Witamy !



[A]Świecaca kontrolka napedu, naped nie jest zalaczony

[A]Świecaca kontrolka napedu, naped nie jest zalaczony

Postprzez marcin.birulo » 26 lip 2010 23:34:14

Witam.Jestem posiadaczem Frontery2,3td long z1995r,posiada automatyczne sprzegielka.W mojej Fronterze w czasie jazdy-nie w terenie lecz na asfalcie zapalila sie kontrolka oznaczajaca stan zalaczenia-dolaczenia napedu.Awogole naped niejest zalaczony,skrzynia iuklad napedowy dziala plynnie i cicho.Gdzie mam szukac przyczyny,moze ktos mial podobny problem przypadek.Z gory dziekuje wszystkim Fronteromaniakom za pomoc,pozdrawiam. :shock: :shock: :shock:
CICHY==MOJA KSYWA.FROTA A LONG1995 2.3TD,BF Goodrich MT.LIFT 2'',BILSTEIN B6 inne rzeczy w drodze,bardziej przydatne.BŁOTO WIĄŻE.DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!
marcin.birulo
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 225
Obrazki: 14
Dołączył(a): 18 lip 2010 13:43:10
Lokalizacja: JELENIA GORA
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Świecaca kontrolka zaloczonego napedu,naped niejest zalaczon

Postprzez jrzeuski » 27 lip 2010 08:43:04

Z reguły to jest odwrotnie: nie zapala się jak napęd się włączy. Układ elektryczny jest bardzo prosty: w skrzyni jest włącznik połączony bezpośrednio z kontrolką. Po przesunięciu dźwigni z położenia 2H włącznik zwiera styki i zamyka obwód (po stronie masy a nie zasilania!), co powoduje zapalenie się kontrolki. U mnie włącznik jest z prawej strony skrzyni na górze, u ciebie powinno być podobnie. Tak czy siak dostaniesz się do niego jak zdejmiesz mieszki lewarków i gumową uszczelkę (najpierw trzeba zdemontować osłony tunelu). Sprawdź czy przewód nie jest przetarty i nie zwiera się z masą samochodu (np. dotyka skrzyni biegów), bo wtedy właśnie kontrolka się zapali. Jeżeli okablowanie jest OK, to obadaj włącznik. Wykręć go, podłącz do omomierza i sprawdź czy dobrze się przełącza. W samej skrzyni nie ma się co uszkodzić, żeby włącznik raz działał a raz nie.

Jeżeli nic nie znajdziesz, to prawdopodobnie robi się zwarcie na masę gdzieś pomiędzy kontrolką a włącznikiem, ale ciężko będzie to wytropić, bo przewód idzie w wiązkach i szkoda rozpruwać ich oplot, deski raczej też nie będziesz ściągać, żeby dostać się do wiązek. Lepiej będzie pociągnąć osobny kabel z zasilaniem od kostki zegarów (styk kontrolki) do kostki włącznika. jak u mnie gdzieś "zapodziała się" masa to nie szukałem gdzie tylko pociągnąłem drugą do konektora od śruby mocującej lewarki.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Świecaca kontrolka zaloczonego napedu,naped niejest zalaczon

Postprzez marcin.birulo » 27 lip 2010 20:07:01

Dobry wieczor-Jrzeuski,dziekuje za udzielenie mi fachowej porady.W swojej odpowiedzi uzyles slowa,,KONEKTOR'',co to jest i gdzie sie znajduje. :1: 8:)
CICHY==MOJA KSYWA.FROTA A LONG1995 2.3TD,BF Goodrich MT.LIFT 2'',BILSTEIN B6 inne rzeczy w drodze,bardziej przydatne.BŁOTO WIĄŻE.DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!
marcin.birulo
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 225
Obrazki: 14
Dołączył(a): 18 lip 2010 13:43:10
Lokalizacja: JELENIA GORA
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Świecaca kontrolka zaloczonego napedu,naped niejest zalaczon

Postprzez jrzeuski » 27 lip 2010 20:39:31

Konektor, kostka, złączka, łączówka - jeden pies. Chodzi o miejsce połączenia przewodów


Autor postu otrzymał pochwałę
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Świecaca kontrolka zaloczonego napedu,naped niejest zalaczon

Postprzez marcin.birulo » 27 lip 2010 22:31:19

No to teraz juz wszysko wiem ,co z czym :D Zabiore sie do tego w sobote,jeszcze raz Jrzeuski dziekuje za objasnienie calej sprawy :beer: :mrgreen:
CICHY==MOJA KSYWA.FROTA A LONG1995 2.3TD,BF Goodrich MT.LIFT 2'',BILSTEIN B6 inne rzeczy w drodze,bardziej przydatne.BŁOTO WIĄŻE.DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!
marcin.birulo
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 225
Obrazki: 14
Dołączył(a): 18 lip 2010 13:43:10
Lokalizacja: JELENIA GORA
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Świecaca kontrolka zaloczonego napedu,naped niejest zalaczon

Postprzez FROTERKA » 29 lip 2010 13:48:13

Pomagasa mu ! :lol:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Świecaca kontrolka zaloczonego napedu,naped niejest zalaczon

Postprzez marcin.birulo » 30 lip 2010 18:57:19

FROTERKA napisał(a):Pomagasa mu ! :lol:
FROTERKO-Gosiu,poto jest te forum aby sobie pomagac. 8:) Pani tez miala klopot :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
CICHY==MOJA KSYWA.FROTA A LONG1995 2.3TD,BF Goodrich MT.LIFT 2'',BILSTEIN B6 inne rzeczy w drodze,bardziej przydatne.BŁOTO WIĄŻE.DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!
marcin.birulo
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 225
Obrazki: 14
Dołączył(a): 18 lip 2010 13:43:10
Lokalizacja: JELENIA GORA
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Świecaca kontrolka zaloczonego napedu,naped niejest zalaczon

Postprzez marcin.birulo » 31 lip 2010 20:10:47

Dzien dobry Jrzeuski,tak jak pisalem zabralem sie dzisiaj do usuniecia usterki.Po zdjeciu-mieszkow tuneli gum oslon zobaczylem urabana skrzynie z gory,oczyscilem i co sie okazalo.Tak jak pisales czujnik 4x4po prawej,zlaczki dotykaly skrzyni biegow poruszalem i po zalaczeniu zaplonu kontrolka przestala swiecic.Przewody zaizolowalem i jest okej,wyjechalem w teren zalaczylem napedy,pojezdzilem rozlaczylem ijest okej :mrgreen: .Odrazu zobaczylem gdzie sie znajduja odpowietrzniki skrzyni biegow.Jeszcze raz serdecznie dziekujer za udzielenie informacji,pozdrawim :1: :) :mrgreen: :beer:
CICHY==MOJA KSYWA.FROTA A LONG1995 2.3TD,BF Goodrich MT.LIFT 2'',BILSTEIN B6 inne rzeczy w drodze,bardziej przydatne.BŁOTO WIĄŻE.DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!
marcin.birulo
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 225
Obrazki: 14
Dołączył(a): 18 lip 2010 13:43:10
Lokalizacja: JELENIA GORA
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A]Świecaca kontrolka napedu, naped nie jest zalaczony

Postprzez Marian Koniuszko » 11 mar 2023 13:52:04

Cześć,
Mam pytanie o ten włącznik w skrzyni biegów.
U mnie przerwał się kabelek przy samym wyjściu z włącznika i nie sposób go przylutować, w związku z tym muszę wymienić chyba cały włącznik. Czy jest to gdzieś do kupienia i czy wymiana będzie skomplikowana? Na co zwrócić uwagę przy wymianie?
Samochód jak w opisie.
Avatar użytkownika
Marian Koniuszko
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 cze 2018 23:15:28
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości