Witamy !



Słowackie jaskinie - 7-14 sierpnia

Słowackie jaskinie - 7-14 sierpnia

Postprzez marcin » 08 kwi 2011 09:19:14

Mam plan wakacje:
- zobaczyć wiekszość jakiń http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/
- Tatralandia
- wycieczki po górach (Slovenský raj)

Wyjazd typowo turystyczny z dziećmi.
Jako baza Camping Podlesok (http://www.slovenskyraj.sk/atc.html) - ja jadę z namiotem.
Była Legalna Front(i)era ;)
Jest Long 2.2 benzyna + LPG
Piszę poprawnie
Avatar użytkownika
marcin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 685
Obrazki: 59
Dołączył(a): 09 sty 2008 10:10:04
Lokalizacja: Chrzanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Słowackie jaskinie - 7-14 sierpnia

Postprzez mody1 » 08 kwi 2011 09:23:38

Ja jadę też w zestawie 2+1 z namiotem
Zapraszamy inne załogi !
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Słowackie jaskinie - 7-14 sierpnia

Postprzez Zula » 08 kwi 2011 10:03:48

Fajne okolice, jest gdzie pochodzić, odpocząć, ładnie... Slovensky raj super sprawa, te drabinki na wodospadami, fajne szlaki, byłam kilka razy i bardzo mi się tam podoba, także polecam :>: W kilku jaskiniach też, ogólnie bardzo fajnie.
Nie wiem w jakim wieku dzieci, ale pamiętam, że jak za pierwszym razem byłam w Slovenskim raju, to na niektóre szlaki byłam za mała i byłoby niebezpiecznie, więc pominęliśmy.
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Słowackie jaskinie - 7-14 sierpnia

Postprzez auri.chebzie » 10 kwi 2011 20:05:42

Trochę się podepnę, bo byłem tam parę razy.

Primo - jaskinie super, należy pamiętać o ciepłych ubraniach, bardzo zimno. Warto wybrać się do mniej uczęszczanej - Lodowej. Liptowski Mikulasz - piękny, polecam knajpę Route 66. Blisko jest Chopok - ale trza uważać, bo robią się drugie Krupówki (paniusie w szpileczkach z pieskami w koszyczkach na szczycie)

Secundo - Tatralandia to koszmar/niebo w zależnosci od punktu widzenia, ale dla rodziców z dziećmi - raj

Tertio - Słowacki Raj. Nie wiem, w jakim wieku macie dziecka, ale już parę razy zdarzyło mi się czekać pod drabinkami albo w szczelinach ponad godzinę bo jakieś dziecko dostało ataku histerii i nie dało się go ściągnąc.
Chociaż zdarzały się i przypadki laleczek w klapeczkach i szpilkach na trasie z łańcuchami
Tak więc jeśli chodzi o Słowacki Raj - idźcie testowo na przykład na Suchą Belę sami i zobaczycie czy dziecka dają radę, lepsze to od ataku szału na szlaku. Co gorsza na szlakach JEDNOKIERUNKOWYCH.

Aha - i noclegi na tym kempingu zamawiajcie z baaaaaaaaaaaaaaardzo dużym wyprzedzeniem, bo mają bardzo duże powodzenie - kemping leży prawie przy wejściu na trasy.

Jak ktoś nie lubi kempingów - polecam pensjonat nad knajpą w Hrabusicach - właściciel Zdenek.

PS. Uwaga na cyganów - naprawdę jest ich tam multum i nie są to cyganki wróżące z ręki. Nie brać kwater u nich.
PS2 Ja nie jadę - prawdopodobnie pojedziem w tym terminie do Shqiperii :)
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Nasze podróże



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości