Witamy !



[All] Ostrzeżenie - chłodnica NISSENS

[All] Ostrzeżenie - chłodnica NISSENS

Postprzez Fazi » 12 mar 2010 19:43:35

Dziś doznałem szoku - i dlatego chcę ostrzec potencjalnych nabywców..:
8 miesięcy temu mój dobry kolega (posiadacz 2,0i) chciał zmienić chłodnicę. Zdecydował się na nowy produkt NISSENS-a. 430 zł.
OK, założył. Wczoraj mu sprawdzam auto po zimie i szok. "Piórka" w chłodnicy te pomiędzy rurkami sypią się jak wióra (szczególne od dołu). Ja rozumiem, sól itd. ale 8 miesięcy, nowy produkt ....

Próbujemy reklamować - zonk - chłodnica szczelna ? TAK - to nie ma podstaw do reklamacji.

Wnioski: każdy po swojemu :mrgreen:
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: [K] ostrzeżenie

Postprzez danielrajszczak » 12 mar 2010 20:30:35

I CHYBA PORA NA TEMAT TOWARÓW: DO KOSZA!
Omijajmy z daleka jak krowi placek te, wysoce reklamowane w znanych serwisach aukcyjnych allegrotypicznych, wykonanych z materiałów słabej jakości i do tego tzw. chinoli;)

Mam parę produktów do tej kategorii.

Na początek dołączam grupę łożysk: SKF, NK, OPTIMAL - to jest totalne G!
Na tych patentach daleko nie dojedziecie lub wcale!

Może założymy nowy topic;)))
danielrajszczak
 

Re: [K] ostrzeżenie

Postprzez hirek_gda » 12 mar 2010 20:49:04

co do SKF to się nie zgodzę jedne z lepszych łożysk (chyba że trafisz na podróbę których niestety jest pełno na rynku)
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [K] ostrzeżenie

Postprzez Balkandriver » 12 mar 2010 21:21:16

FAZI - bardzo cenna informacja.
Ja mam kontakt z przedstawicielami Nissensa w Krakowie i oceniam tych ludzi TU, jako sensownych i dobrych fachowców. Sam korzystałem z ich usług i widziałem ich pracę.
Ze swej strony mogę porozmawiać o tej sprawie z człowiekiem, którego znam osobiście i dowiedzieć się, co począć w takim przypadku, ale dopiero w poniedziałek.
To, co opisujesz, to nienormalna sprawa, radiator nie potraktowany karcherem, czy szczotą drucianą, ma być dożywotni. Żadne tam odpadanie lamelek (piórek)!
Jeśli temat zostanie zamknięty, kontaktujemy się PRV lub tel.
Jak widać, zresztą nie pierwszy raz, wielcy wypuszczają również wielkie buble.
Chyba, że Kolega coś napsocił i czymś potraktował tę chłodnicę, o czym nie wiesz.
Pozdro

BALKANDRIVEER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [K] ostrzeżenie

Postprzez Fazi » 12 mar 2010 21:27:08

Ja wcale mu nie chcę pomagać - chłodnica miedziana. Mnie tylko krew zalewa bo dziś na wszystko Ci dają 2 lata gwarancji bo "ciocia" UNIA wymaga - ale uzyskać ciężko.

Ja dziś kabinę do brodzika zmieniałem - jakaś firma PL - myślę OK. KUPIEŁEM, potem dokładnie czytam . made in china :-) małe rączki chińskich dzieci wszystko zrobią, a nasi to sprzedają. Składam już 7 h - jutro c.d. :dupa: :mrgreen:
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: [K] ostrzeżenie

Postprzez Fazi » 12 mar 2010 21:33:08

Generalnie NIE jestem zwolennikiem podróbek ale oryginałów.... i nikt mnie nie przekona. Nowe wygląda ładnie ale jakość kiepska. Oczywiście trudno kupować uzywną kabinę do prysznica - ale coś jest na rzeczy, szczególnie w auto-moto.
Nie chcę cytować kumpla z serwisu VW :boss:
Ostatnio edytowano 12 mar 2010 22:31:12 przez Fazi, łącznie edytowano 1 raz
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: [K] ostrzeżenie

Postprzez danielrajszczak » 12 mar 2010 22:29:20

Fazi - za Tobą.. uważam, że używane jest lepsze jeśli jest w fabrycznym oryginale montowanym seryjnie. Mam do tej tezy parę przykładów: od wydechu, poprzez zwykłe ruchomości do łożysk i mechaniki... skrzyni, do takich pierdół jak hak i jego szyna.
danielrajszczak
 

Re: Ostrzeżenie - chłodnica NISSENS

Postprzez marek92248 » 13 mar 2010 14:55:36

SKF to jedna z najlepszych firm produkujących części zamienne do aut (firma ta produkuje części na pierwszy montaż do fabryk) ale: Made In Canada a nie Made In China.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Ostrzeżenie - chłodnica NISSENS

Postprzez danielrajszczak » 13 mar 2010 23:10:25

Czyli na All**** są podróby do Froty, ten SKF wygląda identycznie jak OPTIMAL (jest to fotokopia = czyli to samo). Może ten SKF jednak zmawia od chinoli? Mma namiar na KOYO i za SKFa czy też OPTIMALA zaplaciłem 260-280zł, KOYO 390zł, montaż ok. 240zł - przesyłka kurierska ok. 25-35zł.. parę razy... ;)

PS. kolega CBX od Samuraja ostrzegał mnie.. nie słuchałem i co? I DU*A! Odsyłam i kupuje KOYO...
Ostatnio edytowano 14 mar 2010 00:12:36 przez danielrajszczak, łącznie edytowano 1 raz
danielrajszczak
 

Re: Ostrzeżenie - chłodnica NISSENS

Postprzez marek92248 » 13 mar 2010 23:45:21

Powiem szczerze, że sam już trzymałem w ręku produkty SKF I EVR-Rouville z napisem made in China. Zastanawia mnie to bardzo czy są to podróbki czy produucent przeniósł tam produkcję, do tej pory zazwyczaj było made in Canada, Slovakia itp. Co do Chińczyków: rozmawiałem z gościem który ma firmę zajmującą sie wysokiej klasy obiektywami do aaparatow bateriami itp. Sami produkują w Chinach i powiedział mi, że jak się Chińczyka przypilnuje to potrafi wykonać solidnie swoją pracę, jak maja wolną rękę to juz troszkę gorzej. Opowiadał jak kiedyś musieli wywalić całą palętę z bateriami bo sie do niczego nie nadawały, nikt "ich" nie pilnował.
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Ostrzeżenie - chłodnica NISSENS

Postprzez hirek_gda » 14 mar 2010 00:00:29

SKF sam ostrzega przed ich kopiami
http://www.skf.com/skf/news/html/popup.jsp?lang=pl&contentId=871102&updateProfileLocale=true

a że na allegro często zdarzają się podróby to wiadomo nie od dziś
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Ostrzeżenie - chłodnica NISSENS

Postprzez danielrajszczak » 14 mar 2010 00:10:37

marek92248'u mój kolega optyk pojechał zamówić oprawki. Byli gotowi zrobić wszystko. Wzory/patent to nie jest dla nich świętość. Ale cena tak! Pytanie było: ile chcecie zapłacić - wersja za 2$ = piękne ale zawiasy były z kartonu lecz eleganckie, nawet nie do poznania na pierwszy rzut oka, inna opcja -podróbki w materiałach w cenie od 5-30$... Są w stanie zrobić wszystko dla wszystkich. Ten szajs co kupujemy na.. zwykle All**** to po prostu chciwość naszych handlarzy (nie handlowców)! Takie zaczynam mieć zdanie.

Za Tobą, ten link to masakra!
http://www.skf.com/skf/news/html/popup. ... ocale=true
danielrajszczak
 


Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość