Witamy !



[All] Przełożenia mostu

Re: Tylni most Frontera A 2.4i a 2.3Td

Postprzez cobra7777 » 03 cze 2009 21:22:14

Ooo..to może byc jakies wyjscie:) z sytuacji.
cobra7777
 

Re: Tylni most Frontera A 2.4i a 2.3Td

Postprzez Pawel » 03 cze 2009 21:23:35

Fazi, teoretyzujesz, podobno piwo działa w drugą stronę :wink: , a ja chciałem iść na żywioł... :mrgreen:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Tylni most Frontera A 2.4i a 2.3Td

Postprzez Fazi » 03 cze 2009 21:25:01

Klient ma wrócić do mnie a nie kupić coś jednostkowo, zresztą nie lubię kogoś sadzać na minie
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: Tylni most Frontera A 2.4i a 2.3Td

Postprzez Pawel » 03 cze 2009 21:29:57

Nie, no taki lajf... A nie masz możliwości przeliczenia czegoś takiego :?: Gdyby była możliwość finansowa, sam mam ochotę wstawić do swojej A 2,8 TDI mosty z którejś B, łatwiej o blokady ARB... :idea:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Tylni most Frontera A 2.4i a 2.3Td

Postprzez wikked » 03 cze 2009 21:35:40

Pawel - Amor napisał(a):Fazi, teoretyzujesz, podobno piwo działa w drugą stronę :wink: , a ja chciałem iść na żywioł... :mrgreen:

Wcale nie teoretyzuje. Benzynowy motor kręci się przeważnie od 3500obr kiedy dla diesela to obroty praktycznie maksymalne. Przełożenia w dieselach i benzynach są różne. Wkładając skrzynię z benzyny do diesela nie uciągniesz się natomiast odwrotnie nie wykręcisz "setki" nawet z Kasprowego z żaglem na plecach. Z mostami jest podobnie.
Dane z Frotki B:
mosty:

2,2i 4,777
2,2tdi 4,540
3,2i 4,340
3,2i aut 4,111
wikked
 

Re: Tylni most Frontera A 2.4i a 2.3Td

Postprzez Pawel » 03 cze 2009 21:42:03

Pawel - Amor napisał(a):Fazi, teoretyzujesz, podobno piwo działa w drugą stronę :wink: , a ja chciałem iść na żywioł... :mrgreen:

Nie zrozumieliście mojej wypowiedzi... :D
Wiem, że ciężko by było to pogodzić, ale gdyby udało się mielibyśmy auto zmotane pod swoje potrzeby... Z mojej "zachcianki" też by, chyba, nic nie wyszło... :(
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Problem z Napedami

Postprzez s0pelek » 09 paź 2009 19:01:16

Witam serdecznie jestem tu nowy wiec nie cisnijcie mi odrazu posiadam frotke 92r. 2.3 td 5d ostatnio po wymianie skrzyni zaowazylem ze dzieje sie cos z przednim napedem kiedy wyjechalem z terenu na asfalt zauwazylem ze tylni naped tak jakby szybciej chodzil a przod nie nadazal i bylo tylko slychac pisk opon jak sie hamowaly co to moze byc przyczyna ?? da sie te napedy zsynchronizowac ??
s0pelek
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez jrzeuski » 09 paź 2009 20:07:37

Nie wjeżdżaj 4x4 na asfalt albo szybko się z nim pożegnasz. Jak koła piszczały przy jeździe na wprost to sprawdź czy czasem nie masz różnych opon na obu osiach albo różnie zużytych.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Problem z Napedami

Postprzez s0pelek » 09 paź 2009 21:46:52

Oponki sa ok z przodu mam pireli scorpion s/t a z tylu fulda tramp mix 4x4 myslisz ze przyczyna moze byc ze sa inne opony na osiach ?? wydaje mi sie ze cos z synchronicacja bo tak jak by przud wolniej sie toczyl niz tyl bo oby 2 kolka piszczaly. pytalem znajomego mechanika to mowil ze ilosc zembow sie nie zgadza i to ponoc wina tylnego mostu ktory nie pasuje do przedniego. Bo bylo to tak kiedy kupilem opelka sprzedajacy nie poinformowal mnie ze tylny most jest zajerzdzony okazalo sie w drodze powrotnej do domu ;/ podczas testow bylo ok bo sprawdzilem ja na parkingu przy malych predkosciach przy wiekszych wyll przez co sie nie dalo slowa w aucie powiedziec :( po wymianie tylnego mostu pekl wal napedowy o maly wlos nie spowodowalem wypadku ale naszczescie wbil sie tylko w asfalt, dupe mi podbilo i jedna czesc wlazla w podloge i na przodzie dojechalem do domu. Kilka dni jezdzilem na pzednim napedzie bo nie bylo innej opcji i tak zatarlem skrzynie niewiem jakim cudem ale poszla no to wymienilem skrzynie i teraz jest wszystko ok tylko wlasnie pojawia sie problem z napedem na 4 kolka. Przydalo by sie to zrobic bo zima idzie i tak dla bezpieczenstwa lepiej chyba jezdzic jak ciagnie na 4 ale jak przod stawai taki opur to kola praktycznie beda caly czas w poslizgu ;/
s0pelek
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez mody1 » 09 paź 2009 21:58:22

we fronterach były mosty z różnymi przełozenieniami
ale w przednim i tylnym moście muszą być takie same, gdyz nie ma centralnego mechanizmu róznicowego
opony muszą byc tej samej śrenicy
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Problem z Napedami

Postprzez s0pelek » 09 paź 2009 22:35:23

Rozmiary opon sa identyko tylko firama i bierznikiem sie roznia a wiecie gdzie to mozna sprawdzic ?? czy aby do siebie pasuja ?? jakis numer chyb musi byc wybity ja jak kupowalem kierowalem sie rocznikiem ilo drzwiowa i pojemnooscia silnika i tyle :)
s0pelek
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez ADAM SP3WXO » 09 paź 2009 23:02:30

s0pelek napisał(a):Rozmiary opon sa identyko tylko firama i bierznikiem sie roznia a wiecie gdzie to mozna sprawdzic ?? czy aby do siebie pasuja ?? jakis numer chyb musi byc wybity ja jak kupowalem kierowalem sie rocznikiem ilo drzwiowa i pojemnooscia silnika i tyle :)


I tu może być pies pogrzebany. Brak centralnego mechanizmu różnicowego wymusza zmianę opon, wszystkich 4, na takie same, najlepiej nowe
ADAM SP3WXO
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez wikked » 09 paź 2009 23:08:51

Adam jeśli rozmiar opon jest identyczny to nie tutaj tkwi problem. Coś ma ostro pomotane z tylnim mostem. Ja podniósłbym całe auto do góry zapiął x4 i kręcił wałem licząc obroty koła na wykręconych świecach. Oglądałem ostatnio mój most i nie do odczytania są przełożenia o przodzie nie wspomnę. Jeśli "szpera" mu działa to kręcąc tyłem znajdzie problem. Tak przy okazji to jak ją kupił dopiero to świece i tak pasuje wymienić.
wikked
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez brum » 09 paź 2009 23:18:12

wikked napisał(a):a podniósłbym całe auto do góry zapiął x4 i kręcił wałem licząc obroty koła na wykręconych świecach.


Niby po co wykręcać świece?

s0pelek napisał(a):...po wymianie tylnego mostu pekl wal napedowy o maly wlos nie spowodowalem wypadku ale naszczescie wbil sie tylko w asfalt, dupe mi podbilo i jedna czesc wlazla w podloge i na przodzie dojechalem do domu. Kilka dni jezdzilem na pzednim napedzie bo nie bylo innej opcji i tak zatarlem skrzynie niewiem jakim cudem ale poszla no to wymienilem skrzynie//


Pytanie jak niby zatarłeś skrzynie jeżdząc na przodzie i jakim cudem nie wypadł Ci kawałek wału który to jest w skrzyni? Pomijam już fakt wbicia się wału w aslaft..kiedyś w pewnym programie próbowali wbić wał w asfalt i się nie udało..
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Problem z Napedami

Postprzez wikked » 09 paź 2009 23:20:44

brum napisał(a):
wikked napisał(a):a podniósłbym całe auto do góry zapiął x4 i kręcił wałem licząc obroty koła na wykręconych świecach.


Niby po co wykręcać świece?

A bo mi się pomyliło hehehehehehe
wikked
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez brum » 09 paź 2009 23:22:36

wikked napisał(a):
brum napisał(a):
wikked napisał(a):a podniósłbym całe auto do góry zapiął x4 i kręcił wałem licząc obroty koła na wykręconych świecach.


Niby po co wykręcać świece?

A bo mi się pomyliło hehehehehehe


No raczej.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Problem z Napedami

Postprzez s0pelek » 10 paź 2009 22:03:55

chodzi mi o wal napedowy normalnie pękl w tej drugiej czesci za mocowaniem a e droga byla dziurawa to zachaczyl i podbilo mi auto jutro zrobie zdjecia to wam pokazze jak podloge mi potorbowal 2 co do tej skczyni skrzynia moze jest ok ale zemby na ozdzielaczu kompletnie sie wytarly zreszta tez pokaze :) zdjatka jak skrzynia wyglada zreszta lezy tam glowica ^^ kawalki walu :D most ;p brakuje tylko bloku :) hehe
s0pelek
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez Fazi » 11 paź 2009 14:58:15

s0pelek napisał(a):chodzi mi o wal napedowy normalnie pękl w tej drugiej czesci za mocowaniem a e droga byla dziurawa to zachaczyl i podbilo mi auto jutro zrobie zdjecia to wam pokazze jak podloge mi potorbowal 2 co do tej skczyni skrzynia moze jest ok ale zemby na ozdzielaczu kompletnie sie wytarly zreszta tez pokaze :) zdjatka jak skrzynia wyglada zreszta lezy tam glowica ^^ kawalki walu :D most ;p brakuje tylko bloku :) hehe



Kolego, włącz jakiś słownik .. bo po oczach daje :shock:
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: Problem z Napedami

Postprzez s0pelek » 12 paź 2009 20:16:14

pisze jak mi wygodniej :p nie bede sprawdzal kazdego bledu tym bardziej ze mam stwierdzone dysortografie :D

Zdjecia beda jutro :D
s0pelek
 

Re: Problem z Napedami

Postprzez wikked » 13 paź 2009 01:01:09

s0pelek napisał(a):mam stwierdzone dysortografie :D

Jak byś miał stwierdzonego platfusa to rozumiem- nic z tym nie zrobisz, ale słowniki są po to żeby te Twoje kulfony były czytelne dla wygody i zrozumienia Naszego i Twojego.
wikked
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości