Witamy !



[B 2.2] chłodnica 2.2 benz.

[B 2.2] chłodnica 2.2 benz.

Postprzez albert34 » 15 lip 2008 17:38:58

Witam , w związku z moim poprzednim postem , który został przesunięty na inne forum , chciałem zapytać o jakieś namiary na nowe chłodnice do Frotki 2.2 benzyna 1999r .
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
albert34
 

Postprzez Ewa » 15 lip 2008 19:57:02

Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Postprzez albert34 » 16 lip 2008 13:44:47

dzięki serdeczne , przeszukałem , ale narazie nie mają
albert34
 

Postprzez mizsio » 16 lip 2008 15:14:43

www.stachowiak.pl ale raczej dzwon tam bo na stronie troche balagan panuje :)
mizsio
 

Postprzez albert34 » 20 lip 2008 05:53:35

Dzięki , zamówiłem u gościa używaną z anglika , póki co wstrzymuje poszukiwania.
Pozdrawiam.
albert34
 

Pęknięta chłodnica

Postprzez Sławek O. » 02 lis 2008 18:20:26

Witam,

Moja Fronterka jest teraz pod opieką innej osoby i zostałem poinformowany, że ostatnio na chłodnicy, w okolicach korka wlewu, pojawiło się podłużne pęknięcie - ok. 7cm, powodujące oczywiście utratę płynu. Tymczasowo zostało ono zaklejone jakimś klejem do chłodnic, ale niestety i tak trochę podcieka.

Obrazek

Czy ktoś miał już podobny problem i czy jedynym sposobem naprawy jest zakup całej chłodnicy? A może istnieje możliwość wymiany samej tej nakładki z korkiem wlewu, która jest podobno plastikowa?

Dzięki i pozdrawiam,
Sławek
Frocia B Long 2,2 z gazikiem
Avatar użytkownika
Sławek O.
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sty 2008 17:57:27
Lokalizacja: Zduńska Wola
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez sledz » 02 lis 2008 21:03:02

Tel nakładki to raczej nie wymienisz, zapewne jest zespolona na stałe z chłodnicą.
Ale to pęknięcie jest do zaklejenia ,tylko innym 2 składnikowym klejem koloru białego[nazwy nie pamiętam]był w takiej 2częściowej jak by strzykawce .Dobrze by było wzmocnić spoinę siatką z włókna szklanego[nawet taką do ociepleń ] lub czymś podobnym.
sledz
 

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez flowers » 02 lis 2008 21:14:12

Cześć Sławek

Jest taka możliwość rzeby wymienić element plastikowy z chłodnicy (pokrywa z korkiem),Sam bym tego raczej nie robił , chodzi tu o uszczelnienie tego elementu ( zagięcie blaszekk przy łączących ) ewentualnie oddać do warsztatu aby oni to profesjonalnie zrobili, więc koszt zaczyna się zwiększać. Myślę więc, że lepiej kupić urzywaną chłodnicę i masz fabrycznę łączenia i pewność, że jest szczelna a różnica w cenie jest nie wielka ( cena używanej około 300 zeta). Ja bym się nie bawił w uszczelnienia lub w wymianę elementu).

Pozdrawiam
flowers
 

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez oposs » 02 lis 2008 21:32:12

Dajcie sobie spokoj z lataniem. Kupic druga najlepiej. Jak bedziesz kupowal uzywana to sprawdz czy aby nie dziurawa no i czy drozna jest tj czy kanaliki nie sa pozapychane chodzi o to zeby spelniala swoja powinnosc czyli chlodzila plyn cala swoja powierzchnia inaczej bedzie sie maszyna grzala.
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez Sławek O. » 03 lis 2008 20:26:05

Faktycznie, jak poszukałem w intenecie, to można kupić używaną chłodnicę za około 300 zł i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Dziękuję wszystkim za porady ;)

Pozdrawiam,
Sławek
Frocia B Long 2,2 z gazikiem
Avatar użytkownika
Sławek O.
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sty 2008 17:57:27
Lokalizacja: Zduńska Wola
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez konik » 04 lis 2008 20:28:42

Jeżeli pęknięty jest element z tworzywa sztucznego i do pęknięcia jest dobry dostęp to najlepiej znajdź warsztat spawający plastyki. Naprawa na pewno nie będzie kosztowna, a chłodnica fachowo pospawana będzie nie gorsza od nowej.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez flowers » 04 lis 2008 20:40:44

konik napisał(a):Jeżeli pęknięty jest element z tworzywa sztucznego i do pęknięcia jest dobry dostęp to najlepiej znajdź warsztat spawający plastyki. Naprawa na pewno nie będzie kosztowna, a chłodnica fachowo pospawana będzie nie gorsza od nowej.



Konik w chłodnicy jest dość spore ciśnienie i spawanie raczej nie ma tu miejsca (ryzyko ponownego pęknięcia) i jest to tak czy inaczej osłabienie tego elementu. Przynajmniej takie jest oczywiście moje zdanie, ja bym w swojej tego nie zrobił.

Pozdro
flowers
 

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez konik » 04 lis 2008 21:09:56

flowers napisał(a):Konik w chłodnicy jest dość spore ciśnienie i spawanie raczej nie ma tu miejsca (ryzyko ponownego pęknięcia) i jest to tak czy inaczej osłabienie tego elementu. Przynajmniej takie jest oczywiście moje zdanie, ja bym w swojej tego nie zrobił.

Pozdro


Fachowcy spawają elementy intercoolerów w których jest dużo większe ciśnienie i wytrzymuje. W przypadku chłodnicy problemem raczej może być dobór właściwego materiału do spawania lub dostęp do pękniętego miejsca. Najlepiej podjechać do fachowców i zapytać. Jeżeli się tego podejmą to napewno dadzą gwarancję szczelności.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Pęknięta chłodnica

Postprzez Sławek O. » 16 lis 2008 13:08:13

Dziękuje za porady, ale wczoraj wymieniłem już chłodnicę na używaną.
Dodam jedynie, że wymiana jej nie jest trudna i czasochłonna - spokojnie można się zmieścić w godzinkę.

Pozdrawiam,
Sławek
Frocia B Long 2,2 z gazikiem
Avatar użytkownika
Sławek O.
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sty 2008 17:57:27
Lokalizacja: Zduńska Wola
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Chłodnica do Frotki B - X22SE

Postprzez Marucha » 27 lis 2009 15:21:11

Siąpi mi płyn w górnej, plastikowej części chłodnicy. Nie da się tego spawać, bo jak twierdzi plastikowy spawacz: plastik przegrzany już jest i nie będzie trzymał. No i pozostaje wymiana chłodnicy. Jak ktoś ma jakiś namiar, bądź posiada zbędną - proszę o info.
Używaną znalazłem za 250 PLN - ale jeszcze nie wiem jaki stan. Nową za 400 PLN. Szukam, opcji, później będę wybierał.

Plastikowy spawacz powiedział, że ten plastik na górze musi być czarny - mój jest z takim nalotem śnieżnym. Uprzedzał, żeby przy zakupie używki zwrócić na to uwagę.
Frotka B long z 1999 roku. 2,2 l + LPG
------------------------------------
WROCŁAW
GG 124835
Avatar użytkownika
Marucha
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): 06 lip 2007 12:34:16
Lokalizacja: WROCŁAW
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Chłodnica do Frotki B - X22SE

Postprzez galaxy » 27 lis 2009 16:57:12

słuchaj jest jeszcze inna opcja , jeśli chłodnica tzn, rdzeń jest zdrowy to można dać do fachowca od chłodnic i dorobi Ci te elementy co są plastikowe z aluminium, ja tak zrobiłem jak miałem amerykana i też ze starości puścił mi plastikowy bok i gość za 150 zł wymienił mi oba boki chłodnicy na aluminiowe dał nowe gniazdo do korka bo w jednym z tych boków miałem korek ale nieważne dobry spec wyprowadzi wszystkie gniazda, rurki i mocowania pod czujniki tak jak było w oryginale, ja byłem zadowolony bo wiem że do tej pory fura lata na tej chłodnicy.
galaxy
 

Re: Chłodnica do Frotki B - X22SE

Postprzez wild » 27 lis 2009 21:51:48

Jeśli chodzi o nową chłodnicę do froci B, to tylko ASO OPEL / cena ponad 2000 PLN :shock: /. Ja radzę Ci sprawdzić tą za 400 PLN, czy to nie jest czasem do froci A. Różnica jest duża, króćce przy A są na górze, a przy B są krzyżowo.
Piszę o tym, bo miałem ten sam problem i nie znalazłem nówki-podróbki do B. Większość sprzedawców uparcie dobierali mi z katalogów nówkę-chłodnicę, ale do A! Do B nic nie znaleźli.
Kupiłem używaną za 250 PLN na allegro. Jest ok.
Ciekawy jestem, czy ci spasuje ta za 400, oby tak było jak piszesz. :>:
wild
 

Re: Chłodnica do Frotki B - X22SE

Postprzez sosna28 » 28 lis 2009 07:50:23

Czy masz chłodnicę z korkiem wlewu z góry o taką jak ta:
Załączyłem zdjęcie zapodane na forum przez Sławka O
Obrazek

Jeżeli tak to raczej ciężko kupić nową - mnie się zrobiło tak samo jak Sławkowi. Zespawałem plastik i się zrobiło tak jak u ciebie a na koniec wbiłem gałąź w chłodnice i miałem sprawę rozwiązaną. Kupiłem a allegro używaną za 400 PLN bo nowa tego typu jest wg naszych speców w przyzwoitej cenie nie do dostania.
sosna28
 

Re: Chłodnica do Frotki B - X22SE

Postprzez Marucha » 28 lis 2009 16:00:25

Mam dokładnie taką jak na zdjęciu i dokładnie w tym samym miejscu, gdzie ta okleina - mam wyciek. Widzę, że ciężka sprawa z tą chłodnicą. Pytałem w klepach i niestety nie znaleźli zamienników. To za 400 pln znalazłem w sklepie internetowym, ale pewności, że pasuje nie mam - na oczy jej nie widziałem. Dzięki za wszelkie informacje. Poszukam magika - modelarza, który mi to może zrobi albo zakupię ową używkę.
Frotka B long z 1999 roku. 2,2 l + LPG
------------------------------------
WROCŁAW
GG 124835
Avatar użytkownika
Marucha
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): 06 lip 2007 12:34:16
Lokalizacja: WROCŁAW
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Chłodnica do Frotki B - X22SE

Postprzez sosna28 » 28 lis 2009 17:25:59

To chyba mija termin wytrzymałości tych chłodnic bo się sypią na potęge :wsciekly: .
sosna28
 

Następna strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości