Witamy !



Wieszaki czy dodatkowy resor??

Wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 22 sty 2011 20:16:03

Panowie mam takie pytanie co da mi lepszy efekt, chce podniesc tył mojego sporta
i teraz mam pytanie co bedzie lepsze: zmiana tylko wieszaków na dłuzsze czy dokładka jednego piora i wyklepanie ich u kowala??ile frotka moze pojsc w gore przy pierwszym lub drugim wariancie??
euro6
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez JJKILLER » 22 sty 2011 21:20:04

euro6 napisał(a):Panowie mam takie pytanie co da mi lepszy efekt, chce podniesc tył mojego sporta
i teraz mam pytanie co bedzie lepsze: zmiana tylko wieszaków na dłuzsze czy dokładka jednego piora i wyklepanie ich u kowala??ile frotka moze pojsc w gore przy pierwszym lub drugim wariancie??

Jak dołożysz pióro i wyklepiesz stare pióra to podniesie się dupa parę cm, ale przez to dodatkowe pióro będzie twardsze zawieszenie z tyłu, co w terenie nie jest przydatne, za to samo klepanie starych piór poprawi Ci sprężystość i doda "parę" cm.
Wyższe wieszaki podniosą ci dupę ale "stara" sprężystość zoztanie. Najlepszym rozwiązaniem było by wyklepać resorki i dać wyższe wieszaki, co łącznie da ci ok 6 - 7cm do góry
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 22 sty 2011 21:34:27

a jaki jest taki mniej wiecej koszt klepania resorów??to zalezy od regionu ale tak orientacyjnie??
euro6
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Cobreti25 » 22 sty 2011 21:46:31

Witam.
U mnie z tego co pamiętam, to przeklepanie resorów i dołożenie po dwa pióra na stronę, to koszt około 450 zł. :mrgreen:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Goofy » 22 sty 2011 22:35:07

U mnie 500 na gotowo kosztowało :)
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 23 sty 2011 00:04:57

na gotowo tzn??dołozenie po jednym piorze,wyklepanie i zmiana wieszaków oraz montaz??a czy bedzie konieczna zmiana amorków??
euro6
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez marcin24 » 23 sty 2011 11:08:31

Witam. A jak by tak przełożyć most pod resory,pójdzie w góre o ok.14cm.Nie wiem czy nie za wysoko,a może już ktoś to robił?
marcin24
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez JJKILLER » 23 sty 2011 12:02:28

marcin24 napisał(a):Witam. A jak by tak przełożyć most pod resory,pójdzie w góre o ok.14cm.Nie wiem czy nie za wysoko,a może już ktoś to robił?

Marcinie, temat już jest, i to bardzo szczegółowo opisany. Zapraszam do zapoznania się z tematem viewtopic.php?p=20934#p20934
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez marcin24 » 23 sty 2011 19:04:55

Serdeczne dzięki kolego,świeży jestem na tym forum,i jeszcze nie wiem gdzie czego szukać.Ale sie wyrobie.Niebawem czeka mnie remont mostu to przy okazji załatwie spoa.
marcin24
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Arni » 24 sty 2011 02:11:23

U siebie mam z tyłu spoa + długie wieszaki i zachwouje się ok. Wcześniej jeździłem tylko na długich wieszakach i to można dać pod warunkiem, jak resory są jeszcze ok. Jak są już oklapniete i płaskie to lepiej zainwestowac dodatkowo w przeklepanie.
Arni
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Satan » 24 sty 2011 08:24:15

dołożenie pióra + wieszaki + amorki + nowe tuleje na resory kosztowało mnie to wszystko 900zł ale jest tak jak być powinno.
Przy zmianie mostu pamiętaj żeby sprawdzić stan mocowań resorów do mostu. tam jest na półośkach takie trzymaki i zobacz czy nie są zgnite, lub zdeformowane.
Pozdrawiam.
Satan.

Frontside service
https://www.facebook.com/frontsideservicepl
Przeróbki i budowa aut terenowych.
tel.600785219
Avatar użytkownika
Satan
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 727
Obrazki: 34
Dołączył(a): 11 paź 2009 09:20:11
Lokalizacja: Poczesna k. Częstochowa
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 24 sty 2011 23:02:49

a amorki jakie zastosowac juz po dokladce piora i zmianie wieszaków??czy np te od zuka o ktorych wielokrotnie mowa na forum będą pasowały bez zadnych przeróbek czy np lepsze były by od longa??czy nie pasują??
euro6
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Arni » 24 sty 2011 23:37:05

Wszystko zależy od tego jakie amor ma mocowania (szpilka czy ucho) i ile ma skoku.
Arni
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 25 sty 2011 23:20:50

u mnie bodajze ucho a jak sprawdzic ten uskok albo z kad wziac info o nim?
euro6
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez ttoby » 25 sty 2011 23:46:37

ja dalem kowalowi resor do klepania i tak wyklepal ze teraz nie potrzebuje nowych wieszkakow ... na fabrycznych smigam .... pior nie dokladalem bo by za twardo bylo ....

teraz mam tyl 88cm od ziemi na kolach 30 cali .... (mozna jeszcze dac na wieszakach wyzej ... ale nie chce .... zaraz po zalozeniu resora frota milala 92 cm ... bylo dla mnie juz za wysoko ... dobrze ze sie resor ulozyl te 4 cm ) ....

jak czytam wasze ceny klepania resorow to mi kopara opada .... "moj" kowal to chyba tylko za wegiel do rozgrzania kazal zaplacic ....
ttoby
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 26 sty 2011 21:06:56

a jeszcze jedno pytanie czy przykładowo po samym wyklepaniu resorow tyl pojdzie w gore o np4cm to czy po dołożeniu jednego pióra pojdzie np 6cm w gore??
euro6
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez ttoby » 26 sty 2011 21:57:46

to zalezy jak ci kowal wyklpeie ....
ttoby
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 27 sty 2011 22:05:55

no powiedzmy ze dobrze wyklepie i to da 5cm?? a ile da dobre wyklepanie plus dodatkowe pioro??
euro6
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Arni » 27 sty 2011 22:18:54

Jak kowala poprosisz to Ci wygnie resor i o 20 cm tylko wtedy wieszaków braknie. Te 5cm spokojnie uzyskasz na seryjnych resorach.
A jak chcesz liftowac wysoko to musisz kupić długie resory i wtedy dac je przeklepać. Dołożenie dodatkowego pióra robi resor sztywniejszym, na lift nie ma wpływu dopóki nie masz zrobionego spoa.
Arni
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez euro6 » 28 sty 2011 21:25:08

to etraz rozumiem, dzięki wielkie za wyjasnienie mi kilku spraw:)
euro6
 

Następna strona

Powrót do Tył A 91-95 resory



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron