Witamy !



[All] Świece co lepsze do gazu

Wszystko o LPG

[All] Świece co lepsze do gazu

Postprzez Galus » 18 lut 2012 18:57:37

Witam
Przymierzam się do wymiany kabli i świec i z tego co wyczytałem to niby najlepsze robi firma NGK ale mój mechanik uważa że z tą jakością bywa różnie i że lepiej zastosować tańsze kable i świece częściej wymieniając niż wykosztować się na start a potem żyłować przebiegi między wymianami Obecnie mam od jakiś 12000 km świece NGK BKR5EK czyli dwuelektrodowe Mechanior mówi żeby założyć przewody firmy Semtech za 70 zł + świece NGK lub Bosch ale jedno elektrodowe bo niby lepsze go gazu
Co wy o tym sądzicie
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Co lepsze do gazu

Postprzez brum » 18 lut 2012 18:59:49

Nie wiem jak z jakością sentecha, ale Bosche są o 10zł droższe.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Co lepsze do gazu

Postprzez Cuba » 18 lut 2012 19:36:41

Świece tylko NGK , jak chodzi oki na dwuelektrodowych to nie zmieniaj na inne ... kable sentecha (czarne) miałem w R6, przejechały ponad 50 tkm bez żadnych kłopotów i z tego co wiem u następnego właściciela nadal sprawują się :>:

Bosch niby nie jest zły tylko weź poprawkę, że na Polskę z tej firmy to idzie przeważnie ostatni sort .... fabryka la Romania :D
Chyba, że masz kogoś w Niemcowni i Ci ściągnie oryginalne oryginały :wink:
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Co lepsze do gazu

Postprzez brum » 18 lut 2012 19:41:22

Kable Boscha są chyba prod. niemieckiej. Na opakowaniu nie ma krajów wschodniej europy.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Co lepsze do gazu

Postprzez Galus » 19 lut 2012 19:27:33

Właśnie pogrzebałem trochę pod maską i okazało się że mam kable Janmor Rozmawiałem z poprzednim właścicielem i on ich nie wymieniał a kupił ja z przebiegiem 198000 a teraz ma 226000 czyli może ta firma taka zła nie jest. Macie jakieś sposoby by sprawdzić czy już trza je wymienić bo w ciemności całkowitej iskierek nie widać kolega miernikiem sprawdzał i przejście mają dobre a przebić zewnętrznych nie widać. Bo może niepotrzebnie wydam kasę i będzie na półce leżeć.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Co lepsze do gazu

Postprzez WoJ-CiE » 19 lut 2012 22:31:03

Zgodnie z planem serwisowym świece do wymiany co 60 tys. km, tak więc przy takim przebiegu kabli też nie zaszkodzi wymienić, zawsze to zdrowiej dla silnika. Ja kupiłem Sentech'a mod. 8539, wyglądają naprawdę solidnie, przynajmniej w porównaniu do tych, które miałem
WoJ-CiE
 

Re: Co lepsze do gazu

Postprzez bumer » 01 mar 2012 18:25:39

odświeżę trochę temat
jakie przewodu to już wiem ale teraz pytanie jakie świece do gazu będą najlepsze? jedno- dwu- trzy- elektrodowe czy może jakieś sportowe tak jak m.in ma w ofercie Brisk?
nie mam już Frontery
Vitara zawias lift ok 4", 30" simex
Avatar użytkownika
bumer
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 181
Obrazki: 35
Dołączył(a): 09 lis 2011 08:33:41
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Co lepsze do gazu

Postprzez slawek40l » 02 mar 2012 08:20:30

Kup NGK i nie będziesz żałował
slawek40l
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 cze 2010 10:38:48
Lokalizacja: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998


Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość