Witamy !



[2.2] Demontaż Turbiny - Fotorelacja

[2.2] Demontaż Turbiny - Fotorelacja

Postprzez Kogut » 25 cze 2011 11:43:39

:gears: :hi: :gears:
Bogatszy o wiedzę stanu technicznego froty po zlocie, przyszedł czas na naprawę.
Obrazek
Wypinamy przewody ze świec żarowych (ja sobie ponumerowałem) a następnie demontujemy osłony turbiny, trzyma się ona na 5 śrubach (E11)
Ściągamy rury od turbiny, odmę, wężyk podciśnienia.
Obrazek[/url]
Po odpięciu rur, wszystkie możliwe dziury zaślepiamy aby uniknąć zaśmiecenia przewodów, dla ułatwienia dostępu do turbiny lepiej jest zdemontować zbiornik płynu chłodzącego, trzyma ją obejma (10) oraz podstawka (3x10)
Odkręcamy przewód doprowadzający (13) olej do turbiny oraz dolny przewód odprowadzający (2xE11). Pod turbiną znajduje się Łapa podtrzymująca turbiną (E12)
Odkręcamy kolektor (10x10) trochę gimnastyki z przegubową grzechotką i się uda.
Obrazek
Pozostaje nam poluzowanie kolanka (4xE11) i ostateczne odkręcenie go.
Zabieg kończy się sukcesem.
Obrazek

Koszt uszczelki pod kolektor to około 30zł a symbol jej Numer katalogowy:
OPEL 08-49-213 / 58-50-623
GM 55351605 / 90500931
Czas całej operacji to 2h w pojedynkę. Montaż nowej oczywiście w odwrotnej kolejności i pamiętajmy o uszczelnieniu pastą kolanka od turbiny (ja zapomniałem :? .
Po zamontowaniu turbiny od strony dolotu oleju do turbiny wstrzyknąłem odrobinę oleju, wyciągnąłem kostkę i bezpiecznik od silnika a następnie 2 razy zakręciłem rozrusznikiem przez około 10s aby się porządnie nasmarowała. Przy montażu nowej turbiny jest zalecana wymiana oleju co też uczyniłem ze względu na zbliżający się termin.
Nikomu nie życzę wymiany ale w razie konieczności mam nadzieję, że moje relacja pomoże.

Pozdrawiam Kogut
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2] Demontaż Turbiny - Fotorelacja

Postprzez pisu22 » 23 paź 2018 19:15:37

coś nie robią obrazki...
Avatar użytkownika
pisu22
Guru
Guru
 
Posty: 815
Obrazki: 75
Dołączył(a): 14 wrz 2011 08:42:00
Lokalizacja: Krakoow, NH
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron