Witamy !



Cisnienie oleju

Zagadnienia dotyczące eksploatacji Frontery

Postprzez Artus » 18 lip 2008 07:54:17

Elektro001 napisał(a):
kolpit napisał(a):Juz znam silniki fronter na pamięć, wiem co w nich siedzi i co sie dzieje z ciśnieniem oleju.
Mam też wszelakie dane odnośnie wszystkich fronter A i B. Od napompowania opon do rozebrania silnika na części pierwsze.
Jezeli jest ktoś zainteresowany, służe pomocą.

Pozdrawiam!


Więc napisz jak rozwiązać problem niskiego ciśnienia w naszych frotkach 2,3 DTR.


oraz 2,2 benzynka
I znów mam Fronterę :)
Avatar użytkownika
Artus
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 396
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 maja 2008 12:30:00
Lokalizacja: Grójec
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez leodd » 18 lip 2008 14:45:09

witam.
od wczoraj jestem posiadaczem frontery 2,5tds 96'.
mam takie pytanko - jak u was sie zachowuje wskaznik cisnienia oleju?
bo u mnie po przekreceniu kluczyka (jeszcze przed odpaleniem silnika) strzalka podnosi sie momentalnie do samej gory, i tak zostaje az do wylaczenia silnika.
czy tak ma byc? bo nie wydaje mi sie to normalne.
pozdrawiam
leodd
 

Postprzez kasalka » 19 lip 2008 02:11:47

W prawdzie nie mam wskaźnika ciśnienia oleju, ale ogólnie (w każdym pojeździe) jego praca wygląda tak:
-włączony zapłon: zero, nie pracuje pompa oleju
-silnik pracuje (na wolych obrotach) na zimnym: max
na rozgrzanym: ciśnienie spada lecz nie do zera to normalne zjawisko.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez brum » 19 lip 2008 11:59:10

Dobrze jest.....już o tym było, dział Eksploatacja
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez leodd » 19 lip 2008 19:48:01

Do kolegi "BRUM" - dzięki za odpowiedz.Mam jeszcze tylko jedno pytanko a mianowicie czy sie dobrze zrozumielismy-u mnie wyglada to tak: przekrecam kluczyk(zapalone kontrolki) jest max na wzkazniku oleju,po odpaleniu silnika dalej max az do wylaczenia silnika.Sorki nie dziw sie moimi pytaniami ale to moja pierwsza terenowka (oczko w glowie) i zalezy mi zeby bylo wszystko ok.Kupilem od nieuczciwego sprzedawcy ktory namieszal w elektryce tak zeby wszystko wygladalo ze jest idealnie.Dlatego wlasnie pytam szczgolowo bo nie mam pojecia czy z tym wzkaznikiem tez czegos nie wyczarowal.Jak sprawdzic czy ten wzkaznik nie jest podlaczony jakos na krotko tylko po to zeby pokazywal max. Z gory dziekuje za pomoc.
leodd
 

Postprzez brum » 19 lip 2008 19:50:38

Teraz już jasne....masz coś namotane, wskaźnik nie powinien pokazywać max przy włączonym zapłonie tylko po odpaleniu leci w góre.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez smolin23 » 19 lip 2008 20:25:34

U mnie jak gałąź zdjęła mi kabelek z czujnika to wyglądało tak samo więc proponuję sprawdź czy masz podpięte przewody do czujnika.
Nie ma jak w Bieszczadach...
Obrazek
Avatar użytkownika
smolin23
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 231
Dołączył(a): 07 lip 2007 13:05:19
Lokalizacja: Baligród / Bieszczady
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Postprzez leodd » 20 lip 2008 07:17:56

Do Kolegi BRUM.
Tak myslslem w elektryce mam okrutnie namieszane!!!np.awaryjne,oswietlenie wnetrza, i reszta co ma byc bez kluczyka dzialala dopiero w pozycji zapalonych kontrolek,ale walcze :( Praktycznie zostala mi ta kontrolka i alarm zalanczany immobiliserem ale to osobny temat.Dzieki pozdrawiam
leodd
 

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez T-T » 15 paź 2008 12:38:04

podpinam się :)

czyli rozumiejąc to co napisane :) jak przekręcam zapłon wskaźnik kontrolki jest na minimum jak uruchomie silnik i pompa zaczyna pracować wskaźnik leci na max i tak trzyma cały czas aż do wyłączenia zapłonu (Czy to jest normalne? bo ja tak mam) a u kolegi we frotce 2,0 wskaźnik faluje w zależności od obrotów silnika ?
T-T
 

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez brum » 15 paź 2008 14:02:17

Na zimnym powinno isć na max bo olej gęsty, ale jak się rozgrzewa to wskaźnik troszke opada bo olej ma inną gęstość, u mnie też faluje ale oczywiście bez przesady i jest to normalne
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez T-T » 15 paź 2008 21:16:00

brum napisał(a):Na zimnym powinno isć na max bo olej gęsty, ale jak się rozgrzewa to wskaźnik troszke opada bo olej ma inną gęstość, u mnie też faluje ale oczywiście bez przesady i jest to normalne



nie doczytałeś :)

ja mam cały czas na max (jak silnik pracuje)
T-T
 

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez brum » 15 paź 2008 21:23:47

doczytałem 8)

na max nawet jak się przejechało np 50km?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez T-T » 15 paź 2008 21:37:27

brum napisał(a):doczytałem 8)

na max nawet jak się przejechało np 50km?



he he nie doczytałeś :)



cały czas ! nawet po przejechaniu 1200 km
T-T
 

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez mizsio » 15 paź 2008 22:55:17

troche mi sciema traci ten 'wkaznik cisnienia oleju', po kiego to w normalnym aucie? :)
mizsio
 

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez wojtekkk » 16 paź 2008 08:32:25

wskaźnik montowany fabrycznie ma w zasadzie wartości poglądowe i między innymi zależy od np sprawnosci elektryki-choćby masa.
Jeżeli ktos ma jakies wątpliwości to albo sprawdza ciśnienie odpowiednim urządzeniem, ewentualnie montuje drugi wskażnik .
wracajac do pytania-nie jest to normalne ze wskazówka cały czas wskazuje maź ciśnienie--albo faktycznie padło coś we wskaźniku lub czujnik, ewentualnie ktoś starał się coś ukryć mostkując czujnik na amen
wojtekkk
 

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez makar » 20 paź 2008 21:07:11

ja tak miałem jak obluzował się kabel na czujniku wisiało na maks i tak aż do zatarcia silnika
makar
 

Re:

Postprzez flowers » 21 paź 2008 09:49:09

A sprawdź czy czsem nie masz froty po przeróbce z angola, bo z elektryką jest trochę zabawy wiem bo sam jestem na tym etapie :killer:
flowers
 

Re: wskaznik cisnienia oleju?

Postprzez Lewy » 25 gru 2008 00:05:48

też mam taki problem, wskaźnik po włączeniu zapłonu od razu leci do góry i schodził na dół dopiero po zgaszeniu zapłonu. wskaźnik jest sterowany przez mase, sprawdz czy gdzies się kabel gdzieś nie udupcył i czy nie dotyka budy, ja już trochę szukałem i nie mogę znaleź :?
Lewy
 

Re:

Postprzez sledz » 07 lut 2009 19:49:48

Artus napisał(a):Prośba do fachmana...
Zdjęcie pod kątem ale na pewno wiesz o co biega.
Pod śrubą przy samym filtrze jest zaworek, z termostatem, który jest dociskany sprężyną. Druga śruba to tylko korek i pusto pod nim... tak ma być? :shock: Co jest co?

[img][img]http://img511.imageshack.us/img511/6710/zaworuu3.th.jpg[/img][/img]

Artus napisał(a):
brum napisał(a):Tak ma być, po drugiej stronie filtra powinny być dwa przwody które idą do chłodnicy oleju.




To nie ten zawór ze sprężyną, który pada i pomaga uszczelka?


To gdzie jest ten zawór :shock:
Bo dzisiaj problemy ciśnieniowe dopadły i mnie.

Na chłodnym oleju jeszcze jest ok,ale po rozgrzaniu pojazdu i oleju;
Przy 2-3 tyś obr---pierwsza kreska
Po wyrzuceniu na luz 1000obr--wskażnik spada na czerwone pole i zaświeca się kontrolka.
sledz
 

Re: Cisnienie oleju

Postprzez jack 2.2 dti » 10 lut 2009 15:09:54

Jeżeli chodzi o zmieniające sie wskazanie ciśnienia oleju to we Fronterach 92-97 we wszystkich silnikach były problemy ze złym połączeniem elektrycznym między wtykiem wiązki przewodów i czujnikiem ciśnienia. Opel kazał stosować dodatkowy przewód i zmienić wtyk przy czujniku na płaski. :wink:
Opel Frontera B sport 2.2 DTI
Obrazek

"Nie walczę na rozum z kimś kto jest nie uzbrojony"
Avatar użytkownika
jack 2.2 dti
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 737
Dołączył(a): 07 kwi 2008 09:26:37
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Eksploatacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron