Witamy !



[B] problem z klimatyzacją - podwójne ciśnienie

Re: problem z klimatyzacją - podwójne ciśnienie

Postprzez smike » 10 lip 2013 07:23:53

eric napisał(a):
smike napisał(a):mnie dzisiaj w mega korku z klimą włączoną pokazał prawie 100C :?
(36C na zewnątrz - wskaźnik frontery)
pewnie trzeba będzie rozejrzeć się za visco... :(

Nie taka ścieżka prosta smike :)
U mnie pokazuje 110C i więcej. Temperatura zmierzona czujnikiem na podczerwień na kolanku w którym jest czujnik -> 85C
Temperatura na 2gim czujniku na kompie 90C
Po wymianie czujnika bez zmian.
Wniosek "wspaniałe" oploskie zegary :killer:

no właśnie coś mi się nie zgadza, bo niby huk od wentylatora zagłusza silnik, więc coś jednak powinien mielić. :niewiem:
chłodnica niby umyta z błota po ostatniej imprezie, więc raczej to wykluczam. podepnę elma i sprawdzę gada.
Jeśli to byłby wskaźnik to raczej wymiana, czy lutowanie styków? (gdzieś był wątek szalejących zegarach, ale u mnie nie szaleją :niewiem: ) :?:
smike
 

Re: problem z klimatyzacją - podwójne ciśnienie

Postprzez eric » 10 lip 2013 07:32:30

smike napisał(a):...Jeśli to byłby wskaźnik to raczej wymiana, czy lutowanie styków? (gdzieś był wątek szalejących zegarach, ale u mnie nie szaleją :niewiem: ) :?:

Nie wiem. Jak ogarnę temat to dam znać. Radze zacząć od pomiaru temperatury w chwili gdy na zegarze masz 100. Ewentualnie wymiana czujnika w ciemno. Na zegar masz czujnik na 1pin (no-name 20zł to testu starczy, 10 min roboty).
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: problem z klimatyzacją - podwójne ciśnienie

Postprzez maciek » 11 lip 2013 21:29:03

U mnie temp. silnika jest zawsze koło 85, raz tylko gdy stałem w korku z 30 min. w potworny upał i z włączoną klimą zaczęło iść prawie do 100. Nie wiem co z tym robić, już trochę dość tego mam, bo co fachowiec to inna teoria na ten temat. Wkładam dodatkowy wentyl na chłodnice od klimy i tyle, nie mam już innych pomysłów, majstry z resztą też :)
maciek
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 50
Obrazki: 3
Dołączył(a): 27 mar 2013 22:23:18
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: problem z klimatyzacją - podwójne ciśnienie

Postprzez drech » 11 lip 2013 22:27:52

eric napisał(a):
smike napisał(a):...Jeśli to byłby wskaźnik to raczej wymiana, czy lutowanie styków? (gdzieś był wątek szalejących zegarach, ale u mnie nie szaleją :niewiem: ) :?:

Nie wiem. Jak ogarnę temat to dam znać. Radze zacząć od pomiaru temperatury w chwili gdy na zegarze masz 100. Ewentualnie wymiana czujnika w ciemno. Na zegar masz czujnik na 1pin (no-name 20zł to testu starczy, 10 min roboty).

Nie łatwiej wrzucić podłączony oryginalny czujnik do gotującej się wody? Jak wskaźnik pokaże 100st, to jest OK, a jak nie, to dopiero trzeba się zastanawiać który element jest uszkodzony.
maciek napisał(a):co fachowiec to inna teoria na ten temat.

A ile tu może być teorii? Jeżeli podczas jazdy temperatura jest właściwa, a rośnie podczas postoju, to na 99% winny jest wentylator lub układ, który go załącza czyli wiskoza w 3.2.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: problem z klimatyzacją - podwójne ciśnienie

Postprzez maciek » 11 lip 2013 22:54:21

Na allegro znalazłem wisko za 450 i to używka a nikt nie da 100% pewności, że to to załatwi temat (pomijam, że kupiona używka może być walnięta), więc chyba wolę wstawić dodatkowy wiatrak. Raz, że taniej, dwa, że załatwi problem bo silnik i tak się nie przegrzewa.
maciek
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 50
Obrazki: 3
Dołączył(a): 27 mar 2013 22:23:18
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości