędkości 40km/h kontrolka ABS oświeca jak potrzaskana i komp sygnalizuje błąd ABSa.

Wskazuje to chyba na elektronike z ustrojstwa no bo cóż innego ostało, ale tutaj zagadka. Jeżeli temperatura spada poniżej -5 stC pędzę sobie autkiem 80-90km/h i ABS działa OK...kontrolka zgaszona. Jak się komora silnika pogdrzeje ...40k/h i znów jak dawniej :twisted: ...no magic. Miał ktoś może taką ciekawostkę?
nightman
 

Postprzez mazurkas007 » 09 sty 2008 20:12:00

Kontrolka od ABS'u czasem może sie tez zapalać przy problemach z układem hamulcowym.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Postprzez nightman » 09 sty 2008 20:18:19

hamować hamuje OK..hmm...ale czego komputer sygnalizuje błąd ABSa? i co do tego ma temperatura?
nightman
 

Postprzez mazurkas007 » 09 sty 2008 20:45:03

Zimny silnik działa w 'uproszczonym' schemacie, dlatego komputer nie czyta wszystkich sygnałów na zimnym silniku. Jak silnik się nagrzewa komputer przechodzi na normalny tryb pracy. Dlatego może nie pokazywać od razu błędu.
Gdzieś coś kiedyś czytałem, że takie historie mogą wynikać z problemami z vacum. Sprawdź wszystkie wężyki.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Postprzez nightman » 09 sty 2008 20:52:28

Uno momento już prostuje sprawę z kompiuterem żebym nie zamotał... przez pojęcie "komputer" miałem na myśli urządzenie w warsztacie mechanika. Ja mam diesla 2,8 TDIka i tam raczej komputerów nie stwierdzono-no prócz elektroniki z ABSu...Co do vacu, to rozkopie to jutro, szkoda że nie wiedziałem wcześniej bo nie dalej jak 4 dni temu miałem alternator na wierzchu...
nightman
 

Postprzez mazurkas007 » 09 sty 2008 21:13:15

Masz jeszcze czujnik ABS'u w moście - tam wszystko ok ? ?
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Postprzez nightman » 09 sty 2008 21:27:02

tak... podpiąłem w warsztacie kompa i widziałem podczas jazdy jakie generuje impulsy z każdego z czujników. Po załatwieniu tematu prawego koła różnice były naprawdę minimalne...jak wspomniałem powyżej.
Mam w garażu elektronikę do tego cosia i jak nie znajdę przyczyny w vacu to się poważnie zabiorę za przepinkę bo to chyba będzie ostatnia decha ratunku. Nie daje mi jednak spokoju to działanie ABSa po uwzględnieniu zmiany temperatry. Po prostu jak coś jest zwalone to jest...a nie że jak zimne to działa...a jak cieplej to świruje.
Wymyśliłłem teorie że może jak zimno to kabelki ( izolacja ) jest twarda i coś styka...jak się podgrzeje to zaczyna wszystko latać i się dzieje co się dzieje...niestety to deczko naciągana teoria ale logicznie patrząc może mieć sens.
Miałem nadzieję ze ktoś to już przerabiał.
Niestety czeka mnie chyba nocne (weekendowe) randez-vouz z moim maleństwem.
nightman
 

Postprzez mody1 » 09 sty 2008 21:45:04

ja mam podobnie abs zyje wlasym zyciem
czasem moge przejechac 100 km i nic a czasem przejade 20 m i sie zapala
jak jezdze po wodzie, jak jest mokro to nie swieci obstawiam problem z elektryką :)
jak sie uporasz to daj znac
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Postprzez bardzin » 09 sty 2008 22:03:47

Może to nie do końca w temacie ale u mnie kontrolka ABS-u zapalała sie po przejechaniu kilku kilometrów , i okazało się że akumulator padł , jak jechałem na włączonych światłach itd. itd. to sie rozładowywał na tyle że kontrolka ABS sie włączała.
Po wymianie Aku na nowy jest OK.
Ale to chyba inny przypadek .
Acha dodam jeszcze że jak jechałem powyżej 70-80 km/h to ładowanie padało na maxa i wtedy już wszystkie kontrolki świeciły.
Okazało się że Aku dostawał zwarcia przy większym ładowaniu.
bardzin
 

Postprzez nightman » 09 sty 2008 23:41:48

aku choć nie jest pierwszej młodości to jeszcze spokojnie u mnie trzyma...
alternator gancuś po remoncie nie dalej jak 4 dni temu... Niestety chyba trochę wody w rzece upłynie ale znajde tego chwasta...:) bo w sumie jak coś jest to powinno działać.
Grunt że mechan do którego daawno temu biegałem...też się poddał :twisted:
nightman
 

Postprzez Elektro001 » 10 sty 2008 21:27:15

Zachowanie ABS-u na zmianę temperatur wskazywałoby na zimne luty w elektronice. Jedź do dobrego elektryka lub lepiej do elektronika i niech ci to sprawdzi :wink:
Elektro001
 

ABS :(

Postprzez michal 2,8tdi » 28 kwi 2009 14:49:33

ABS mi się zaświecił wczoraj rano...I nie zgasł do teraz :?
wie ktoś moze czemu tak sie stało?? jakieś podpowiedzi??
jak ustalić usterkę?? jak ją usunąć?? :? :?
michal 2,8tdi
 

Re: ABS :(

Postprzez ADAM SP3WXO » 28 kwi 2009 15:12:15

Sprawdź przewody na czujnikach, lub padła pompa ABSu :(
ADAM SP3WXO
 

Re: ABS :(

Postprzez michal 2,8tdi » 28 kwi 2009 15:22:47

tzn.posprawdzałem przewody przy kołach, złączki itp.nawet przy pompie jak jest główne złącze do abs-u to styki wyczyściłem :? i nadal to samo.
aczkolwiek teraz jak jechałem to zgasła na chwilkę ok 1 min i znów świeci :?
aha moze to pomoże coś wyjaśnić w niedzielę jeździłem po polach (nie w błocie) pokonywałem "miedzę" i takie jak czasem wydmy wystają po kopcach mrówek...mozliwe jest to zebym o taką zachaczył przewodem i go urwał??
michal 2,8tdi
 

Re: ABS :(

Postprzez ADAM SP3WXO » 28 kwi 2009 15:29:07

Małoprawdopodobne aby było coś urwane.

Nie chce zapeszać, ale myślę, że to pompa ABS (podobno to jest choroba fronter tak jak świrujące liczniki)
ADAM SP3WXO
 

Re: ABS :(

Postprzez michal 2,8tdi » 28 kwi 2009 15:31:34

:? a pompa raczej droga :wsciekly: no nic jeszcze odepnę główne złącze od abs-u przejadę z sie trochę pochamuję;/ i zobaczę ale pompa raczej nie bo jak przychamowałem to koła przepuściły(tak sie mi zdawało) :?
michal 2,8tdi
 

Re: ABS :(

Postprzez michal 2,8tdi » 28 kwi 2009 15:43:11

właśnie teraz sprwdziłem pompe . rozpedziłem sie do 40 km/h na trawie depnołem po hamulcach i o abs-sie mozna zapomniec nie działa :wsciekly:

odbiły się piękne ciągłe ślady opon :? :wsciekly: :cry2:
michal 2,8tdi
 

Re: ABS :(

Postprzez Pawel » 28 kwi 2009 15:55:10

U mnie zalewało tylny, lewy czujnik, a winowajcą był uszczelniacz półosi. Kilka dni temu pękł mi pierścień zębaty przy lewym przednim kole i znowu nie mam ABS'u :wsciekly: .
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: ABS :(

Postprzez michal 2,8tdi » 28 kwi 2009 15:58:34

U mnie wszędzie sucho :D (chociaż tyle dobrze)

a to jak walnoł czujnik to tez nie bedzie abs-u czy na 3 bedzie działał??
michal 2,8tdi
 

Re: ABS :(

Postprzez Pawel » 28 kwi 2009 16:01:09

Nie, nie bedzie działał na trzech, u mnie zalewało tylko jeden, teraz też tylko jeden pierścień mam uszkodzony i nie działa, a kontrolka kłuje w oczy... :wsciekly:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Następna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron