Witamy !



Frotka chyba nieco zbyt twarda

Frotka chyba nieco zbyt twarda

Postprzez mizsio » 08 maja 2008 20:34:28

Taka rzecz... mam niejasne wrazenie ze moja frota (B, 2.2 DTI long) jest nieco przytwarda, no tlucze sie buda z letka - mam wrazenie ze cos namotal poprzedni wlasciciel, byc moze targal jakies ciezsze ladunki - gdzie ewentualnie szukac zeby to odmotac? sprezyny?

pozdrawiam,
Pawel
mizsio
 

Postprzez WALTER49 » 03 cze 2008 21:26:10

sprawdz cz przud nie siedzi na odbojach . Jesli tak to po środku ałta pod spodem jest regulacja (śruba) od prętów resora.
WALTER49
 

Postprzez wojtekkk » 04 cze 2008 15:21:08

frontera B nie ma resora a kolega pewnie pisał o drązku skrętnym(są dwa jakby co)--to faktycznie przód, a styłu to sprężynki
wojtekkk
 

Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez pavca » 05 sty 2010 10:23:43

No i pierwszy tys. km za mną. Przyzwyczajony do autka osobowego trochę muszę przyznać że terenówką jeździ się troszeczkę inaczej. Pomijam latanie w koleinach, bujanie na nierównościach bo to czynniki czysto techniczne (szerokie opony, wysoko środek ciężkości, krótki rozstaw osi).
Ale zaniepokoiła mnie inna rzecz, hałas dobiegający przy pokonywaniu np. dziur w jezdni :( Nie jest to pukanie co wskazywało by na jakieś luzy.
Podejrzewałem amortyzatory lub jakieś luzy w zawieszeniu, ale po wizycie na stacji kontroli wyszło że nie ma żadnych luzów a amorki są ponad 70% sprawności :)
Czy efektem tego hałasu mogą być szerokie opony i twarde zawieszenie ? Czy po prostu jazda Fronterą wiąże się z takimi niewygodami ? i ten model tak ma :)
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez opel » 05 sty 2010 21:43:44

kolego ja tez kupiłem frontere 2.2 dti dwa miesiące temu i mam tekie same odczucia co Ty. zawieszenie z tyłu jest troszkie twarde i u mnie też słychć pukanie. Może wypowie się ktoś kto ma większe doświadzczenie w jeździe tym autem.
Pozdrawiam
opel
 

Re: Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez przemia » 05 sty 2010 21:53:48

opel napisał(a):kolego ja tez kupiłem frontere 2.2 dti dwa miesiące temu i mam tekie same odczucia co Ty. zawieszenie z tyłu jest troszkie twarde i u mnie też słychć pukanie. Może wypowie się ktoś kto ma większe doświadzczenie w jeździe tym autem.
Pozdrawiam


Ja też mam frotke od 2 miesięcy... U mnie też było takie stukanie z tyłu... u mnie to luz na gałkach i tulejach drążka stabilizacyjnego... Jeśli zamierzacie jeździć w terenie to drążek wraz z gałkami należy wykręcić przy pomocy kątówki :mrgreen:

OCZYWIŚCIE PO UPEWNIENIU SIĘ ŻE TO FAKTYCZNIE DRĄŻEK !!!

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frotka chyba nieco zbyt twarda

Postprzez opel » 05 sty 2010 22:00:24

mizsio napisał(a):Taka rzecz... mam niejasne wrazenie ze moja frota (B, 2.2 DTI long) jest nieco przytwarda, no tlucze sie buda z letka - mam wrazenie ze cos namotal poprzedni wlasciciel, byc moze targal jakies ciezsze ladunki - gdzie ewentualnie szukac zeby to odmotac? sprezyny?

pozdrawiam,
Pawel


kolego czy udało ci się coś zrobić w tym temacie bo ja mam takie samo wrażenie
pozdrawiam
opel
 

Re: Frotka chyba nieco zbyt twarda

Postprzez mizsio » 05 sty 2010 22:09:05

tak, przyzwyczailem sie :) rzeczywiscie z dociazonym tylem bylo troche lepiej, nie zaszkodzi sprawdzic czy przypadkiem przod nie siadl za bardzo
mizsio
 

Re: Frotka chyba nieco zbyt twarda

Postprzez maciar » 05 sty 2010 22:13:50

Jak sie przejedziesz inną np.moją na innych sprężynach i ammo to swoją bedziesz jeżdził jak limuzyną.Ten typ tak ma :wink:
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez opel » 05 sty 2010 22:14:58

kolego ale ja mam też wrażenie że frontera jest toszkie za twrda. podczas przejezdzania pomałych nierównościach np. studzienka kanalizacyjna daje się to odczuć. myslałem że tak duże auto ma mniej wyczulone zawieszenie. A może ja mam coś ze sprężynami, za sztywne. Jak to wyglada w twoim aucie?????? :idea:
opel
 

Re: Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez przemia » 05 sty 2010 22:21:27

Wbrew pozorom terenówki są twardsze niż plaskacze...

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez Jarek sp3swj » 05 sty 2010 22:48:22

Jak pisał przedmówca - mocno skontrolowac elementy gumowe drążka stabililizatora ... tez niedawno zmieniłem.

Też mam B - krótką :-) Po Lifcie 2 cale - wymiana sprężyn i podkręcenie przodu na drążkach zauważyłem "dziwne" polepszenie komfortu jazdy :-) i jak pamietam inni koledzy co wtedy razem liftowaliśmy - podobnie :-)

Latanie po koleinach - po wymianie "oryginalnych" 9 letni opon no nowe spowodowały że auto lepiej trzyma się asfalu :-)

Dziury - ja ich nie omijam :-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez mizsio » 05 sty 2010 23:48:07

Jarek sp3swj napisał(a):Dziury - ja ich nie omijam :-)


jak to mowia, kto bogatemu zabroni :)
mizsio
 

Re: Charakterystyka zawieszenia Frontery

Postprzez Jarek sp3swj » 06 sty 2010 00:05:31

mizsio napisał(a):
Jarek sp3swj napisał(a):Dziury - ja ich nie omijam :-)


jak to mowia, kto bogatemu zabroni :)


:-) destabilizacja trakcji autka podczas wywijania przed dziurą jest bardziej groźna - niż przeciętna dziura na drodze zabójcza dla osobówki :-)

:shock: Kolega jak ze mna jeździ to się pyta "a krawężnika nie zauważyłeś ?"
:boss: ja mu odpowiadam "jakiego krawężnika ???"

:const:
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frotka chyba nieco zbyt twarda

Postprzez Łuksik » 06 sty 2010 17:36:03

Bardzo dobrze ze ktos poruszyl ten temat ja mialem identycznie lecz rozwiazanie jest proste.Jak kupilem frote tył byl dosc wysoko a przod troche nurkował wiec podkrecenie przodu na drazkach duzo dalo komfort jazdy duzo lepszy.Druga sprawa wymienilem amortyzatory z tyłu i jest troszke twardy ale tak ma byc 4 osoby na pokładzie i juz inaczej sie jedzie.Jeszcze jedna istotna rzecz to cisnienie w oponach im wieksze tym twardziej im mniej(w granicach) tym lepiej lecz spalanie w górę.
Łuksik
 

Re: Frotka chyba nieco zbyt twarda

Postprzez Meska » 21 sty 2011 10:02:20

Witam
Wczoraj stałem sie nowym posiadczem Frotki B 1999 Long 2.2i wczesniej mialem troopka wiec pozostało mi przywiązanie do technologii. Ale mój nowy nabytek troche strasznie lata po drodze w zawieszeniu sie nic sie nie tłucze. Z tego co piszecie to wystaczy podrecić drożki. Ile proponujecie, narazie to ja mam z jakieś 3cm od odbojników??
Pozdrawiam
Meska
 

Re: Frotka chyba nieco zbyt twarda

Postprzez maju » 24 sty 2011 21:47:32

Aby tył był mniej twardy trzeba się zabrać za sprężyny.
Ja podczas podwyższania Froty miałem rozciągane sprężyny w hartowni i od tego czasu komfort jest inny - tył nie jest już taki twardy.
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron