Witamy !



POZNAJ SWÓJ KRAJ 2014

POZNAJ SWÓJ KRAJ 2014

Postprzez przemia » 04 sty 2010 14:17:36

REGULAMIN napisał(a):WSTĘPNY REGULAMIN:
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE:
1. Miejsce - trasa wzdłuż wschodniej granicy Polski(kompletna trasa powinna zostać ustalona do końca czerwca).
2. Planowany termin to 23/24.07. 2011- 5/6/7.08.2011
3. Impreza ma charakter ściśle turystyczno-krajoznawczy, w związku z tym nie będzie polegać na spędzaniu całego dnia w aucie.
4. Regulamin będzie ulegał zmianom wraz z rozwojem sytuacji.
5. Wyprawa ma promować pozytywne cechy offroadu, dlatego wprowadza się zasadę "bez ciśnienia", powoli a do celu, wszelkie oznaki niszczenia zieleni, cudzej własności itp będą bardzo negatywnie odbierane.

II. TRASA
1. Zarys trasy zostanie wytyczony przez organizatora uwzględniając jak największy udział legalnych turystycznych tras offroadowych.
2. Na trasie docelowej mogą być zaprogramowane punkty pośrednie w których są atrakcje godne obejrzenia.
3. Jeżeli trasa wypadnie po autostradzie, to należy nią jechać nie szukają na siłę offroadu.
4. Jeżeli na trasie wypadnie centrum dużego miasta na etapie planowania trasy założone zostaną punkty pośrednie umożliwiające ominięcie dużego miasta przejeżdżając mniejszymi miejscowościami.
5. Planowany przebieg trasy :

Start Krzeszowice - Rynek

a) nocleg pierwszy - okolice Suwałk, do celu ok 600km
- atrakcji nie przewiduje się(najlepiej wyjazd późnym popołudniem żeby jechać w nocy)

b) PUNKTY DO ODWIEDZENIA(na razie tylko zarys):
- Mamerki(bunkry poniemieckie)
- Stańczyki(wiadukty)
- Meczet Muzułmański
- Piramida w Rapie
- Zamość
- j. Wigry
- Zalew Soliński
- wiele innych


Ostatniego dnia wyprawy po śniadaniu, powrót do domu.





do podejrzenia na mapie tylko zarys

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Krzeszowice&daddr=Mamerki+to:Sta%C5%84czyki,+go%C5%82dapski,+warmi%C5%84sko-mazurskie+to:Suwa%C5%82ki+to:Bia%C5%82a+Podlaska+to:Zamo%C5%9B%C4%87+to:Medyka+to:Ustrzyki+Dolne+to:Dobczyce+to:mi%C4%99kinia&geocode=FeAa_QIdtpArASk3B3rnwvAWRzEvI6INOwhmgg%3BFbbaOgMdMC1KASl3dChuUSziRjEnXrMzJiNf-A%3BFVxuPAMdsq1ZASkl3L_CuBPhRjGZ7co2K5OQ3Q%3BFSKtOQMdZOVdASlbjkfPOQLhRjGgnqnEvfgvkg%3BFavzGQMdtbpgASlXaaZbJpEhRzGT4H49foNtWQ%3BFRD5BQMdAcxiASl30hHarWcjRzGApfgCkkUAug%3BFSz39wId7MNdASmR9SaeGno7RzFYunoytXx6kg%3BFTQ_8gIdvcJYASk3wB15sfI7RzF9GsbzTdkdBQ%3BFVUg-QId94gyASkfEtOVzWoWRzFV-biDxY6Izg%3BFWVR_QIdbTYrASk1F7sJ8_AWRzG48DcLo6FD7g&hl=pl&mra=ls&dirflg=ht&sll=51.862924,21.577148&sspn=6.066229,21.643066&ie=UTF8&ll=51.862924,21.335449&spn=6.066229,21.643066&z=6


III. UCZESTNICY
1. Nie będzie tworzona na siłę ekipa wyprawowa, jeśli tak wyjdzie to organizator pojedzie sam.
2. Kto będzie miał ochotę może się przyłączyć w dowolnym momencie na dowolny odcinek pod warunkiem że uszanuje plany organizatora.
3. Organizator nie przewiduje wpisowego(ewentualne nalepy organizator imprezy bierze na siebie) koszty z jakimi należy się liczyć to paliwo(do pokonania ok 2000km), nocleg, wyżywienie, wstęp do atrakcji itp.

V. WYMAGANY EKWIPUNEK

1. Aby było ładnie i składnie i bez stresów, każdy powinien pamiętać o niezbędnym wyposażeniu:
* pojemnik na wodę ( około 10 litrów)
* odbiornik GPS
* odbiornik CB
* telefon komórkowy
* samochodowy atlas, lub mapa Polski o jak najmniejszej skali
* rękawice robocze
* saperka i siekiera

2. Wyposażenie biwakowe niezbędne w czasie postojów na łonie natury:

* krzesełka i stoliczki turystyczne(chyba że chcecie jeść na stojąco :mrgreen: )
* przybory higieniczne
* kuchenki turystyczne, menażki i naczynia
* worki na śmiecie i papier toaletowy
* rzeczy osobiste


Nie organizuje super wielkiej wyprawy. Jak ktoś się przyłączy to super, jak nie to jadę sam.
Ostatnio edytowano 07 cze 2011 11:51:01 przez przemia, łącznie edytowano 25 razy

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez FROTERKA » 04 sty 2010 15:10:44

przemia napisał(a): nie ma możliwości finansowych na wypad na Islandię czy Albanię

Też kiedyś myślałam (i nadal nie wykluczam tego pomysłu) o czymś w stylu frotkowego obozu wędrownego. Tylko po przeliczeniu doszłam do wniosku, że mnie, przynajmniej narazie, nie stać. Nie będę się wypowiadać co do Islandii ale w Albanii byłam i wyszło taniej niż w Polsce. Nie chcę bezkrytycznie zachwalać. Koszt paliwa podobny ale nigdzie w Polsce nie zjem np. trzech kebabów + 2 piwa i cola za 20 zł. I w Polsce bałabym się spać poza kempingami a tam oprócz skorpiona nie mieliśmy żadnych niebezpiecznych gości.
Absolutnie nie neguję Twojego pomysłu. Powiem nawet, że marzy mi się taka sytuacja, żeby gościć u siebie znajomych klubowiczy będących w drodze z półnycy do Zakopanego czy z zachodu w Bieszczady a w rewanżu może ja się u nich prześpię, jeśli kiedyś będę w okolicy. Zawsze to taniej i weselej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma chęć i możliwości.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez mody1 » 04 sty 2010 16:15:50

są imprezy typu transpolonia wschód i zachód
http://www.adrenalinka.pl/transpolonia/
pomysł ciekawy, chciałem pojechać na zachodnią w zeszłym roku, ale z braku chętnych została odwołana
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Shreck22 » 04 sty 2010 17:14:12

Powiem Wam, że fajny pomysł o tym przejechaniu po naszych terenach. Ja osobiście bym się chętnie na to pisał tylko zależne by to było od kosztów jakie by trzeba ponieść. Sama wyprawa jest super pomysłem, osobiście już kilka obozów wędrownych odbyłem tak po 14 dni tylko że pieszych i po górach, a to całkiem inna koncepcja by była i na pewno nie brakowało by atrakcji i ciekawych miejsc :)
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez przemia » 04 sty 2010 18:39:09

mody1 napisał(a):są imprezy typu transpolonia wschód i zachód
http://www.adrenalinka.pl/transpolonia/
pomysł ciekawy, chciałem pojechać na zachodnią w zeszłym roku, ale z braku chętnych została odwołana


Pomysł ciekawy, myślałem jednak o czymś bardziej na żywioł. Bez wstępnej organizacji.

Shreck22 napisał(a):Ja osobiście bym się chętnie na to pisał tylko zależne by to było od kosztów jakie by trzeba ponieść.


Nie zakładam żadnych innych kosztów poza paliwem (w zależności od trasy jaką "wspólnie" ustalimy - ale należy się liczyć z ok 2000km), jedzonkiem (głownie obozowe) i jakimś awaryjnym noclegiem w razie niepogody (agroturystyka).

FROTERKA napisał(a):Powiem nawet, że marzy mi się taka sytuacja, żeby gościć u siebie znajomych klubowiczy będących w drodze z półnycy do Zakopanego czy z zachodu w Bieszczady a w rewanżu może ja się u nich prześpię, jeśli kiedyś będę w okolicy.


Wydaje mi się że tych kilka noclegów jest możliwych do zorganizowania w ten sposób... Gdyby droga prowadziła przez świętokrzyskiego myślę że moglibyśmy się zatrzymać u nas na działce.

Moja ogólna wizja jest taka że ustalamy kilka miejsc docelowych na trasie i w nawigacji(np. AM) ustalamy dojazd "na przełaj" i wio... :mrgreen:

Oczywiście zabawa integracyjna wspólnymi siłami :)

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Shreck22 » 05 sty 2010 10:24:07

Powiem, że jeśli chodzi o mnie to tez bym był za tym aby trasa była nie przygotowywana wcześniej. Ustalić jakieś miejsce spotkania, i jakieś docelowe punkty, a potem dopiero wybierać którędy jechać i dokąd. Spanie w namiociku, kuchnia własna ala polowa to też jest dobre. Faktycznie wtedy są male koszty bo tylko paliwko i to co się przeje :D
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez przemia » 05 sty 2010 10:27:54

Shreck22 napisał(a):Powiem, że jeśli chodzi o mnie to tez bym był za tym aby trasa była nie przygotowywana wcześniej. Ustalić jakieś miejsce spotkania, i jakieś docelowe punkty, a potem dopiero wybierać którędy jechać i dokąd. Spanie w namiociku, kuchnia własna ala polowa to też jest dobre. Faktycznie wtedy są male koszty bo tylko paliwko i to co się przeje :D


:>:

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Shreck22 » 05 sty 2010 10:47:33

To co pozostaje, pomysł jest, to teraz chętnych trzeba by znaleć i może by się coś takiego uskuteczniło, może by się udało :) Jak by byli jacyś chętni to wtedy szczególy :D
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez przemia » 05 sty 2010 10:51:11

Zawsze można już zbierać informacje o planowanych lokalizacjach, możliwych po drodze noclegach...(kawałek trawnika w ogrodzie)...

Widzę że do tematu ktoś od czasu do czasu zagląda, może ktoś forumowiczów z małopolskiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego... etc byłby w stanie udostępnić takie miejsce dla 3-5 namiotów bo wątpię aby było więcej chętnych...

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Shreck22 » 05 sty 2010 11:12:02

To poczekamy, możę ludki się pozgłaszają i zobaczymy :) Nie powiem, fajny pomysł, fajnie jak by się udało. Jeszcze jak by się jechało w 2,3 osoby to tanio wyjdzie, nie tak jak na rajdach, że za każdego płacisz jakąś kwote. To dobra alternatywa dla tańszej przygody :)
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez jrzeuski » 05 sty 2010 12:15:33

U mnie można obozowisko zrobić. Jest też garaż z kanałem i narzędzia (m.in. spawarka) jakby coś trzeba było naprawić.


Autor postu otrzymał pochwałę
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez przemia » 05 sty 2010 13:43:36

jrzeuski napisał(a):U mnie można obozowisko zrobić. Jest też garaż z kanałem i narzędzia (m.in. spawarka) jakby coś trzeba było naprawić.


Serdeczne dzięki za chęć pomocy... podobnie jak FROTERKA nie widzicie problemu we wspólnej zabawie... jestem przekonany że taka postawa to dopiero początek :mrgreen:

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez mazurkas007 » 05 sty 2010 14:07:33

Ja mam za domem kawałek ogrodu z trawką, kilka namiotów się zmieści bez problemu.
A miejscowość Medyka jak najbardziej dla 4x4TDP pasuje :mrgreen:
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez przemia » 05 sty 2010 14:16:02

mazurkas007 napisał(a):Ja mam za domem kawałek ogrodu z trawką, kilka namiotów się zmieści bez problemu.


Widzę że raczej nie będzie problemów z bezpiecznym miejscem na biwakowanie w każdym województwie :mrgreen:

mazurkas007 napisał(a):4x4TDP


?

Przy okazji jest szansa na małą integrację w każdym noclegu i załagodzenie ewentualnych niesnasek :?

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Shreck22 » 05 sty 2010 14:38:55

No to fajnie, jeśli chodzi o mnie to ja mogę zapewnić jakieś noclegi w ośrodku harcerskim w Janowie. Namiotów sporo się zmieści :) Nawet jeśli by mi się nie udało jechać na wyprawę to zapraszam na nocleg jak by co :)
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez przemia » 05 sty 2010 14:42:32

Shreck22 napisał(a):Janowie
k. Częstochowy?

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Shreck22 » 05 sty 2010 14:45:43

przemia napisał(a):anowie k. Częstochowy?


Tak dokładnie ten Janów :)
A co, bywasz tam często??:)
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez przemia » 05 sty 2010 14:53:32

Nie byłem ani razu :mrgreen: po prostu chciałem wiedzieć który to bo w wyszukiwarce miejscowości Janów jest od z... :mrgreen:

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Shreck22 » 05 sty 2010 14:55:28

przemia napisał(a):Nie byłem ani razu :mrgreen: po prostu chciałem wiedzieć który to bo w wyszukiwarce miejscowości Janów jest od z... :mrgreen:


A to fakt, jest ich kilka :) Ten koło Częstochowy jest mi bliski :)
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: a może offroadowy tour de pologne?

Postprzez Szponn » 05 sty 2010 16:04:55

he ja mogę zaproponować biwak w górach a dokładnie w Szczawnicy, co prawda ciężko tam z jazda po drogach szutrowych i polnych bo prawie wszędzie park ale cosik by się znalazło, ale mozna troszkę połazić :D znajomy ma tam jakiś tor :mrgreen:
Avatar użytkownika
Szponn
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 134
Dołączył(a): 17 maja 2009 10:03:02
Lokalizacja: Kraków/Brzozówka
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do POZNAJ SWÓJ KRAJ



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron