Witamy !



[A 2.8] Co to może być?? koło dwumasowe?

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Tadeo64 » 15 mar 2012 14:58:33

No i stało się skończyła się dwumasa ?????? Zimę jakoś przejeżdżiłem z ręką na ramieniu.W poniedziałek zaczęło rzucać przy gaszeniu i tak dziwnie szarpać silnikiem aż w końcu stanęło i ani rusz do przodu a za oknem już prawie wiosna i dopiero zaczyna się sezon na ..misia.. :fishing: :1: :1: :1:
Nie wiem czy ktoś to przerabiał, w Poznaniu jeden zakład regeneruje zużyte koła dwumasowe dodając tarczę na tłumikach drgań, daje na to 2 lata gwarancji, wszystko za 13000 zł. O nowe nawet nie pytałem bo na pewno ceny z.....ste.
A tak wygląda docisk i tarcza po rozbiórce !!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tadeo64
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 sie 2007 21:30:15
Lokalizacja: Terespol nad Bugiem
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez jrzeuski » 15 mar 2012 17:58:20

Jak tyś się uchował bez modelu Frotki wpisanego w profilu? :shock: Po skrzyni widzę, że to Frota A i nie 2.5TDS. Zatem 2.3 lub 2.8. Tak czy siak zamiast zaspawywać koło dwumasowe lepiej kupić używkę z anglika. Ja dałem 300zł i jeszcze tarczę (praktycznie nówka!) i docisk dostałem w komplecie. Poszperaj na alledrogo. U Ciebie tarcza i docisk też są :>: więc jak trafisz tak jak ja to będziesz miał je na zapas.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Tadeo64 » 16 mar 2012 08:37:45

Jak się tak ułożyło???? Jak w temacie też myślę o używanej dwumasie, zawsze to lepsze niż koło na sztywno, jak fabryka wstawiła to ustrojstwo to tak ma być bo inaczej ....
ukręci i zużyje szybciej tarcze i docisk a może i coś więcej,,,,,będzie zgrzyt i szczękanie zębami..... :gears:
Tadeo64
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 sie 2007 21:30:15
Lokalizacja: Terespol nad Bugiem
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Kowal_80 » 10 paź 2012 15:58:47

Witam
odgrzebałem troche temat. od jakiegos czasu frota na wolnych obrotach dzwoni piekielnie metalicznym dzwiękiem.tylko na luzie. podczas jazdy auto cichutkie az grzech. odgłosy dochodą tak jakby z pomiędzy skrzyni i silnika. obstawiałem łożysko oporowe. po wcisnięciu sprzęgła dzwięk sie troche zmienia. ale wczoraj zaczeło mi strasznie szarpac całą budą na 1 i 2 biegu. czy to będzie 2masa? bo po Waszych opisach niby na to mi wygląda.
i 2 pytanie,bo w sumie tu nie padła jednoznaczna odp - czy ta 2masa pasuje od omegi A 2.3 td. no i czy w ogóle omegi miały 2 mase. bo mam info gdzie taka stoi na graty. tylko nie wiem czy jest sens jechac.
z góry dzięki za odp
pozdrawiam
Kowal_80
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez jrzeuski » 10 paź 2012 16:38:26

Kowal_80 napisał(a):czy to będzie 2masa? bo po Waszych opisach niby na to mi wygląda.
Najprawdopodobniej :glaszcze: To dzwonienie powinno zależeć od prędkości obrotowej i stopnia wysprzęglenia. Można jeździć tak długo aż dwumasa się ukręci, ale wtedy to już tylko hol lub laweta, bo efekt będzie taki jakby w ogóle sprzęgła nie było.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Komand » 10 paź 2012 17:58:50

Kowal_80 napisał(a):Witam
odgrzebałem troche temat. od jakiegos czasu frota na wolnych obrotach dzwoni piekielnie metalicznym dzwiękiem.tylko na luzie. podczas jazdy auto cichutkie az grzech. odgłosy dochodą tak jakby z pomiędzy skrzyni i silnika. obstawiałem łożysko oporowe. po wcisnięciu sprzęgła dzwięk sie troche zmienia. ale wczoraj zaczeło mi strasznie szarpac całą budą na 1 i 2 biegu. czy to będzie 2masa? bo po Waszych opisach niby na to mi wygląda.
i 2 pytanie,bo w sumie tu nie padła jednoznaczna odp - czy ta 2masa pasuje od omegi A 2.3 td. no i czy w ogóle omegi miały 2 mase. bo mam info gdzie taka stoi na graty. tylko nie wiem czy jest sens jechac.
z góry dzięki za odp
pozdrawiam


Mam dokładnie te same objawy (z wyjątkiem szarpania które opisałeś na 1. i 2 .biegu), wg. opinii znalezionych na forum pasuje koło zamachowe z Omegi 2.3 ale są podzielone opinie czy jest ono zwykłe czy dwumasowe. Jeżdżę tak od roku i próbuję znaleźć okazyjne koło bo ceny na Alledrogo są dość wygórowane.
Jak wymienisz koło to daj znać czy z Omegi pasowało i czy jest dwumasowe.
Komand
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Kowal_80 » 11 paź 2012 08:41:38

ok,zamelduje na bank. dzis akurat ojciec będzie w okolicy gdzie stoi ta omega i ma obadac co i jak. jezeli by było to w przyszłym tyg brałbym sie za wymiane.
fakt faktem,ze jestem bardzo wyczulony na wszelkie niedoskonałosci w aucie,ale mam wrazenie ze z kilometra na kilometr jest coraz gorzej z ta 2masą. ale mozliwe,ze to moja wyobraznia.
oby wytrzymało do niedzieli,wtedy Frocia zarobi na swoją naprawe ...
Kowal_80
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez jrzeuski » 11 paź 2012 08:45:29

Kowal_80 napisał(a):jestem bardzo wyczulony na wszelkie niedoskonałosci w aucie,
I kupiłeś Frotę? :shock:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Kowal_80 » 11 paź 2012 17:18:26

hehehe tu masz racje. gdyby nie to,ze zarabia ona na siebie,na mnie i jeszcze zostaje to bym juz dawno oszalał przy tym aucie. ale puki co zasłguje na ciągłą reanimacje i dlatego nasłuchuje czy cos jej dolega. ale często,jak ktos zapyta,jak sie fura sprawuje bo słyszał,ze są niezawodne i mysli czy takiej nie kupic to uciekam zeby zabardzo nie rozwinac sie z tematem i zarazem nie załamac sie,ze mam takiego szkodnika ;)
własnie dodzwoniłem sie do typa co ma silnik do omegi 2.3. ale nie wie jakie ma w nim sprzęgło,czy 2masa czy zwykłe. jak by sie jednak okazało,ze zwykłe to jak myslicie,zakładac takie cos czy szukac 2masy?
Kowal_80
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Komand » 11 paź 2012 17:30:29

Różne opinie słyszałem co do tego czy w Omedze jest zwykłe koło zamachowe czy dwumasowe więc chętnie dowiem się czegoś konkretnego (jak już sprawdzisz).
Swoją drogą to nawet jeżeli okaże się że w Omedze było zwykłe koło to skoro Omega z nim żyła to chyba Frontera też może... (o ile oczywiście pasuje plug&play).

-- Dodano 11 paź 2012 18:31:51 --

Do tego niektórzy mają dwumasę po "regeneracji" polegającej na zaspawaniu więc hmm...
Komand
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Kowal_80 » 11 paź 2012 21:11:09

no i dOOpa,dzis frota miała zaliczyc ostatni 35 kilometrowy rejs zeby zarobic na 2mase. niestety po przejechaniu 10 zaczeła wydawac takie dzwieki,ze tylko czekałem kiedy koło zamachowe utnie mi nogi w kolanach. przy ruszaniu wchodziła w gre tylko 2. na 1 kabina chciała wyprzedzic rame. odgłosy były takie,ze tylko czekałem kiedy psy mnie zdejmą za terroryzm. niestety dopiero w pon będe miał wolny kanał zeby wytargac skrzynie. bo aktualnie stoi tam T4 które nomen omen ma zmienianą 2mase na zwykłe koło. bo poprzednie roztrzaskało skrzynie. jak juz wyjme swoją to wtedy pod pach,na rower i heya po okolicznych dziuplach w poszukiwaniu tej jedynej ...
Kowal_80
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Trzeci » 12 paź 2012 21:00:12

Są patenty by wymienic na zwykłe koło i wtedy tarcza z tłumikami drgań. Miałem takie koło dwumasowe ale sprzedałem .
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Kowal_80 » 13 paź 2012 09:18:27

ale to zwykłe koło to od czego? bo we frotach raczej nie było zwykłego koła? mam racje? no i czy to zdaje egzamin? znalazłem 2mase za 400zł (za 350 pewnie odda) 70km ode mnie. gosc twierdzi,ze niby elegancka. ale cholera wie jak to sprawdzic. zeby za pół roku znowu nie rozbierac.
jade zaraz swoją skrzynie wytargac. jak starczy czasu to moze dzis zobacze co tam sie faktycznie stało w srodku.
Kowal_80
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Komand » 13 paź 2012 10:08:57

Pewny nie jestem ale chyba w Omedze 2.3D (bez turbiny) było zwykłe koło zamachowe-opinia gdzieś zasłyszana więc nie ręczę... Pytanie czy pasuje do Froty?
Komand
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Trzeci » 13 paź 2012 11:45:02

Jeżeli wieniec bedzie pasował to i reszta też Ważne aby była mocowana na 6 śrub i rozmiar tarczy to 230 mm to powinna pasowac.
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Kowal_80 » 13 paź 2012 13:59:22

u mnie problem czasowo rozwiązany. okazało się,ze turbulencje wywoływał gumowy łącznik wału. a raczej to co z niego zostało. to juz którys z kolei,który szlag trafił. ostatnie 3 zakładałem nowe z poldolota. wytrzymują ok 2-3 miechów. ostatnio jak na niego zerkałem to wydawał się ok. ale teraz był rozerwany na strzępy. 40 PLN i frotka wyleciała na polskie drogi. fakt,ze nadal towarzyszy mi bolesne dzwonienie kiedy auto jest na luzie. tylko ciekawe czy to 2masa czy łożysko oporowe. puki co nie mam czasu zeby wyrzucic paczke biegów. frotka codziennie ma misje zarobkową
pozdrawiam
Kowal_80
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Trzeci » 13 paź 2012 17:20:07

Obstawiam łożysko ..... A tak btw to masz gdzieś namiar na te łaczniki bo mój juz też ledwo zipie
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez olszak1000 » 14 paź 2012 09:51:51

W omegach było i jedno i dwu masowe zamachy ,mówimy o 2.3 td sam szukałem jedno masy .
olszak1000
 

Re: Co to może być?? koło dwumasowe?

Postprzez Kowal_80 » 14 paź 2012 14:59:52

ale ja zakładam łącznik od poldka. wytrzymuje te 2-3 miechy. a kosztuje 40 zł. Frotkowe zakładałem 2 i tryymały niewiele ponad pół roku. a kosztują x10. wiec ekonomia prosta. a znajdziesz w byle sklepie motoryzacyjnym. no a jak Ci sie zechce pofatygowac na jakis wiekszy złom to za te 40 zł pewnie bagaznik tych gum dostaniesz.
z tego co pamietam to tylko sruby troche ciensze musiałem dac. bo ten poldkowy ma troche mniejszy rozstaw i oryginalnych by nie zmiescił.
Kowal_80
 

sprzęgło w 2.8 tdi

Postprzez snejk77 » 20 kwi 2013 08:24:20

witam :) mam pytanie czy ktoś orientuje się czy da rade wywalić dwumasa z froni 2.8tdi i wsadzić całe z tropera 2.8? chodzi oto czy ktoś juz tak robił czy da rade i ile przeróbek? pozdrawiam grigor
snejk77
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron