Witamy !



[B 2.2] dti problem z nowym sprzeglem

[B 2.2] dti problem z nowym sprzeglem

Postprzez januszm » 17 mar 2012 16:52:58

problem wyglonda nastepujaco pol roku temu wymienilem komletne sprzeglo docisk tarcze lozysko (waleo) i dziwi mnie to ze chodzi n ciezko i bierze przy samej gorze a malo tego to jak sie chce powoli ruszyc to go zaraz pali smierdzi jak djabli wymienilem plyn na nowy i nic a regulacji niema na pedale wykrencone do konca ,po ostanich mrozach jak odpalalem auto to mosialem trzymac na sprzegle bo silnik zaraz gasl takie opory jak by auto na biegu bylo a w skrzyni nowy zadki olej ,co jest grane wysprzeglik czy pompa biegi terz kiepsko wchodza lekko zgrzyta
januszm
 

Re: frota b 2.2dti problem z nowym sprzeglem

Postprzez Tadeo64 » 19 mar 2012 17:17:17

Witam!!! U mnie ostatnio było podobnie, w listopadzie wymieniałem docisk z tarczą firmy sachsa za ok. tysiąca złotych.I od początku nie podobała mi się praca sprzęgła. niby wysprzęglało dobrze, może jestem przeczulony ale nie tak jak trzeba, zimą zaczęły się dziwne drgania na ramę , przy gaszeniu silnika rzucało itp.
Tydzień temu zaraz po wyjechaniu z domu autko stanęło i koniec :gears: :gears: :gears: , kolega zaciągnął mnie do warsztatu gdzie robiłem jesienią sprzęgło no i masz zepsuło się koło dwumasowe, zdjęcia wkleiłem na postach o dwumasach to widać ,że tarcza jest jakaś przegrzana a koło oddałem do regeneracji do zakładu w Poznaniu, zobaczymy jaki z tego będzie efekt.
Z tego co wiem to zamienników nie ma a do używanych nie mam przekonania.Rozumując dalej zastanawiałem się czy aby mi nie założyli odwrotnie tarczy w warsztacie, skąd te przegrzanie bo tarcza ścierna jest w porządku, powoli tracę zaufania do tego mechanika, bo powiedział, że ładnie dałem w gaz i to jest wina użytkownika, nie pomógł mi wcale w naprawie tylko zadzwonił do serwisu i powiedział ile będzie kosztowała nowa dwumasa aż mi dech zaparło o tej kwoty i na tym się skończyła jego rola.
Więcej mnie już nie zobaczy bo za takie pieniądze jak bym miał czas to sam to zrobię w garażu i na pewno nie gorzej od niego, tylko ktoś mi musi pomóc bo skrzynia to cholernie duża jak w małej ciężarówce.Nie życzę kolegom takich warsztatów!!!!
Tadeo64
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 sie 2007 21:30:15
Lokalizacja: Terespol nad Bugiem
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron