Witamy !



[A] osłona baku

Re: osłona zbiornika paliwa w A Sport 2.0

Postprzez brum » 23 lip 2015 21:02:43

Pasuje od każdej A.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] osłona pod bak

Postprzez andrzejm11 » 12 sie 2015 08:01:23

Dorobiłem nową, pół arkusza blachy 2mm, jeden kątownik zimnogięty 20/20/2, opaska do mocowania masztów do komina, kilka tarcz do ciecia metalu, nitownica, półautomat spawalniczy, trzy popołudnia i zrobione, łącznie z połataniem osłony górnej od strony wydechu. Ostrożne obchodzenie się ze starą osłoną wskazane jest na konieczność posiadania wzorca i zwymiarowanie.
Jako, że zbiornik stał pusty przez dwa tygodnie to trafiło pompę paliwową, i trzeba znów go zrzucić, no ale tak to jest z tymi rocznikami.
andrzejm11
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lis 2013 21:16:49
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [A] osłona pod bak

Postprzez AdrianM » 15 sie 2015 13:41:41

Parę dni temu kupiłem "nową" osłonę zbiornika paliwa do mojej frontery (B 3.2) bo moja była już całkiem przegniła z dziurami na wylot.
Ta którą kupiłem jest w dużo lepszym stanie, ale chciałbym ją czym zabezpieczyć żeby nie skończyła jak poprzednia.

Czy można bez żadnych obaw malować tą osłonę środkami do konserwacji podwozia? Mam jakiś preparat w spray-u który tworzy warstwę ochronną po spryskaniu (wygląda tak: http://www.klakiernik.pl/pl/p/Baranek-D ... -500-ml/50 ) i nie jestem pewien czy mogę spryskać nim całą osłonę zbiornika paliwa.
AdrianM
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lip 2015 12:51:04
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

[Long A] Osłona zbiornika paliwa

Postprzez pbkrol » 05 wrz 2015 02:05:20

Witajcie, czy ktoś dorabiał osłonę zbiornika paliwa do frotki A long ? Moja ma wielkie dziury i jest mocno skorodowana aż na wierzchu jet spodnia strona zbiornika paliwa. Mam plan zdobyć blachę ocynkowaną i pogiąć ją na specjalnej maszynie do gięcia. Pomysł jest taki żeby z dwóch arkuszy blachy zrobić na krzyż, pospawać i potem pozaginać żeby stworzyć wanienkę i fartuchy do mocowania śrub.
Chyba że ktoś ma do odsprzedania osłonę zbiornika paliwa bez dziur i z minimalną rdzą na wierzchu co by można ją usunąć i zabezpieczyć.

pozdrawiam

sprawa jest pilna, bo zbliża się już jesień i czas wertepów off road a z dziurawą osłoną daleko nie zajadę i zrobię dziurę w baku paliwa. :beer:
pbkrol
opel frontera long typ A 1998r
2.2 benzyna
woj.mazowieckie
pbkrol
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 gru 2009 00:32:58
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [A] osłona pod bak

Postprzez pbkrol » 05 wrz 2015 02:38:57

Witaj AdrianM,
trochę przerabiałem temat rudej grażyny zwanej potocznie rudą małpą. Polecam na początek poszczotkować ją trochę metalową szczotką i potem papierem ściernym, a potem nałożyć na to miejsce POLRUST pożeracz rdzy i koniecznie trzeba poczekać 24 godziny po nałożeniu POLRUSTU, wtedy nastąpi reakcja chemiczna i z szarego zmieni się na czarny - zwiąże resztki rdzy.
http://farby24.com/farby-na-rdze/191-polrust-na-rdze.html#/pojemnosc-0_7_litra

Po 24 godzinach pomalować NOBILES - Autorenolak
http://www.nobiles.pl/nobiles-pro/produkty/metal/systemowe/42.html
pbkrol
opel frontera long typ A 1998r
2.2 benzyna
woj.mazowieckie
pbkrol
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 gru 2009 00:32:58
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [A] osłona pod bak

Postprzez paulo83 » 13 paź 2015 13:37:09

Witam, w mojej Fronterze A rocznik 93 również osłona była tak zgnita, że tylko zastanawiałem się kiedy podczas jazdy zbiornik wypadnie. Szukałem 3 miesiące na złomach, w internecie i nic. W końcu pomyślałem, żeby zrobić jak andrzejm11, przeliczyłem koszty blachy, swoją robociznę i...jeszcze raz sprawdziłem na aukcjach internetowych. Ku mojemu zdziwieniu i miłemu zaskoczeniu znalazłem po 3 miesiącach osłonę od takiej Froci jak moja w stanie niemalże idealnym. Nie wiem jak jej właściciel potrafił utrzymać w takim stanie podczas gdy u wielu posiadaczy tego auta jest albo mocno skorodowana albo tak zgnita jak moja opisana wyżej. W każdym razie zabezpieczyłem, ją tylko środkiem antykorozyjnym, na to farba podkładowa, środek do konserwacji podwozia i w najbliższych dniach ją założę.
Z moich wyliczeń kosztowała mnie połowę mniej od robionej własnoręcznie i co najważniejsze - czasochłonność i robocizna dużo mniejsza :D

-- Dodano 15 paź 2015 12:40:36 --

paulo83 napisał(a):Witam, w mojej Fronterze A rocznik 93 również osłona była tak zgnita, że tylko zastanawiałem się kiedy podczas jazdy zbiornik wypadnie. Szukałem 3 miesiące na złomach, w internecie i nic. W końcu pomyślałem, żeby zrobić jak andrzejm11, przeliczyłem koszty blachy, swoją robociznę i...jeszcze raz sprawdziłem na aukcjach internetowych. Ku mojemu zdziwieniu i miłemu zaskoczeniu znalazłem po 3 miesiącach osłonę od takiej Froci jak moja w stanie niemalże idealnym. Nie wiem jak jej właściciel potrafił utrzymać w takim stanie podczas gdy u wielu posiadaczy tego auta jest albo mocno skorodowana albo tak zgnita jak moja opisana wyżej. W każdym razie zabezpieczyłem, ją tylko środkiem antykorozyjnym, na to farba podkładowa, środek do konserwacji podwozia i w najbliższych dniach ją założę.
Z moich wyliczeń kosztowała mnie połowę mniej od robionej własnoręcznie i co najważniejsze - czasochłonność i robocizna dużo mniejsza :D



I stało się - wczoraj założyłem osłonę zbiornika.
2605
Niestety w starej nie było opasek - chyba skorodowały bo zostały tylko końcówki przy śrubach mocujących te opaski. Zbiornik było ciężko wyjąć ze starej osłony bo pomiędzy nią a zbiornikiem było dość dużo błota. Włożenie do nowej obeszło się bez większego wciskania, ale jak na razie nie podskakuje mimo braku opasek.
Demontaż starej i montaż nowej był bez konieczności zdejmowania wężyków paliwowych i elektryki, ale uczestniczyły w tym 3 osoby :wink: A po montażu :beer:
Avatar użytkownika
paulo83
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Obrazki: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2015 04:38:07
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A] osłona pod bak

Postprzez brum » 15 paź 2015 12:05:01

Ja jeżdżę bez opasek kilka lat i jest ok.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] osłona pod bak

Postprzez jrzeuski » 15 paź 2015 12:31:12

paulo83 napisał(a):Demontaż starej i montaż nowej był bez konieczności zdejmowania wężyków paliwowych i elektryki
A jak wyjęliście bak z osłony podczas jej zdejmowania? Podwiesiliście go potem do ramy? :niewiem:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] osłona pod bak

Postprzez paulo83 » 15 paź 2015 21:32:20

jrzeuski napisał(a):
paulo83 napisał(a):Demontaż starej i montaż nowej był bez konieczności zdejmowania wężyków paliwowych i elektryki
A jak wyjęliście bak z osłony podczas jej zdejmowania? Podwiesiliście go potem do ramy? :niewiem:


Dwie osoby trzymały starą osłonę wraz ze zbiornikiem, a trzecia (ja) odkręcała śruby mocujące osłonę. Po ich odkręceniu osoby trzymające opuściły całość w dół o około 25cm (na tyle pozwoliły wszystkie przewody doprowadzone do zbiornika). Dalej - stara osłona była tak skorodowana (prawie spodu nie było), że ja wypychałem od dołu zbiornik z osłony (wymagało to siły, ale z wyczuciem poszło). Gdy już zbiornik luźno wychodził, to wtedy jedną ręką podnosiłem zbiornik do góry, a drugą dźwigałem z boku. Jak już trzymałem jedną stronę zbiornika, to jedna osoba trzymająca starą osłonę opuszczała ją stopniowo w dół. Gdy trzymałem już pewnie sam zbiornik, to pozostałe dwie osoby odłożyły starą osłonę, wzięły nową i później wszystko w odwrotnej kolejności.

Dużo opisu, podobnie jak przy wymianie roboty biorąc pod uwagę 13kg masy osłony + zbiornik z około 15L paliwa oraz ostrożność by nie naruszyć lub zerwać przewodów :D
To nie mogło się skończyć inaczej jak tylko :beer:
Avatar użytkownika
paulo83
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Obrazki: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2015 04:38:07
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Osłona baku paliwa

Postprzez KapitanPazur » 04 cze 2020 17:02:39

Szybkie pytanie, czy ta osłona utrzymuje bak? czy bak jest do niej przykręcony i żeby to ściągnąć pasuje wszystko porozpinać i opróżnić bak?
KapitanPazur
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 maja 2020 13:25:53
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Osłona baku paliwa

Postprzez Semir » 04 cze 2020 18:48:01

Bak jest do niej przykręcony.
A osłona trzyma bak.
4 śruby lubią się urywać.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Osłona baku paliwa

Postprzez KapitanPazur » 04 cze 2020 18:53:14

Semir napisał(a):Bak jest do niej przykręcony.
A osłona trzyma bak.
4 śruby lubią się urywać.

Dzięki, dzięki, piwerko będzie na Ciebie czekać w Zielonce pod Warszawą:) ew. na jakimś spocie/zlocie ;) ;)
KapitanPazur
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 maja 2020 13:25:53
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [A] osłona baku

Postprzez nightman » 02 wrz 2020 13:09:36

Hmmm Bak przykręcony do osłony? Eeeee... Raczej bym powiedział, że tylko w niej siedzi "luzem". Opaski, które jak sądzę masz na myśli pisząc że bak jest przykręcony do osłony robią tylko za "dupochron" żeby zbiornik nie podskakiwał i tyle.
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Poprzednia strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość