Witamy !



[All] Ciemne szyby

Re: Ciemne szyby

Postprzez Pawel » 22 maja 2009 20:33:36

Janek 44 napisał(a):
jack 2.2 dti napisał(a):Obrazek
Fajna żona w tej Frotce. :mrgreen:

Janku, jak się nie ma co się lubi to, się lubi co się ma... :mrgreen:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Ciemne szyby

Postprzez Adam » 22 maja 2009 21:31:13

To jest Jack2.2dti we własnej osobie w aucie swojej szanownej małżonki. Obyście w dziale "Eksploatacja" nie musieli prosić o pomoc, bo Jacek to mądry facet i po takich docinkach może już nie być taki uczynny jak dotychczas.











Ale ma poczucie humoru - będzie git...

Chociaż jak miał zły dzień to już git nie będzie.
Adam
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez brum » 22 maja 2009 22:36:42

Adam napisał(a):Chociaż jak miał zły dzień to już git nie będzie.


Wtedy trzeba kupić zero-sedum i bedzie git :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Ciemne szyby

Postprzez STRUNA » 28 maja 2009 13:37:14

Gotowe!
Efekt jest bardzo dobry. Powiedzmy na 5-. Jedyna wada to dwa burchelki które przekłuem cienką igłą do strzykawki i teraz na żadnej z szyb nie widać różnicy czy to amatorska robota czy salonowa.
Kosztowało mnie to dwa popołudnia roboty we dwóch ale warto! Zaoszczędziłem ponad 450 pln a zrobiłem to niegorzej niż za kase i przy okazji naprawiłem linkę szyby i nasmarowałem naciągi.

Lekki opis: tylnia szyba odkręcana, po dopasowaniu folii do szyby poprzez nagrzanie zwykłą suszarką philipsa 2000wat kleiłem na samą wodę. Nie chciałem żeby została jakaś plama po płynie. Klei się łatwo i bezproblemowo. Trzeba tylko mocno lać wodę no i nie przegrzać folii bo będzie dziurka :) :) :)
Tył był jako jedyny do dogrzenia w celu rozciągnięcia na ciepło. Boczki i szyby drzwiowe bez kombinacji, po wyjęciu kleją się jak należy. Z boczkami tylko sporo grzebania bo nie można ich wyjąć i jest bardzo niewygodnie lać wodę w bagażniku, trzymać, odklejać pierwszą warstwę i kleić. Ale ok. :P :P :P

Polecam każdemu kto ma trochę chęci i czasu. Za 35 pln macie mniej upału w środku (auto wolniej się nagrzewa), dzieciaków w fotelikach nie razi słoneczko i nikt Wam nie zagląda co też tam macie w bagażniku. 8:) 8:) 8:)
STRUNA
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez Pawel » 28 maja 2009 13:44:55

Foty Twojej roboty... :D :>: :>: :>:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Ciemne szyby

Postprzez STRUNA » 28 maja 2009 13:59:15

Nie mam czym cyknąć.
STRUNA
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez Pawel » 28 maja 2009 17:43:32

STRUNA napisał(a):Nie mam czym cyknąć.

Chociaż telefonem, tak, jak grynio... :wink:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Ciemne szyby

Postprzez ADAM SP3WXO » 28 maja 2009 18:50:22

Dyisiaj kupiem folię. :D Może w weekendzie uda misię zmotać :mrgreen:
ADAM SP3WXO
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez STRUNA » 28 maja 2009 19:51:12

łoj, telefon czarno-biały jeszcze. sam kolorów nie nabierze!!
klepie się biede to i szyby samemu trzeba kleić :( :( :(
STRUNA
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez Kogut » 30 maja 2009 19:33:31

Adam zrób zdjęcia dla potomnych ;)
W formie instruktażu :)
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Ciemne szyby

Postprzez ADAM SP3WXO » 30 maja 2009 19:55:53

Nooo ale muszę się lepiej przygotować, a nie tak jak ostatnio kiedy zmieniałem sprężyny. Wziąłem aparat a akumulator poweidział bleee :killer:
ADAM SP3WXO
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez STRUNA » 30 maja 2009 21:20:06

mam kilka zdjec, co prawda nie instruktazowych ale koncowy efekt jest ukazany (z dobra folia to na sero łatwizna wiec instruktaż zbędny) ale jak te zdjęcia wstawić??
STRUNA
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez Kogut » 30 maja 2009 21:46:04

Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Ciemne szyby

Postprzez jurellas » 02 cze 2009 19:56:25

Witam! To ja też pragnę się pochwalić jak to było u mnie :roll: Zakupiłem folię najczarniejszą jaka była ale z dobrą widocznością od wewnątrz,chyba 5% światła i 57% ciepła wpuszcza do środka - 70zeta za rulon 3x0.5. Umyłem od zewnątrz i wewnątrz płynem do szyb,dobrze też pogłaskać szybę żyletką,póżniej zraszaczem zrosiłem na zewnątrz szybę/woda z zakrętką szamponu dla dzieci/przyłożyłem na tą mokrą szybę folię , wycisnąłem del. plastikową lub gumową szpachelką wodę i specjalnym nożykiem wyciąłem około dwa mm więcej foli ponad bazę fabrycznej foli. Jeśli szyba jest owalna to opalarką ruchami od środka w górę i w dół rozganiałem nadbytki foli,uważałem przy tej czynności żeby nie przegrzać foli bo stwardnie i kishka. Po osiągnięciu idealnej powierzchni odkleiłem od szyby i dla ułatwienia rozdzielenia foli czarnej od foli przezroczystej przykleiłem dwa paski szkota razem z sobą na krawędzi foli,można też dla ułatwienia - z czterech pasków szkota zrobić uchwyciki i przykleić do foli,łatwiej wtedy samemu wejść z folią do samochodu. Następnie zrosiłem wewnątrz szybę i del. rozciągałem paski szkota które zaczęły rozklejać folię z jednoczesnym obfitym zraszaniem foli z klejem przez drugą osobę. Po rozklejeniu trzymając za te moje fajniusie uchwyciki :D przyłożyłem wewnątrz na szybę i rozganiałem wodę od środka na boki pózniej od środka do góry i w dół. Chciałem też zwrócić uwagę na to żeby robić to w pomieszczeniu gdzie nie ma pyłu pod nogami,unoszące się pyłki nie widoczne dla oka wychodzą na szybie. Profesionalne firmy zraszają posadzkę wodą przed tymi czynnościami,napewno więc coś w tym jest. Tak więc również zaoszczędziłem troszkę dudków,o satysfakcji nie wspomnę. Efekt jest zadowalający,dla mnie. Aha! juz ze zwyklej najtańszej foli wyciąłem pasek 12cm który jest na przedniej szybie , od góry oczywiście 8) W ogóle kodeks mówi - w obrębie 180* widoczność ma być fabryczna,raczej dotyczy to przodu,boczne przednie szyby można zaciemnić 25 czy nawet 30% ale jak szyba jest zupełnie fabrycznie biała. Jeśli już jest przyciemniona troszkę lepiej nie ruszać. Jeśli ktoś ma inny patent - szacuneczek! Najważniejsze żeby browsów nie zabrakło podczas oględzin w Staszowie.:beer:
jurellas
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez jurellas » 02 cze 2009 21:41:13

Jeszcze dodam dośc pomocną wskazówkę,może to dla wszystkich rzecz oczywista ale i tak wspomnę. Podczas wycinania foli wcześniej przyklejonej na roztworze wodno-baby szamp. na zewnątrz musi być ktoś wewnątrz i oświetlać latarką miejsce gdzie jedziemy nożykiem,widać wówczas doskonale bazę fabryczną i nie sposób nie wyciąć z zakładką. Szyby drzwi jak wiadomo trzeba wyjąć i robić na stole.To tyle. :boss:
jurellas
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez FROTERKA » 03 cze 2009 09:58:59

Zaczynam nabierać coraz większej ochoty na przeciemniane szybki. 8) :D
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Ciemne szyby

Postprzez jurellas » 03 cze 2009 11:32:52

Zachęcam tym bardziej! Ale żeby poczuć troszkę gangsterki należy sciemnić/"sciema"/ na asfalt,jednak z jednoczesną dobrą widocznością od wewnątrz nawet wieczorem 8) Moja kochana żonusia wymyśliła żebym okleił sobie okulary,efekt ten sam a taniej i szybciej :? Dobrą Kobietą jest ale co może wiedzieć o sciemnianiu :D
jurellas
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez STRUNA » 04 cze 2009 18:29:28

dobrze wymyśliłeś z trzymadełkami do okien w bagażniku, ja użerałem się trochę, nawkurzałem ale ok.
szyby w drzwiach oczywiście wyjmowałeś? bo jeśli nie to potem mogą być zadziorki przy otwieraniu szyb.
rozciągałeś folię na mokro czy sucho?
jeśli chodzi o szyby przednie boczne to można je przyciemnić o 30%, musi zostać 70& przepuszczalności światła a tyle to jest fabrycznie. widać wyraźnie jak się spojrzy na niebo gołym okiem i przez szybę.
aha, pytanie jeszcze jedno. najciemniejsza folia nie przeszkadza np. podczas cofania w nocy? moja to 80%, nie jest w dzień za mocna, widać co w środku jak się wpatrzysz ale w nocy ok.
STRUNA
 

Re: Ciemne szyby

Postprzez Pawel » 04 cze 2009 20:42:24

Ja nie oklejałem tylnej szyby. nie mam żadnej rolety w bagażniku, a szyba jest pochylona i działałaby jak lustro, wszystko to, co w bagażniku, odbija się w szybie i wogóle nic nie widać :<: Kupię tylko taką naklejaną roletę...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Ciemne szyby

Postprzez domel » 04 cze 2009 21:33:52

Powiem tak najciemniejsza folia tylko wtedy jak sie opanowało na 100% cofanie na luterka bo widocznośc w nocy bardzo mała
domel
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości