Witamy !



[B] ściąga na prawo.

Re: [B] ściąga na prawo.

Postprzez przemekcrx » 25 lip 2016 12:54:39

To co pokazałeś na fotach to nie szukaj dziury w całym bo to jest stara zgnilizna :D
Co do ustawiania geometri kłania się wiedza sprzed 20lat bo tak miały ustawiane kąty auta z prl-u heh
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B] ściąga na prawo.

Postprzez M&J » 25 lip 2016 13:27:04

pisu22 napisał(a):
M&J napisał(a):Jeśli chodzi o porządną firmę co robi zbieżność w Krakowie to polecam http://zbieznosc-krakow.pl/ ja tam robiłem ostatnio i byłem bardzo zadowolony goście są naprawdę profesjonalni a cała usługa zbieżność + kąty wyprzedzenia kół kosztuje 150 zł.
Jeżeli chodzi o blaszki to mam chyba jeszcze kilka ale nie mam pojęcia gdzie je wsadziłem musiał bym poszukać ale wydaje mi się że oni te blaszki powinni mieć.
Nie wiem czemu ktoś Ci kręcił drążkami skrętnymi które na zbieżność chyba nie mają wpływu.

Maciek. Ja tez tam ustawiam i tez jestem zadowolony. Ale to ten sam koles co byl na mogilskiej wczesniej co mu ponoc cos tam spaprał :shock: widocznie przerosla go jakas zapieczona sruba. Ale z drugoej steony on daje pelny wydruk i tam widac czarno na bialym co jest nie tak wiec to troche dziwne. A kola zawsze mi sprawdzal i pompowal...


Wiesz co nie wiem czy ten sam, na Mogilskiej różnych macherów nie brakuje, musiał by się kolega wypowiedzieć czy to ten sam.
W prawdzie nie Frontera ale jej starszy brat ;)
Monterey 3.1 TD 1995 - Lift 2'', Cooper Discoverer STT 33'', stalowe zderzaki, zawieszenie Ironman +2'' +200kg
BYŁA Frota A 2.0 Sport z 1997 - Lift 2'', MT 32'', winda, stalowe zderzaki, snorkel, zawieszenie Ironman
Avatar użytkownika
M&J
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 321
Obrazki: 1
Dołączył(a): 18 lut 2015 21:05:16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B] ściąga na prawo.

Postprzez ijido » 01 sie 2016 23:58:56

Z pierwszego razu dał wydruk jak po napompowaniu przyszedłem z reklamacją to wciskał mi że coś kręciłem. Bo wszystko rozjechane... Coś tam mówił do swojego parobka, że tyle wystarczy jak tamten na pytanie ile ma być odpowiedział mu że ma być na zero. I był zdziwiony mówiąc niemożliwe. Trochę lepiej było ale bez cudów. No i jak on uszkodził te poprzeczkę to zawieszenie siadało po każdym naciągnięciu. I robiło się krzywe.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [B] ściąga na prawo.

Postprzez przemekcrx » 02 sie 2016 17:06:12

Coś ty się uczepił tej poprzeczki ? z niej odpadła tylko rdza ,ona tak jest wyprofilowana nawet w B-frocie..
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B] ściąga na prawo.

Postprzez ijido » 28 sie 2016 16:59:08

To na poprzeczce to nie rdza tylko kilkucentymetrowe pęknięcia wzdłużne spowodowanie nimi wygięcie na zewnątrz profilu. A całość spowodowana jest i tu mam problem dokładnie czym. Ale wydaje mi się że właśnie przekręceniem na sile zapieczonej obsady. Bo ona nie jest tak dopasowana teraz do tego wygięcia jak ta nie ruszana z drugiej strony. Komuś tak pękła ta poprzeczka kiedyś?
Natomiast sprawa zbieżności wygląda tak, że leży kąt pochylenia koła. Bo gość naprostował i ponaciągał wszystko do niedopompowanej strony kół. A jak napompowałem po równo to sprawa się sypła. Niestety nie mam blach bo to są takie podwójne i nie wiemy jakich dokładnie trzeba. Może ktoś ma pudełko takich i można by pożyczyć na wymianę lub odkupić zużyte?

-- Dodano Śr 12 lip 2017 18:41:51 --

Do wszystkich kolegów co mówili, że na poprzeczce to nie są pęknięcia wzdłużne tylko jakaś rdza coś.
Dziś się okazało to o czym myślałem.
Jak ktoś ma takie dziwne rdzawe ślady nad podkładką ze śrubą napinającą drążek skrętny to niech to dobrze sprawdzi.
DSC_1397-01-786x787.jpeg

Bo stanie się to:
20170712_180311-01-745x752.jpeg
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [B] ściąga na prawo.

Postprzez jrzeuski » 13 lip 2017 07:55:20

Czyż to nie tak właśnie Arek wracał z Ukrainy?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [B] ściąga na prawo.

Postprzez przemekcrx » 13 lip 2017 11:55:21

ijido napisał(a):To na poprzeczce to nie rdza tylko kilkucentymetrowe pęknięcia wzdłużne spowodowanie nimi wygięcie na zewnątrz profilu. A całość spowodowana jest i tu mam problem dokładnie czym. Ale wydaje mi się że właśnie przekręceniem na sile zapieczonej obsady. Bo ona nie jest tak dopasowana teraz do tego wygięcia jak ta nie ruszana z drugiej strony. Komuś tak pękła ta poprzeczka kiedyś?
Natomiast sprawa zbieżności wygląda tak, że leży kąt pochylenia koła. Bo gość naprostował i ponaciągał wszystko do niedopompowanej strony kół. A jak napompowałem po równo to sprawa się sypła. Niestety nie mam blach bo to są takie podwójne i nie wiemy jakich dokładnie trzeba. Może ktoś ma pudełko takich i można by pożyczyć na wymianę lub odkupić zużyte?

-- Dodano Śr 12 lip 2017 18:41:51 --

Do wszystkich kolegów co mówili, że na poprzeczce to nie są pęknięcia wzdłużne tylko jakaś rdza coś.
Dziś się okazało to o czym myślałem.
Jak ktoś ma takie dziwne rdzawe ślady nad podkładką ze śrubą napinającą drążek skrętny to niech to dobrze sprawdzi.
DSC_1397-01-786x787.jpeg

Bo stanie się to:
20170712_180311-01-745x752.jpeg

No z tego co pamiętam to jeb-ałeś mechanika a teraz twierdzisz że rdza czy cuś :grin:
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości