Witamy !



Zderzak skrzynkowy, realizacje, rozmowy

Wszystko o przeróbkach Frontery

Zderzak skrzynkowy, realizacje, rozmowy

Postprzez grzesio-TT » 05 lut 2008 14:19:34

Czy ktoś wie moze czy legalne jest założenia stalowego zderzaka własnej konstrukcji ..
czy w Polsce mogę mieć problemy przy poruszaniu sie po drogach?
czy w razie ewentualnej kolizji ktoś może sie przyczepić do braku homologacji?? jak to jest u naszych południowych i wschodnich sąsiadów bo na zachód wiem ze nie wjadę :)albo raczej nie wyjadę na kolach ;)
grzesio-TT
 

Postprzez brum » 05 lut 2008 15:12:32

NIby mozesz jeździć bez homologacji tylko razie jakiejś stłuczki, lub co gorsza jeśli ktoś odniesie jakiś uszczerbek na zdrowiu to moga Cię podać do sądu że to twoja wina i takie tam, a w tedy mozesz się nie wypłacić.

Jest ryzyko że a nóż się moze coś zdarzyć oczywiście oby nie.
Na przeglądzie też mozęsz mieć problem.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez galaxy » 05 lut 2008 15:16:02

oczywiście że nie możesz jak władza Cię zobaczy z takim offrodowym zderzakiem od razu masz po dowodzie rej. same problemy demontaże przeglądy dodatkowe, odbieranie dow. rej. ja nie polecam
galaxy
 

Postprzez grzesio-TT » 05 lut 2008 15:45:44

no tak tez myslalem :(

a co jesli przeróbka dotyczy tylko elementu obecnie plastikowego czyli dolnej czesci? znaczy dosyc mocne podciecie plastiku tak ze w sumie zostaje tylko srodkowa kratka :) zostaje stalowy element górny .. czy to moze byc problemem? ..
grzesio-TT
 

Postprzez brum » 05 lut 2008 16:48:15

Według mnie nie będzie z tym problemu, wkońcu taki tjuning troche :D
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez grzesio-TT » 05 lut 2008 18:19:00

no w sumie i tak to można nazwać :)
a gdyby zrobic zderzak uzywajac górnego stalowego elementu? poprostu podspawac blachę w dól zamiast plastiku wzmacniajac tym samym konstrukcje , nie naruszajac istotnie orginalnego a jakby niebyło kąt najazdu sie zwiekszy .no i wytrzymałość tez .?

macie jakies ciekawe koncepcje??
grzesio-TT
 

Re: zderzak

Postprzez atrox » 08 lis 2009 13:34:03

witam posiadaczy forontery.

osobiście nie posiadam jeszcze tego auta, ale niebawem będę je posiadał. dziś zarejestrowałem się na tym forum i od rana przeglądam sobie interesujące mnie watki. na część moich pytań zdołałem poskładać sobie w miarę obiektywne odpowiedzi z postów użytkowników, ale na kilka innych nie znalazłem tutaj w dość prosty sposób odpowiedzi. i tak oto jest to ostatni watek na temat "zderzaka" które przeszukałem. wiele pisane jest o wszelkich modyfikacjach "kangurków" itp, adaptacjach, homologacjach itd, ale nic o oryginalnym zderzaku z frontery B... dokładnie nawet nie wiem czy ów oryginalny "zderzak", który wygląd ma taki "plastikowy" ma jakąś własna nazwę? być może kupię fronterę B, która posiada wszelkie piękna i dobra itp, ale brak jej jedynie tego przedniego zderzaka z halogenami... chciał bym wiedzieć jak on się nazywa by móc go poszukać. i nie pogardzę również informacją o cenie i ewentualnych linkach.

pozdrawiam,
atrox
--
.
atrox
 

Re: zderzak

Postprzez mizsio » 08 lis 2009 13:42:11

troche nakreciles ale prawdopodobnie chodzi Ci nie zderzak ale o tzw. kangura, w przeciwienstwie do Frotki A we Fronterze B byl tylko jeden wzor montowany fabrycznie, albo nie bylo go w ogole. Imho oryginalne na allegro sa sporo za drogie. Na ebayu nazywa sie to niem. Frontschutzbügel lub ang. bullbar
mizsio
 

Re: zderzak

Postprzez atrox » 08 lis 2009 13:56:30

dzięki, znalazłem trochę w sieci w "używanym stuffie"

pozdr,
atrox
--
.
atrox
 

Re: zderzak

Postprzez Wookash » 08 lis 2009 17:29:14

Ja slyszalem ze mozna zakladac inne zderzaki ale niedopuszczalne jest aby w nich znajdowaly sie jakiekolwiek ostre kanty\krawedzie. Ja mialem w ladzie zmotany przezemnie i spawarke zderzak z rur fi 50 i kolanek na koncach i nigdy nikt si enie czepial nawet na przegladzie.

Pozdr.
Wookash
 

Re: zderzak

Postprzez lukask » 14 lis 2009 09:52:39

Czy ktoś z Was dysponuje linkiem do jakiegoś sklepu w którym jest przedni metalowy zderzak do B ?
lukask
 

Re: zderzak

Postprzez mizsio » 14 lis 2009 19:49:38

do B jest w cholere... tylko trzeba szukac do Isuzu Rodeo, no i nie sa tanie
mizsio
 

Re: zderzak

Postprzez Jarek sp3swj » 14 lis 2009 22:49:56

lukask napisał(a):Czy ktoś z Was dysponuje linkiem do jakiegoś sklepu w którym jest przedni metalowy zderzak do B ?


Jeżeli szukasz zderzaka metalowego to w necie jest tego sporo

http://www.4by4connection.com/isuzu1.html

http://images.google.pl/images?sourceid ... a=N&tab=wi


kolega wcześniej pytał o orurowanie... niestety do B fabrycznie nie było - ale model od A pasuje jak się postarasz

Obrazek

http://www.sp2swj.sp-qrp.pl/F/2009-05-2 ... anie_od_A/

Największy problem kupic cos takiego w dobrym stanie... mi sie udało kupic "nówkę sztukę" czyli taka co odleżała gdzies na magazynie z 10 lat - nieuzywka :shock:
ale to czysty przypadek :1: 500 pln z założeniem wydałem :lol:

swoja droga zapytac by trzeba w oplu ile kosztuje cos takiego od nich :-) oryginalnie...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: zderzak

Postprzez tomik » 15 lis 2009 07:17:18

Nawet na allegro jest tego w brut ale kosztują sirednio z montażem kawałek a co śmjeszniejsze progi drugie tyle :shock:
tomik
 

Re: zderzak

Postprzez Jarek sp3swj » 15 lis 2009 09:30:58

tomik napisał(a):Nawet na allegro jest tego w brut ale kosztują sirednio z montażem kawałek a co śmjeszniejsze progi drugie tyle :shock:



niestety większośc rur od A na allegro to zardzewiały i pogiety złom :-(

a nówka chrom od 1000 pln sie zaczynają...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: zderzak

Postprzez lukask » 15 lis 2009 13:45:26

Ja mam orurowanie od B na sprzedaż za nie dużą kasę gdyby ktoś szukał ;)
lukask
 

Re: zderzak

Postprzez Jarek sp3swj » 15 lis 2009 17:33:13

lukask napisał(a):Ja mam orurowanie od B na sprzedaż za nie dużą kasę gdyby ktoś szukał ;)



Jaka wersja B miała orurowanie ??

chyba że producent "inneg" masz... zapodaj foto..
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: zderzak

Postprzez Jarek sp3swj » 22 lis 2009 17:15:04

...

Fajne fotostory z budowy blaszanego zderzaka "ARB-like"

http://www.alaska4x4network.com/showthread.php?t=46218


Obrazek
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: zderzak

Postprzez mpl » 22 lis 2009 19:24:30

A jak już przy orurowaniu jesteśmy to mam takie pytanie: chciałbym do swojej Frotki A 2,0 sport, zamontować na przód oryginalne, jak to jest z legalnością tego: chciałbym żeby wszystko było zgodne z przepisami - taki już jestem. Czy jak kupię orurowanie używane ale fabryczne, zamontuję to nie będę musiał się z tym na jakiś przegląd udać albo "wbić" to w dowód? Gdzieś kiedyś o tym czytałem, że podobno trzeba.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: zderzak

Postprzez brum » 22 lis 2009 19:35:59

Nic nie trzeba wbijać, zakłądasz i jeździsz.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości