Witamy !



[All] Tylny most - wyciek

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez fly_jabko » 31 maja 2016 21:41:27

Jak miałem A to w agromie kupiłem do ataku, za piątaka i nawet nie był niebieski, moją frotę kupił chłopak z okolicy i często go spotykam i pogadam z nim, jeździ z tym do dziś, a robiłem to jakoś w 2009 lub 2010 roku ;)
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 31 maja 2016 21:54:32

OK dzięki, to nie będę latać i szukać niepotrzebnie innego lepszejszego :roll:
Rano mechanior robi to uszczelnienie co mam, a po południu ruszamy już w trasę na Zlot ;)

Teraz pojawił się kolejny problem z tylnym mostem
Tym razem olej "ucieka" odpowietrzeniem...które jest wyprowadzone do kabiny (bagażnika), normalnie nie mam pojęcia jak to możliwe?
Ma ktoś jakieś pomysły czym może to być spowodowane? Jak mógło wywalić tyle oleju przez rurkę która jest znacznie wyżej niż most?
Wywaliło prawie cały olej (a przynajmniej znaczną część), nie zdejmowałem jeszcze pokrywy, inne wycieki raczej odpadają, wszędzie sucho, jedynie widać jak kapie olej w miejscu w którym odpowietrznik mostu (rurka) wchodzi do bagażnika.
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez cinek1983059 » 06 cze 2016 20:59:41

bo wlałeś za dużo
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 06 cze 2016 21:41:50

Jak wlałęm za dużo (a raczej mechanior....bo przed zlotem nie miałem czasu sam robić), to mogło wywalić więcej niż normalny poziom? Myślałem, że jak jest za dużo to wyleci tyle ile "powinno"...i wróci do stanu normalnego... :shock:
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez cinek1983059 » 07 cze 2016 06:24:46

ciężko mi stwierdzić ile wlał mechanik i ile ci wyleciało, na moście masz brok którego jak wykręcisz masz otwór do wlewania oleju max poziom to wtedy kiedy zaczyna się przelewać przez ten otwór, innego sposobu nie ma.
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 08 cze 2016 10:59:43

wczoraj spuściliśmy olej (wyleciało 1,3 litra), przedmuchaliśmy odmę (była drożna i nic nie wyleciało). Wlaliśmy odmierzone 2 litry... no i :dupa: dziś znowu widać, że jednak leci przez odmę.
olej wlany 80W90 Comma LS.
w weekend zdejmę dekiel mostu, może ta blaszka osłaniająca wylot się "odspawała"...?
chyba innego wyjścia nie ma?
ma ktoś jeszcze jakieś inne przypuszczenia co może być nie tak?
olej leci tylko przez odpowietrzenie, innych wycieków nie ma. :evil:

no i kit :wsciekly:
blaszka osłaniająca wylot odpowietrzenia jest na swoim miejscu :(

czyżby olej miał wpływ na ten wyciek?
wcześniej dokładnie nie pamiętam, ale był chyba syntetyk 75W140 (ale głowy sobie nie dam uciąć, bo jakieś 2 lata temu wymieniałem na dodatek w kilku autach na raz).
Most pracuje dobrze, szpera także...
Co jest grane? :baran:
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez jrzeuski » 13 cze 2016 08:40:02

Olej na pewno nie jest przyczyną, ta Comma jest dobra i tania.

Masz ten grzybek na końcu wężyka odpowietrzenia? A jak zdejmiesz z niego wężyk i zostawisz wolny wylot, to coś się zmienia? Wygląda mi na to, że most zasysa więcej powietrza niż może uwolnić i w ten sposób pompuje olej. Przyczyną może być zaworek w grzybku.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez RudeBoy » 13 cze 2016 08:48:25

Ja tak miałem jak przez pomyłkę zalałem do przedniego mostu olej klasy API GL-4 zamiast GL-5 :)
Jakoś tak gotował się ten olej i wywalało odpowietrzeniem. Zmiana oleju i było po temacie....
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 13 cze 2016 10:07:49

jrzeuski napisał(a):Olej na pewno nie jest przyczyną, ta Comma jest dobra i tania.

Masz ten grzybek na końcu wężyka odpowietrzenia? A jak zdejmiesz z niego wężyk i zostawisz wolny wylot, to coś się zmienia? Wygląda mi na to, że most zasysa więcej powietrza niż może uwolnić i w ten sposób pompuje olej. Przyczyną może być zaworek w grzybku.


zaworka (grzybka) nie ma, jest po prostu wężyk do bagażnika wypuszczony
może dać wężyk o większej średnicy?
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez jrzeuski » 13 cze 2016 10:46:19

madcar napisał(a):jest po prostu wężyk do bagażnika wypuszczony
A nie zagniótł się gdzieś, np. na przejściu przez karoserię?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 13 cze 2016 10:50:19

jrzeuski napisał(a):
madcar napisał(a):jest po prostu wężyk do bagażnika wypuszczony
A nie zagniótł się gdzieś, np. na przejściu przez karoserię?


teoretycznie nie, bo "przedmuch" jest...ale sprawdzę
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez jrzeuski » 13 cze 2016 10:58:11

A może się zaciska jak buda pracuje np. na dziurach i wtedy w moście rośnie ciśnienie oleju? :niewiem:

Skoro masz wylot w bagażniku, to wężyk jest długi. Jeśli nie wierciłeś dziury w podłodze tylko wszedłeś przez klapę to ponad 2 metry musi mieć a wtedy może robić się syfon ze ściekającego oleju i nie puszcza powietrza do mostu. Spróbuj założyć nowy czysty i suchy wężyk.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 13 cze 2016 11:32:08

jrzeuski napisał(a):A może się zaciska jak buda pracuje np. na dziurach i wtedy w moście rośnie ciśnienie oleju? :niewiem:

Skoro masz wylot w bagażniku, to wężyk jest długi. Jeśli nie wierciłeś dziury w podłodze tylko wszedłeś przez klapę to ponad 2 metry musi mieć a wtedy może robić się syfon ze ściekającego oleju i nie puszcza powietrza do mostu. Spróbuj założyć nowy czysty i suchy wężyk.


Jak wcześniej wyżej pisałem, to wężyk mam wpuszczony przez podłogę razem z wężem od LPG, więc raczej przy budzie nie mogło go zgnieść, ale może gdzieś po drodze się zagiął (będę sprawdzać), może też jakiś paproch go lekko przytkał, powietrze leci. ale może prześwit się mocno zmniejszył (dam przy okazji nowy wężyk, może ciut większej średnicy).

Zmieniłem wężyk na taki o większej średnicy i nowy, w moście wszystko wygląda OK. i niestety :dupa: nadal leci odpowietrzeniem, normalnie jakaś "olej-cieknie-zagadka" :wsciekly:
Jeszcze chyba pozostaje olej, kupiłbym nawet drogiego Castrola lub Motula, ale jak ma nadal cieć i na dodatek taki drogi to mi się to nie uśmiecha :guns2:
Czy coś może być zepsute w samym moście (wewnątrz) ?
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez jrzeuski » 22 cze 2016 19:42:13

Olej rozchlapują po całej gruszce obracające się tryby. Żadnej filozofii w tym nie ma. Na pewno masz dobrze osłonięty wlot do odpowietrzenia? Na deklu jest w tym miejscu naspawana taka "kieszonka", może przerdzewiała?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 22 cze 2016 20:02:16

jrzeuski napisał(a):Olej rozchlapują po całej gruszce obracające się tryby. Żadnej filozofii w tym nie ma. Na pewno masz dobrze osłonięty wlot do odpowietrzenia? Na deklu jest w tym miejscu naspawana taka "kieszonka", może przerdzewiała?

Właśnie dziś zdejmowany był dekiel, aby sprawdzić dokładnie te blaszkę, bo ona była pierwszym podejrzanym, ale jest na swoim miejscu i ma się dobrze :wsciekly:

-- Dodano 22 cze 2016 21:09:01 --

RudeBoy napisał(a):Ja tak miałem jak przez pomyłkę zalałem do przedniego mostu olej klasy API GL-4 zamiast GL-5 :)
Jakoś tak gotował się ten olej i wywalało odpowietrzeniem. Zmiana oleju i było po temacie....


olej raczej nie może sie tam mi zagotować, bo nawet jak robię krótki dystans to leci (szczerze to leci bardziej niż mi ciekło poprzez uszczelnienie ataku) :baran:
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez jrzeuski » 22 cze 2016 20:56:19

A weź no pokaz ten dekiel, najlepiej od środka. Może nie jest oryginalny? :niewiem:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez madcar » 22 cze 2016 21:46:55

no oryginalny to nie jest, kilka lat tamu stary oryginał przerdzewiał i wtenczas nikt nie miał na handel żadnego, więc został uspawany na wzór oryginalnego, wlew oleju i odpowietrznik są w fabrycznych miejscach.
Do tej pory nie było problemu z odpowietrzeniem, cuda się zaczęły jak zaczął ciec na ataku, i zostało wymienione uszczelnienie na te z "agromy"...wcześniej lekko się pocił tylko na ataku, i nigdy nie zostawiał śladów pod tylnym mostem ani w miejscu gdzie jest odpowietrzenie.

Jednak trochę się różni:
Obrazek
to jest pokrywa zrobiona z niemieckiego forum frontery4x4, moja ma odpowietrzenie w najwyższym punkcie tej pokrywy, a nie jak na zdjęciu lekko z boku (jak w oryginale).
Myślicie że to może być przyczyna? (ale przez ponad 3y lata był spokój) :wsciekly:
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez jrzeuski » 23 cze 2016 08:46:30

madcar napisał(a):Myślicie że to może być przyczyna? (ale przez ponad 3y lata był spokój) :wsciekly:
Bardzo prawdopodobne. Fabryczne odpowietrzenie jest tam, gdzie kręci się kosz a on tak oleju nie rozchlapuje jak koło talerzowe, przy którym jest Twój odpowietrznik. Aż dziwne, że koło o niego nie zahacza. Strumień oleju jest tam największy, bo koło zabiera prawie cały olej z dna gruchy a jadąc do przodu kręci się właśnie w kierunku dekla. Skoro wcześniej było OK, to pewnie teraz olej masz nieco gęstszy i wymiana na inny, jak radził Grzesiek, mogłaby pomóc. Możesz na próbę wlać np.silnikowy i zobaczyć, co się wtedy dzieje.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez ozi777 » 28 sie 2016 08:12:55

Panowie a gdzie znajdę wymiar uszczelniacza na wieloklinie wału w skrzyni 2.3TD 95? Bo po wymianie wału lekko sączy.
ozi777
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26 cze 2016 20:57:11
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [All] Tylny most - wyciek

Postprzez D1_PITER » 07 paź 2016 15:26:17

Witam

Urwały się mocowania tylnego mostu do resorów w Sporcie A. Te które są przyspawane do mostu. Cybanty są na swoim miejscu. Most obróciło do góry przy ostrym ruszeniu tak, że aż wał dobił do podłogi, zagruchotało. Do domu miałem 100m, więc się doturlałem. Teraz będę obracał most do właściwego położenia i spawał ponownie. Problem w tym, że od strony wału napędowego pojawił się wyciek:

Obrazek

Wcześniej było tu sucho. Trochę chlapło na tłumik. Nadmienię, że krzyżak wału przy moście przez chwilę pracował na "pełnym wykrzyżu".

Obrazek

Czy coś w moście się rozleciało, trzeba coś wymienić, czy most spisać na straty?
Avatar użytkownika
D1_PITER
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 cze 2016 18:14:16
Lokalizacja: Świdnica
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron