Witamy !



[A 2.3] Nagrzewnica

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez madcar » 18 sty 2016 23:35:03

jeśli się okaże, że nie da rady wypłukać mojej, to jaką byście polecali (poza oryginalną oczywiście) ?
te najtańsze z allegro chyba odpadają co?
ktoś pisał że "kager" był lipny, ale akurat jego mogę obejrzeć i pomacać zanim kupię, no i mam dość dobrą cenę na niego...
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez rademenez1 » 19 sty 2016 18:22:22

Po wyjęciu nagrzewnicy okazało się że cała moja robota na marne lub dla treningu,ponieważ nagrzewnica jest drożna .Teraz wydaje mi się że przyczyną słabego grzania mogło być zapowietrzenie,bedę zakładał odpowietrznik na górny wąż.Ale i tak musiałem ją wyjąć bo wpadłem na pomysł żeby w nią popukać gumowym młotkiem :mlotek: żeby syf puścił no i puścił ale lut i zaczęła cieknąć.Dzisiaj polutowałem i zaraz idę do garage walczyć z montażem,może cyknę parę fotek.

-- Dodano 21 sty 2016 21:56:41 --

No i prace z nagrzewnicą zakończone nie w A 2.3 tylko A 2.0 ale chyba podobne.Co było przyczyną braku ogrzewania nie mam pojęcia ,zrobiłem płukanie ,rozebrałem wszystko jak widać na foto i założyłem odpowietrznik na górnym wężu wchodzącym do nagrzewnicy.Próba zrobiona i co..........grzeje :>: i to całkiem nieźle,odpaliłem ,pochodził pięć minut i po przejechaniu kilometra dmuchało już gorące powietrze na 2 biegu nawiewu ( temperatura -12st) wskazówka na zegarze temperatury nie doszła nawet do pierwszej kreski bedę musiał chyba trochę jeszcze przysłonić chłodnicę.Wreszcie będzie ciepło w aucie,ale straty też są ,zgubiłem korek od zbiorniczka wyrównawczego i coś poj....ło się z gazem bo jak wkładam wtyczkę do centralki to od razu przełącza mi na gaz i diody w niej nie świecą,ale to już jutro będę walczył.Na foto jest też odpowietrznik jaki na szybko zmotałem z trójnika z miedzi 15mm. Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
rademenez1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 kwi 2014 20:07:21
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez madcar » 22 sty 2016 11:09:02

u mnie jakaś "dziwna" nagrzewnica "była" we frocie... nie wiadomo czy oryginał :niewiem:
nagrzewnica ma odkręcane rurki :boss:
z wyjęciem więc nie było problemu
gorzej, bo włożenie nowej która ma już rurki na stałe...trza będzie deskę zdjąć :wsciekly:
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez FFK » 22 sty 2016 13:15:23

A czy można "odkamienić" układ za pomocą środków do czajników, pralek, zmywarek?
FFK
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 maja 2013 19:59:49
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez Łukasz12502 » 22 sty 2016 14:39:54

FFK napisał(a):A czy można "odkamienić" układ za pomocą środków do czajników, pralek, zmywarek?

pewnie że można ale z jakim skutkiem to już :niewiem: nawet do aut idzie kupić jakieś "wynalazki" do czyszczenia układów chłodzenia ale jaka jest ich skuteczność to nie mam pojęcia.może ktoś korzystał i mu pomogło??? znajomy kiedyś do golfa 2 zaaplikował kreta i po 2godzinach już nie miał zaślepki w głowicy ale układ czysty :mrgreen:
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez Sovviet » 22 sty 2016 20:40:42

Trzeba bardzo uwazac przy wyborze odkamieniaczy bo malo przyjemnym jest pozbycie sie np wszystkich chlodnic z tego wzgledu ze zareaguje cos z aluminium/wezami
Sovviet
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 19 mar 2013 18:58:51
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 4
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez rademenez1 » 22 sty 2016 20:54:32

Bezpiecznym i bardzo skutecznym odkamieniaczem jest ocet spirytusowy zmieszany 50/50 z wrzącą wodą,tak na początek przepłukałem nagrzewnicę bez jej wyjmowania.Garnek z wodą i octem postawiłem na turystycznej kuchence gazowej aby ciągle było gorące( bardzo ważne) ,pompa od pralki za 10 zł z alledrogo ,wąż do nagrzewnicy i drugi powrót z powrotem do garnka i tak zostawić na pół godz.Kiedyś zastosowałem coś kupionego w sklepie moto i przeżarło nagrzewnicę i rurkę na wylot.Najpierw sprubował bym takie płukanie bo z wyciągnięciem nagrzewnicy jest sporo roboty.

-- Dodano 23 sty 2016 18:53:18 --

Dzisiaj pojeździłem trochę w koło komina i ogrzewanie zostało w stu procentach przetestowane , sprawdziło się na medal.W samochodzie ukrop że można w krótkim rękawku jeździć. :D Przysłoniłem jeszcze trochę chłodnicę,teraz temp.dochodzi trochę za pierwszą kreskę.
Avatar użytkownika
rademenez1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 kwi 2014 20:07:21
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez przemekcrx » 24 sty 2016 20:27:22

rademenez1 napisał(a):Bezpiecznym i bardzo skutecznym odkamieniaczem jest ocet spirytusowy zmieszany 50/50 z wrzącą wodą,tak na początek przepłukałem nagrzewnicę bez jej wyjmowania.Garnek z wodą i octem postawiłem na turystycznej kuchence gazowej aby ciągle było gorące( bardzo ważne) ,pompa od pralki za 10 zł z alledrogo ,wąż do nagrzewnicy i drugi powrót z powrotem do garnka i tak zostawić na pół godz.Kiedyś zastosowałem coś kupionego w sklepie moto i przeżarło nagrzewnicę i rurkę na wylot.Najpierw sprubował bym takie płukanie bo z wyciągnięciem nagrzewnicy jest sporo roboty.

-- Dodano 23 sty 2016 18:53:18 --

Dzisiaj pojeździłem trochę w koło komina i ogrzewanie zostało w stu procentach przetestowane , sprawdziło się na medal.W samochodzie ukrop że można w krótkim rękawku jeździć. :D Przysłoniłem jeszcze trochę chłodnicę,teraz temp.dochodzi trochę za pierwszą kreskę.



To na termostat Cię nie stać ?? tylko zasłaniasz chłodnicę?
Szlamisz tym silnik, bo zbiera się woda w silniku przez niedogrzany motor.
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez rademenez1 » 24 sty 2016 22:11:28

przemekcrx napisał(a):
rademenez1 napisał(a):Bezpiecznym i bardzo skutecznym odkamieniaczem jest ocet spirytusowy zmieszany 50/50 z wrzącą wodą,tak na początek przepłukałem nagrzewnicę bez jej wyjmowania.Garnek z wodą i octem postawiłem na turystycznej kuchence gazowej aby ciągle było gorące( bardzo ważne) ,pompa od pralki za 10 zł z alledrogo ,wąż do nagrzewnicy i drugi powrót z powrotem do garnka i tak zostawić na pół godz.Kiedyś zastosowałem coś kupionego w sklepie moto i przeżarło nagrzewnicę i rurkę na wylot.Najpierw sprubował bym takie płukanie bo z wyciągnięciem nagrzewnicy jest sporo roboty.

-- Dodano 23 sty 2016 18:53:18 --

Dzisiaj pojeździłem trochę w koło komina i ogrzewanie zostało w stu procentach przetestowane , sprawdziło się na medal.W samochodzie ukrop że można w krótkim rękawku jeździć. :D Przysłoniłem jeszcze trochę chłodnicę,teraz temp.dochodzi trochę za pierwszą kreskę.



To na termostat Cię nie stać ?? tylko zasłaniasz chłodnicę?
Szlamisz tym silnik, bo zbiera się woda w silniku przez niedogrzany motor.

Stać mnie nawet na dziesięć termostatów,tylko po co niby mam wymieniać skoro mam założony nowy,a poprzedni działał tak samo .A tak na marginesie to chyba standart w tych samochodach bo jest o tym chyba nawet osobny temat że temp rośnie do pierwszej góra drugiej kreski. :mrgreen:
Avatar użytkownika
rademenez1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 kwi 2014 20:07:21
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez przemekcrx » 25 sty 2016 09:09:08

No to zwracam honor :D
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez madcar » 13 lut 2016 20:43:54

sorki troszkę "zapomniałem" o temacie...
tak wygląda moja nagrzewnica wyciągnięta z auta...
kojarzy ktoś może z jakiego auta może pochodzić oryginalnie?
nie wygląda na "samoróbkę"
Obrazek
Obrazek

dzięki odkręcanym rurkom nie trza demontować deski ;)
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez rademenez1 » 14 lut 2016 22:03:41

A co z twoją nie tak ,cieknie czy nie drożna?
Avatar użytkownika
rademenez1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 kwi 2014 20:07:21
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez madcar » 15 lut 2016 00:05:40

ta na zdjęciach nie była drożna, zasyfiona, "płukanie" nie pomogło, a po wyjęciu zamontowałem nową, ale już trza było zdemontować deskę rozdzielczą niestety.
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez przemekcrx » 15 lut 2016 09:09:28

Czyli widać że tkali co popadnie , w poprzedniej A miałem podobną ale miedzianą i nie rozkręcaną
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez madcar » 15 lut 2016 14:08:02

nie mam 100% pewności czy nie była wstawiona przez jakiś "poprzedników".
Mechanik co wyjmował twierdzi, że raczej oryginalnie była zamontowana, ale głowy też nie da, bo pierwszy raz tak dogłębnie rozkręcał Fronterę.
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość