Witamy !



[A Long] Dekiel tylnego mostu

[A Long] Dekiel tylnego mostu

Postprzez pbkrol » 05 wrz 2015 02:45:45

Witajcie,
czy można jakoś uszczelnić dekiel tylnego mostu bo rdza go pożera, zwłaszcza na krawędziach - może macie pomysła ? Tak tragicznie nie jest, że nie ma w środku oleju, ale bardzo się poci i robi się mokry :1:

Kupić używany dekiel w dobrym stanie to bym chętnie kupił, ale większość sprzedawców chce mi sprzedać go razem z całym tylnym mostem.
pbkrol
opel frontera long typ A 1998r
2.2 benzyna
woj.mazowieckie
pbkrol
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 gru 2009 00:32:58
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [A Long] Dekiel tylnego mostu

Postprzez M&J » 05 wrz 2015 07:42:11

Daj ogłoszenie w dziale kupię. Ja ostatnio pisałem i dwie osoby się odezwały z forum że mają. Ale ja ostatecznie dałem do pospawania swój. Jak Ci się poci to może wystarczy zdjąć dekiel wszystko ładnie wyczyścić i założyć na Reinzosil. U mnie były podobne objawy i zadziałało ale do momentu jak dekiel nie przerdzewiał na środku.
W prawdzie nie Frontera ale jej starszy brat ;)
Monterey 3.1 TD 1995 - Lift 2'', Cooper Discoverer STT 33'', stalowe zderzaki, zawieszenie Ironman +2'' +200kg
BYŁA Frota A 2.0 Sport z 1997 - Lift 2'', MT 32'', winda, stalowe zderzaki, snorkel, zawieszenie Ironman
Avatar użytkownika
M&J
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 321
Obrazki: 1
Dołączył(a): 18 lut 2015 21:05:16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A Long] Dekiel tylnego mostu

Postprzez paulo83 » 10 lis 2015 12:29:27

Może już nieaktualne bo znalazłeś, ale może na stacjach demontażu pojazdów znajdziesz. Słyszałem, że w niektórych miastach Polski są takie z masą Fronter. Sam w niedalekiej okolicy mam taką stację i jak coś potrzebuję kupuję za przysłowiowe grosze :boss:
A jak masz niewiele skorodowaną to wystarczy wyczyścić, zabezpieczyć antykorozyjnie i - jak poprzednik napisał - skręcić na silikonie.
Avatar użytkownika
paulo83
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Obrazki: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2015 04:38:07
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość