Witamy !



[All] wylot rury wydechowej skierowany w dół

[All] wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez pbkrol » 20 wrz 2010 01:43:05

witam
czy wylot rury wydechowej skierowany w dół do podłoża jest czymś podyktowany ? np. lepszym oddawaniem spalin podczas jazdy pod wodą ?

czy przerobienie końcówki wydechu na skierowaną poziomo będzie miało wpływ na osiągi?

pozdr
pbkrol
opel frontera long typ A 1998r
2.2 benzyna
woj.mazowieckie
pbkrol
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 gru 2009 00:32:58
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez jrzeuski » 20 wrz 2010 06:48:45

Rura w dół na pewno o coś zaczepi w terenie. Jak się urwie, to osiągi się poprawią :twisted: , ale jeśli zegnie, to zdusi silnik i :dupa:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez nightman » 20 wrz 2010 14:55:08

Widziałeś "rurę skierowaną w dół" że piszesz o możliwości jej zaczepienia - albo ja mam ewenement albo ta rura nie ma zbytnio szansy o nic zawadzić.
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez Wookash » 20 wrz 2010 15:05:28

Ja w sporcie po wymianie mialem wydech na samym koncu w dol wygiety ale nie znowu jakos tragicznie aby nim gdzies zaczepic a pozatym nawet jakbym scial ten kawalek na prosto to jak mialbym zaczepic to i tak bym zaczepil.
Wookash
 

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez jrzeuski » 20 wrz 2010 15:46:42

Jak hak się wbija głęboko w błoto, to rura w tym momencie się opiera o glebę. Jak się jedzie do przodu, to raczej nic się nie stanie. Gorzej jak to nastąpi przy cofaniu. Mój klucz do kół się pogiął przy prostowaniu rury u Konika po takiej akcji. Im wyżej i głębiej jest schowana rura, tym lepiej.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez pbkrol » 20 wrz 2010 17:28:12

ogólnie myślałem że końcówka wydechu - rura na samym końcu wygięta otworem do dołu - sam wydech jest dobrze poprowadzony wysoko

chodzi mi o to czy tak zagięta w dół pomaga w brodzeniu po wodzie - wypychanie spalin -
1. czy po założeniu chromowanej końcówki (o większej średnicy) pogorszy się oddawanie spalin w czasie brodzenia po wodzie
2. czy to prawda że gdy otwór rury wydechowej jest skierowany w dół jest większe podciśnienie i lepiej w wodzie wychodzą spaliny

3.czy bawić się w dokręcanie - spawanie chromowanej końcówki wydechu (2 wyloty z 1) czy zostawić starą --

pozdr
pbkrol
opel frontera long typ A 1998r
2.2 benzyna
woj.mazowieckie
pbkrol
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 gru 2009 00:32:58
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez kozi » 20 wrz 2010 17:38:08

pbkrol napisał(a):1. czy po założeniu chromowanej końcówki (o większej średnicy) pogorszy się oddawanie spalin w czasie brodzenia po wodzie
2. czy to prawda że gdy otwór rury wydechowej jest skierowany w dół jest większe podciśnienie i lepiej w wodzie wychodzą spaliny
3.czy bawić się w dokręcanie - spawanie chromowanej końcówki wydechu (2 wyloty z 1)


ad1. nie
ad2. nie wiem
ad3. po co? Jeżeli Ci się podobają takie bajery to czemu nie ale prędzej czy później ja urwiesz :wink:
Avatar użytkownika
kozi
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Obrazki: 0
Dołączył(a): 13 paź 2009 21:27:30
Lokalizacja: Łódzkie
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez pbkrol » 20 wrz 2010 18:01:17

pomyślałem że

z końcówką wydechu jest jak ze słoikiem zanurzonym w wodzie

jeśli jest zanurzony do góry dnem to powietrze z niego nie wydostaje się i woda nie wlewa sie

a jak się słoik przechyli poziomo dnem na bok lub dnem do dołu to woda wleje się


...chyba podobnie jest z końcówką rury wydechowej

pozdr :beer:
pbkrol
opel frontera long typ A 1998r
2.2 benzyna
woj.mazowieckie
pbkrol
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 gru 2009 00:32:58
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez kozi » 20 wrz 2010 18:20:12

Niekoniecznie - w słoik nikt nie dmucha, a w rurę tak :mrgreen:
Avatar użytkownika
kozi
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Obrazki: 0
Dołączył(a): 13 paź 2009 21:27:30
Lokalizacja: Łódzkie
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez brum » 20 wrz 2010 18:28:05

Nawet jak rura będzie w dół, to jak silnik zgaśnie, to zassie wodę.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez pbkrol » 20 wrz 2010 20:20:10

jak może zassać wodę jak jest snorkel


przez rurę wydechową chyba nie wlezie woda?

gdy w wodzie zgaśnie silnik mimo snorkela to nie da się już zapalić silnika ? trzeba wyciągać auto na linie z wyciągarki ?
pbkrol
opel frontera long typ A 1998r
2.2 benzyna
woj.mazowieckie
pbkrol
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 gru 2009 00:32:58
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez Pawel » 20 wrz 2010 20:41:09

pbkrol napisał(a):ogólnie myślałem że końcówka wydechu - rura na samym końcu wygięta otworem do dołu - sam wydech jest dobrze poprowadzony wysoko

chodzi mi o to czy tak zagięta w dół pomaga w brodzeniu po wodzie - wypychanie spalin -
1. czy po założeniu chromowanej końcówki (o większej średnicy) pogorszy się oddawanie spalin w czasie brodzenia po wodzie
2. czy to prawda że gdy otwór rury wydechowej jest skierowany w dół jest większe podciśnienie i lepiej w wodzie wychodzą spaliny

3.czy bawić się w dokręcanie - spawanie chromowanej końcówki wydechu (2 wyloty z 1) czy zostawić starą --

pozdr

Tak po za tematem :offtopic: .
Dlaczego niektórzy próbują wstawiać drzwi do lasu lub jak to mawia mój kolega: szukają mózgu w :dupa:
pbktol, to co chcesz zrobić ze swoją rura w niczym nie przeszkodzi, obyś tylko nie przesadził z chromami i wielkością.
Kiedyś na technologii poruszaliśmy wątek zagiętej rury wydechowej i wspólnie z mgr'em doszliśmy do wniosku iż chodzi o rozprowadzenie spalin w... powietrzu/atmosferze... Po prostu gdy ktoś stanie z Tobą nie będziesz mu dmuchał w pysk spalinami...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez brum » 20 wrz 2010 22:00:16

pbkrol napisał(a):jak może zassać wodę jak jest snorkelprzez rurę wydechową chyba nie wlezie woda?gdy w wodzie zgaśnie silnik mimo snorkela to nie da się już zapalić silnika ? trzeba wyciągać auto na linie z wyciągarki ?


Jak zgaśnie to wleje się do wydechu, a nie do silnika. Później odpali albo nie, w końcu woda stawia opór. Fakt że jak zgaśnie i się odpali od razu to nie problem. Ogólnie nie powinno być problemu z odpaleniem, no chyba że silnik już kompresji nie ma :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez jrzeuski » 21 wrz 2010 08:22:47

Pawel napisał(a):Kiedyś na technologii poruszaliśmy wątek zagiętej rury wydechowej i wspólnie z mgr'em doszliśmy do wniosku iż chodzi o rozprowadzenie spalin w... powietrzu/atmosferze... Po prostu gdy ktoś stanie z Tobą nie będziesz mu dmuchał w pysk spalinami...

To raz, ale faktem jest też to, że zagięta rura ułatwia odprowadzanie spalin na tej samej zasadzie, na której działa pistolet na farbę. Oczywiście to działa tylko wtedy, gdy samochód mknie po szosie a nie tapla się w błocie.

Co do brodzenia w wodzie, to wleje się ona do wydechu niezależnie od kierunku wylotu rury jak tylko obroty silnika spadną. Dopóki się jedzie na bucie wydech będzie suchy. Zarówno przy zagiętej jak i prostej rurze silnik na wolnych obrotach będzie chodził radośnie bulgocząc rurą. Woda, która wówczas napłynie do tłumików zostanie wypluta jak tylko silnik dostanie z buta. Jeśli silnik zgaśnie powinno się dać go odpalić, o ile rozrusznik jeszcze się nie nałykał błota (mój nie miał tyle szczęścia ostatnio), więc nie należy gasić silnika stojąc w głębokiej wodzie chyba, że grozi to zassaniem wody przez filtr powietrza. Jak zgaśnie sam to pech i trzeba targać.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez ravkop » 22 mar 2013 10:36:09

W swojej Frocie postanowiłem obciąć tą zagiętą końcówkę i przyspawać prostą. Po tym zabiegu okazało się, że zawirowanie powietrza zaciągało spaliny do wnętrza pojazdu. Smród był nie do wytrzymania. wróciłem do starej konfiguracji i objawy ustąpiły :D
ravkop
 

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez mpl » 22 mar 2013 17:02:03

W mojej forcie urwałem 3 razy końcówkę wydechu, po czym ją obciąłem lekko pod kątem, tak, że nie wystawał wiele za wieszak resora, (sport A) trochę śmierdziąło w środku, ale tylko jak się jeździło powoli :)))
Ostatnio edytowano 23 mar 2013 13:35:23 przez mpl, łącznie edytowano 1 raz
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez ali » 22 mar 2013 17:26:56

mpl napisał(a):W mojej forcie urwałem 3 razy końcówkę wydechu, po czym ją obciąłem lekko pod kontem, tak, że nie wystawał wiele za wieszak resora, (sport A) trochę śmierdziąło w środku, ale tylko jak się jeździło powoli :)))


Sportem 2.0 to raczej tylko powoli sie jeździ :)
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez mpl » 22 mar 2013 23:45:22

ali napisał(a):
mpl napisał(a):W mojej forcie urwałem 3 razy końcówkę wydechu, po czym ją obciąłem lekko pod kontem, tak, że nie wystawał wiele za wieszak resora, (sport A) trochę śmierdziąło w środku, ale tylko jak się jeździło powoli :)))


Sportem 2.0 to raczej tylko powoli sie jeździ :)


może powinienem napisać, że jak się jeździło BARDZO wolno :)

PS. Dobry żarcik :))) doceniam.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez damianEK691965 » 23 mar 2013 00:10:05

ravkop napisał(a):W swojej Frocie postanowiłem obciąć tą zagiętą końcówkę i przyspawać prostą. Po tym zabiegu okazało się, że zawirowanie powietrza zaciągało spaliny do wnętrza pojazdu. Smród był nie do wytrzymania. wróciłem do starej konfiguracji i objawy ustąpiły :D

ja w swojej po prostu obciełem końcówkę fleksem tak że jest skierowana w dół i nic nie smierdzi :D a cięcie z chirurgiczną precyzją dokonałem zaraz za resorem zeby się za dużo nie męczyć :wink:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wylot rury wydechowej skierowany w dół

Postprzez Odoll » 23 mar 2013 20:33:46

ali napisał(a): Sportem 2.0 to raczej tylko powoli sie jeździ :)


I tu się kolega myli :? nie chwaląc się ........ a właściwie dla czego nie , chwaląc się w 2011r na zlocie we włościejewkach wygrałem moim sportem 2.0 konkurencje na czas , gdzie startowała między innymi zmota 3,2 więc można :?: można :1: :mrgreen: tylko trzeba umieć :boss:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Układ wydechowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron