Witamy !



(B) Klapy od nawiewów

(B) Klapy od nawiewów

Postprzez Radzio » 19 gru 2010 18:15:15

Witam. Przeczytałem wszystkie posty odnośnie ogrzewania i nie znalazłem odpowiedzi. Brakuje mi nawiewu na środkowej konsoli (jest ale bardzo delikatny) wsadziłem głowę pod deskę od strony pasażera i przy różnych ustawieniach kierunku nadmuchu dmucha mocno z okolic nagrzewnicy tak jakby obudowa była nieszczelna. Gdy wezmę nadmuch tylko na szyby to dmucha mocno ale z okolic nagrzewnicy też. Czy żeby dostać się do nagrzewnicy (nie chcę jej wyciągać tylko zobaczyć) też trzeba zwalić konsolę? Czy z nawiewów pod siedzeniami i kolumnie kierownicy powinno być wyraźnie czuć pęd powietrza(u mnie delikatnie ledwo wyczuwalnie)? A być może ma tak być i nic nie trzeba robić? Mimo że przewodów do nagrzewnicy nie można dotknąć (gorące) w aucie temp przy ustawieniach max ledwo 21st. Jaka temp jest u was? I ostanie pytanie czy ze względu na brak filtra nagrzewnica może być tak zabrudzona że nie ma przez nią przepływu powietrza? Dziękuję za odpowiedzi,
Radzio
 

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez Radzio » 20 gru 2010 21:22:22

Może się komuś przyda.Żeby się dostać do zespołu wentylator, chłodnica klimy i nagrzewnica wystarczy zdjąć schowek i metalową listwę (10min) U mnie poprzedni właściciel wymieniał nagrzewnicę i nie założył uszczelek na obudowę :twisted: dlatego 40% powietrza omijało ją. Nawiewu na przód nie było bo się wyrobiło cięgno do zmiany położenia klap w śmiesznym zespole który jest widoczny bez rozbierania od strony kierowcy.Problem pojawił się w momencie wymiany linki do sterownia tymi klapami przy pokrętle nie mam pomysłu jak wyjąć ten cały panel do sterowania nawiewami. Na razie mam tylko nawiew na przód jest bardzo silny a temp w aucie osiąga pożądaną wartość,
Radzio
 

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez marek92248 » 25 gru 2010 00:05:58

Chcialbym miec 21 stopni w aucie :mrgreen: ja przez swoj gaz to nie wiem czy10 - 15 osiagam :mrgreen: Co do klap, to jak mam na szybe to dmucha tez na nogi. U mnie chyba wogule wentylator nadaje sie do czyszczenia bo bardzo slabo kreci i czasem dziwne odglosy oddaje ale zajme sie tym na wiosne.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez kasalka » 25 gru 2010 00:48:32

klapy od nawiewów mają regulację od strony kierowcy. Zobacz jak działają. Otwierasz grzanie na szyby-max w prawo- a powietrze leci na nogi, a na szyby tylko troszkę. Czy tak jest u Ciebie?
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez Radzio » 25 gru 2010 11:38:46

Marek Ty masz ten sam układ jak ja w longu także wydaje mi się, że powinno lepiej grzać. U mnie jak wezmę pokrętło max w prawo to leci tylko na szyby.Jeżeli jest inaczej to problem jest z tą badziewną linką do otwierania klap można też to wyregulować odpowiednio przez osadzenie pancerza tej linki w takim metalowym zatrzasku przy klapach u mnie pomogło. Ale mimo że ogrzewanie działa na maxa to przy - 10 jest nadal słabo.
Radzio
 

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez marek92248 » 25 gru 2010 23:25:54

kasalka: Dokladnie tak jest u mnie. Nawiew na szybe a leci glownie na nogi. Na szybe ledwo dmucha.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez kasalka » 26 gru 2010 01:42:59

Pobaw się trochę tym kółkiem, plastikiem od regulacji przy tunelu środkowym od strony kierowcy. Linka ma luz i musisz sam jakoś ustawić aby dmuchało w miarę równo. Będe o tej naprawie myslał jak zrobi cię cieplej. A sprawę słabego nadmuchu: viewtopic.php?f=104&t=8319. Może się przyda.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez maju » 28 gru 2010 22:36:34

marek92248 napisał(a):kasalka: Dokladnie tak jest u mnie. Nawiew na szybe a leci glownie na nogi. Na szybe ledwo dmucha.

Wystarczy wyregulować linkę i będzie ok.
Nie trzeba nic rozkręcać, schyl się w miejsce gdzie kierowca ma nogi, po prawej będzie widoczny mechanizm który odpowiada za kierunek nadmuchu. Poruszaj pokrętłem w desce rozdzielczej a zobaczysz co się rusza i która to linka. Wystarczy zmienić naciąg linki na dźwigni tego mechanizmu i tyle, nie potrzeba nawet żadnego narzędzia - można to zrobić ręką.
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: (B) Klapy od nawiewów

Postprzez nesfor » 11 lut 2013 21:36:40

maju napisał(a):
marek92248 napisał(a):kasalka: Dokladnie tak jest u mnie. Nawiew na szybe a leci glownie na nogi. Na szybe ledwo dmucha.

Wystarczy wyregulować linkę i będzie ok.
Nie trzeba nic rozkręcać, schyl się w miejsce gdzie kierowca ma nogi, po prawej będzie widoczny mechanizm który odpowiada za kierunek nadmuchu. Poruszaj pokrętłem w desce rozdzielczej a zobaczysz co się rusza i która to linka. Wystarczy zmienić naciąg linki na dźwigni tego mechanizmu i tyle, nie potrzeba nawet żadnego narzędzia - można to zrobić ręką.



O kurde, u mnie znowu mam nawiew :) latem rozkrece deske i przeczyszce i przedmucham bo troche slabo wieje :)
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości