Witamy !



[B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

[B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez matrix0070 » 09 kwi 2013 20:12:22

Poduszki zakupiłem na

http://www.4cars.pl/samochodowe/OPEL,MO ... nika,0.php

Były to poduszki GOM-904 i GOM-905, są to poduchy od Opla Monterey

Odpowiednio lewa i prawa chociaż są praktycznie identyczne więc to nie gra dużej roli ale po przymiarkach lepiej pasują w otwory aluminiowych łap silnika odpowiednio prawa do prawej, lewa do lewej. „Skrzydełka” nowych poduszek które wchodzą w przykrywki-łódeczki są szersze od starych, jeśli ktoś chce można zeszlifować, jeśli nie można zostawić tak, ja zostawiłem bo nie chciałem niszczyć oblanej wokół gumy, wolałem na imadle rozgiąć nieco łódeczki.

Oto fotki starych i nowych poduszek oraz ich motania.

https://picasaweb.google.com/1039500646 ... qsbD4tXMKA

Instrukcja dla 2.2 DTI poniżej:

Popuszczamy nakrętki kół
Podnosimy przód auta
Odkręcamy koła
Zdejmujemy maty osłonowe/wygłuszające znajdujące się w nadkolach
Odkręcamy i zdejmujemy tylną osłonę z podwozia (osłona skrzyni)
Jeśli silnik będziemy windować podnośnikiem od dołu a nie żurawiem to odkręcamy potrzebne osłony.
Jeśli żurawiem (jak ja) to łapiemy go łańcuchem za ucho przy termostacie i po przekątnej od vacum pompy po stronie turbiny.
Do poduszek przygotowujemy nasadówkę 12, 14 i długą/głęboką 14 plus dwie długie przedłużki dla wygody, ewentualnie łamany przegub.
Popuszczamy śruby poduszek przy silniku i przy ramie, str kierowcy zwykła 14, str pasażera 14, długa 14 i 12
Odkręcamy poduszki od ramy, windujemy silnik max do góry (aby się oparł na grodzi) by móc wyciągnąć poduszki (zwłaszcza chodzi o str kierowcy)
Odkręcamy zupełnie poduszki od silnika, od pasażera bajkowo wychodzi przez nadkole, od kierowcy musimy manewrować poduszką i obracać tak całym elementem by wyprowadzić to do tyłu, wychodzi najwygodniej dołem ku skrzyni (stąd odkręcona ostatnia osłona)
O ile wyciągnięcie starych, pourywanych poduszek to łatwizna bo mamy je w dwóch kawałkach, o tyle wsadzenie nowych jest nieco trudniejsze.

MOTANIE:

Poduszka kierowcy

Po rozkręceniu poduszki otwory łódeczki nie pasują do nowej poduchy . Ja wyciąłem szlifierką całą łódeczkę, rozgiąłem ją nieco (bo łapki nowej poduchy są szersze) i po problemie, tym samym zrobiłem sobie miejsce na jej wycentrowanie względem nowej poduchy. Otwory w łapie silnika są idealnie pasujące więc skręcamy to do kupy (ja zastosowałem stare nakrętki bo są lepsze, założyłem je na kleju do gwintów) przy skręcaniu warto kapturek-łódeczkę ustawić względem wysokości aby wycentrowana była nie na środku. Luz między łódką a łapką awaryjną (po zerwaniu poduszki) pod poduszką 1/3 luz nad poduszką 2/3. A to dlatego że pod wpływem ciężaru silnika i upływu czasu i tak nam to siądzie i wyrówna się w proporcjach 1/2 .
Do ramy nowa poducha pasują idealnie bez żadnego grzebania.

Poduszka pasażera

Po rozkręceniu starej poduchy i przymiarkach nowej nie pasują na wysokość otwory w łapie silnika i w łódce. Najprościej jest nawiercić otwór (nieco większy dla możliwości regulacji) w tych 2 elementach sugerując się dolnym otworem w łapie (który nam jest potrzebny jako drugi, górny stary zostaje bezużyteczny) Przygotowane elementy skręcamy podobnie centrując łódeczkę jak poprzednio, do skręcenia nakrętki w nowym otworze może być przydatny przegub (bo przeszkadza konstrukcja łapy silnika). Do ramy nowa poducha pasuje bez grzebania.

Montujemy wszystko do auta w odwrotnej kolejności i ma działać, nowe poduszki mogą (tak jak u mnie) siąść nie do końca idealnie na środku siebie ale powinny się „ułożyć” po 300-500km. Do tego etapu jeszcze nie dojechałem ale się okaże :) W każdym bądź razie różnica po robocie jest wyczuwalna. We wnętrzu wreszcie przestały mi drgać (w zależności od obrotów silnika) przeróżne plastiki i inne elementy.

Zmiany są odwracalne, więc zawsze można kiedyś wsadzić oryginalne poduszki.

Jeśli w nie w tym miejscu co trzeba, przenieście do innego aby służyło ludziskom a cenom oryginalnych poduszek mówiło kategoryczne NIE :)


Pochwały przyznane za posta: 2
Ostatnio edytowano 09 kwi 2013 21:31:12 przez matrix0070, łącznie edytowano 6 razy
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Zakup i montaż tanich poduszek silnika, Frontera B

Postprzez RudeBoy » 09 kwi 2013 20:21:04

dobra robota :>:
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zakup i montaż tanich poduszek silnika, Frontera B

Postprzez matrix0070 » 09 kwi 2013 20:26:22

niech służy innym, robota może wygląda nieco ciężko jak się to czyta ale to tylko pozory, nie jest ani specjalnie ciężko, ani specjalnie trudno, ani specjalnie długo, w razie pytań, pisać śmiało :)
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez pplaymo » 24 kwi 2013 21:01:27

Są już jakieś ugruntowane wrażenia z przeróbki? opłaca się przekopywać masę sklepów w poszukiwaniu tych poduszek?
pplaymo
 

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez matrix0070 » 03 maja 2013 10:42:05

Nie zrobiłem jeszcze 3-4 tyś km ale po 1000km mogę napisać że według mnie się opłaca. Wrażenia pozytywne.
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez mysior80 » 14 maja 2013 16:11:49

Witam wszystkich Panowie odlewają poduszki wszystkiego rodzaju do samochodów terenowych i osobowych w Siewierzu. woj. Śląskie i mocne i jeżeli chodzi o trwałość to jeżdżę dwa lata i ani stuku ani puku. Wymieniłem pod skrzynią i pod silnikiem, miedzy ramom a karoserią w całości koszt 850 zł Nie wiem czy to coś znaczy ale powiedział mi że do terenówki musze mieć mocniejsze i zrobił mi w kolorze czerwieni. Patrzałem po sklepach internetowych nie samowite ceny chcą za takie poduszki.
mysior80
 

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez RudeBoy » 14 maja 2013 16:25:36

mysior80 napisał(a):Witam wszystkich Panowie odlewają poduszki wszystkiego rodzaju do samochodów terenowych i osobowych w Siewierzu. woj. Śląskie i mocne i jeżeli chodzi o trwałość to jeżdżę dwa lata i ani stuku ani puku. Wymieniłem pod skrzynią i pod silnikiem, miedzy ramom a karoserią w całości koszt 850 zł Nie wiem czy to coś znaczy ale powiedział mi że do terenówki musze mieć mocniejsze i zrobił mi w kolorze czerwieni. Patrzałem po sklepach internetowych nie samowite ceny chcą za takie poduszki.



No to daj namiar na tą firmę.
Zobaczymy ile zechcą za zregenerowanie poduszek do 2.2dti...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez ali » 14 maja 2013 16:30:14

mysior80 napisał(a):Witam wszystkich Panowie odlewają poduszki wszystkiego rodzaju do samochodów terenowych i osobowych w Siewierzu. woj. Śląskie i mocne i jeżeli chodzi o trwałość to jeżdżę dwa lata i ani stuku ani puku. Wymieniłem pod skrzynią i pod silnikiem, miedzy ramom a karoserią w całości koszt 850 zł Nie wiem czy to coś znaczy ale powiedział mi że do terenówki musze mieć mocniejsze i zrobił mi w kolorze czerwieni. Patrzałem po sklepach internetowych nie samowite ceny chcą za takie poduszki.


Kolor opis i cena to mi raczej do polibuszy pasuje, ale może pod silnik też robią.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez RudeBoy » 26 sie 2013 19:30:15

matrix0070 napisał(a):Nie zrobiłem jeszcze 3-4 tyś km ale po 1000km mogę napisać że według mnie się opłaca. Wrażenia pozytywne.



Matrix powiedz jak tam te Twoje poduszki.
Bo moje nowe/strare znów uwalone :)
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez matrix0070 » 17 paź 2013 19:19:05

witam po dłuugiej przerwie, sorki za milczenie na forum ale nie miałem nawet chwili czasu na www przez ostatnie miesiące.
Poduchy sprawują się świetnie, tzn, dobrze trzymają motor w ramie, dobrze tłumią drgania i wibracje w każdym zakresie obrotów i przy każdym obciążeniu silnika. Co prawda nie orałem autem po terenie ale zimą będę nim orał po śnieżnej dojazdówce do domu to zrobię test czy silnik nie wyskoczy z ramy :) jeśli tylko komuś się chce szukać takich poduszek i dokonywać przeróbki opisanej przeze mnie to polecam, są większe i wg mnie solidniejsze od oryginałów. Od montażu zrobiłem już sporo kilometrów i żadnych negatywów się nie doszukuję.
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez yuby194 » 26 lut 2014 17:52:35

Ja a właściwie mój mechanik dzisiaj właśnie wymienił stare na te poduszki, przeróbek faktycznie niedużo, koszt samych poduszek śmieszny, oby tylko na długo wystarczyły.
Po wymianie jest takie delikatne drganie podczas pracy na wolnych obrotach ale bardziej odczuwalne w kabinie, sam silnik pracuje bardzo równiutko.
Tak więc wielkie dzięki za pomysł.


Te drgania nie są takie drobne, trzęsą się wszystkie plastiki, po rozgrzaniu się silnika jest trochę lepiej, ale nie jest to normalne.
Czy drgania występuję tez u Was?

-- Dodano Pn 03 mar 2014 23:15:18 --

Wiem co było przyczyna tych wibracji, skonsultowałem się również z kolegą @matrix0070. Przy zmianie poduszek powinno się chyba tez zmienić te... łódeczki.
Boczne "wąsy" wystające z poduszek od montka są szersze niż przy oryginalnych oplowskich i zahaczają - przynajmniej u mnie o ta łódeczkę. Tak więc mocne podcięcie łódeczki stanowczo poprawiło całą sytuację, nic nie drży, nic nie stuka. Podciąłem obie łódeczki z obydwu stron.
Poniżej zdjęcie zamontowanej poduszki wykonane już po korekcie diaxem.
Załączniki
20140303_202459_resized.jpg
Pozdrawiam
YubY

Frota B/Sport 2,2 DTI '00/manual, K&N, polibuszowe podkładki 6cm + sprężyny Montka = lift ?", amory przód/tył IROMAN, BFG AT/MT 245/75R16, DW 12000 LBS


ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
yuby194
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1265
Obrazki: 4
Dołączył(a): 19 lip 2009 01:20:55
Lokalizacja: Duży Dół
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez martin09 » 26 mar 2016 10:11:43

Troche odgrzeje temat , mianowicie przy przekładce silnika postanowilem zmienic poduszki na takie z Montka i tu pojawił sie problem . Poduszki niby pasuja ok ale mam wrażenie że silnik idzie przodem do góry tzn jest wysoko ze mam problem z zamontowaniem vacum pompy , spotkał sie ktoś z takim przypadkiem ??? .
Avatar użytkownika
martin09
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 lis 2015 23:15:37
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez RudeBoy » 26 mar 2016 10:29:49

Jak się pompa nie mieści to masz problem. Jak się mieści to wszystko ok.
Poduchy siądą za miesiąc lub dwa.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez martin09 » 26 mar 2016 10:34:27

RudeBoy napisał(a):Jak się pompa nie mieści to masz problem. Jak się mieści to wszystko ok.
Poduchy siądą za miesiąc lub dwa.


Wczoraj wciepłem silni jest na ramie itd niby siadł normalnie na skrzyni ale jakos dziwnie tył jest blisko grodzi , i sie zastanawiam czy cos nie spiepszyłem z poduszkami juz mi ręce opadaja :cry2:
Avatar użytkownika
martin09
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 lis 2015 23:15:37
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez RudeBoy » 26 mar 2016 10:51:00

No nie wiem. Jak kupiłeś takie jak opisane w tym temacie i dokonałeś odpowiednich modyfikacji jednej strony to musi być ok. Ciasno przy grodzi jest
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez martin09 » 26 mar 2016 11:00:21

RudeBoy napisał(a):No nie wiem. Jak kupiłeś takie jak opisane w tym temacie i dokonałeś odpowiednich modyfikacji jednej strony to musi być ok. Ciasno przy grodzi jest


No kupione dokładnie jak w temacie , na ramę pasuja idealnie no moze lewą cza dopracowac bo minimalnie na otwory nie pasuje. Tego miejsca nie ma za wiele wczoraj udało sie tylko skrecic ze skrzynia myslałem ze nie zszedł sie dołem ale siedzi normalnie ale juz mi sie nie chciało po nocach grzebac wczoraj , mysle ze po świetach odkrece jescze raz łapy i bede kombinowal zdam relacje jak cos .
Avatar użytkownika
martin09
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 lis 2015 23:15:37
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] Zakup i montaż tanich poduszek silnika

Postprzez MariuszKaszuby » 07 maja 2019 11:23:52

Witam po latach a czy te poduszki podejdą do 2.8tdi ???
HELP!! :wsciekly:
Avatar użytkownika
MariuszKaszuby
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 30
Obrazki: 1
Dołączył(a): 23 sty 2014 13:14:33
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość