Witamy !



[B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez tajda » 06 wrz 2013 22:23:43

Uświadom mnie Ali co znaczy,, jak się dba tak się ma,, masz ten silnik? Ja mam od dwóch miesięcy więc mało o tym wiem, jedynie mówię co mnie spotkało i po przeczytaniu kilkuset wypowiedzi tych którzy mają to,, cudo,, :) jak możesz to podpowiedz jak dbać :beer:
Don't worry, be happy!
2.0i SPORT(93)+LPG i 2,2 DTI SPORT 2001
tajda
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 sie 2007 22:05:52
Lokalizacja: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez RudeBoy » 06 wrz 2013 22:26:53

Nie nazwal bym mojego wyjatkim. Zla opinie 2.2dti wyrobily rzesze debili co to "kupili silnik na lancuchu i nie trzeba pod maske zagladac" ma ten silnik wady ale w porownaniu do wspolczesnych silnikow jest prosty i zywotny. Slup tego silnika polmiliona robi bez pierdniecia. Jak ciaglem auta z wloch z firmy transferowej to prawie kupilem 5 sintr dti kazda po 500000 auta jezdzily bardz dobrze. Pompa tylko w jednej byla robiona.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez ali » 06 wrz 2013 22:30:02

tajda napisał(a):Uświadom mnie Ali co znaczy,, jak się dba tak się ma,, masz ten silnik? Ja mam od dwóch miesięcy więc mało o tym wiem, jedynie mówię co mnie spotkało i po przeczytaniu kilkuset wypowiedzi tych którzy mają to,, cudo,, :) jak możesz to podpowiedz jak dbać :beer:


Grzesiek pisał, jak pilnujesz aby nie zapowietrzał sie na trawersach i weżach powrotu to i pompa jest długowieczna, tą pompe zabija powietrze bo nawet elektronika jest w niech chłodzona paliwem. Będę robił to przed zima bo widać już pierwsze objawy a nie mam zamiaru czekać az padnie. Poza tym ten silnik jest raczej bezawaryjny. A jak sprzedający zajechał i "poczarował" sprzedając to po prostu pech. Niestety wielu ludzi tak robi.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez Semir » 07 wrz 2013 06:49:47

Ja aż tak się nie znam na autach. Dłubię coś dla przyjemności i aby się nauczyć. Nie wiec za wiele rzeczy o trawersach i podobnych. Dokąd nie byłem na forum
to w ogóle o tym nie wiedziałem. Jak kupiłem frotkę dałem do mechanika po sprawdzał co i jak i ładnie mi śmigała 5 lat, nie miałem problemów.

Jedynie nad czym się zastanawiam przy zakupie frotki to właśnie 2,2 dtl i 3,2 v6 to i to ma swoje mankamenty i kosztowne naprawy. Też myślałem o 2,8 ale właśnie ciężko znaleźć dobry silnik a jak się zepsuje to też są koszta.

Dla tego pisałem ci o 2,8 jak coś ja jak bym miał zmieniać to na ten motor ewentualnie 3,1 z montka.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez tajda » 07 wrz 2013 17:10:58

:( kto ma pożyczyć...palnik? zgadnijcie po co mi tak nagle potrzebny :) tak, trafna odpowiedź moja uciecha trwała jakieś.....trzy godziny, po wymianie (halla) frotka zamruczała i było cacy, zrobiłem ponad 30km po mieście i krótki wypad po za miasto (bo na nockę do pracy) potem myjnia, odkurzacz, nowy zapach (new car) :D i euforai trwała do dnia dzisiejszego do godz 09.30 kiedy odebrałem tel od żony:....kur.... co za złom? dojechałam tylko do Biedronki (1500m) i zaczęło szarpać! Stoi to g....przed parkingiem zrób sobie z tym co chcesz..... (obiadku nie było :( ) teraz (po niedzieli) już tylko jedno - serwis Kraków :(

-- Dodano So 07 wrz 2013 17:36:53 --

:hi: macie może jakieś wymiary blokady silnika i pompy tzn średnicę i długości bolców do blokowania wału, pompy tzn interesują mnie cały zestaw do wymontowania pompy wtryskowej, przeglądałem alledrogo ale koszty jakie mnie czekają za regenerację mnie dobijają,więc może choć na blokadzie zaoszczędzę :( gdzieś na forum Omegi są fotki że ktoś sobie sam takie blokady dorobił, ale niestety nie znalazłem rysunku, wymiarów.... tylko zdjęcie, jak ktoś ma takowy ,,sprzęt,,to baaardzo proszę o pomoc przy konstruowaniu i ew podpowiedzi na co zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę przy wyjmowaniu pompy (zaznaczenia.....) :beer:

-- Dodano So 07 wrz 2013 17:54:40 --

znalazłem takie coś (zapożyczone od kolegów z forum Omega) sorki i dzięki :) http://img153.imageshack.us/img153/6978/vy83.jpg , http://img11.imageshack.us/img11/5471/v57w.jpg , http://img854.imageshack.us/img854/8166/6dbg.jpg http://imageshack.us/photo/my-images/17/07uv.jpg/ gdyby ktoś z naszego forum takowe cudo zrobił i mógł się podzielić wiedzą byłbym :D :beer:
Don't worry, be happy!
2.0i SPORT(93)+LPG i 2,2 DTI SPORT 2001
tajda
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 sie 2007 22:05:52
Lokalizacja: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez RudeBoy » 07 wrz 2013 18:05:37

Gdzie ta pompe oddajesz? Bo znam w krk swietny warsztat co diesle robi. Vp44 to dla nich pestka.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez adrianee36 » 07 wrz 2013 21:17:25

te blokady wygladaja tylko na zatoczony pret o odpowiedniej srednicy, mysle ze u kazdego tokaza do dorobienia musisz znac tylko srednice...
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez tajda » 07 wrz 2013 21:32:45

Co do regeneracji to myślę o bodajże firma Wanicki ul 29 Listopada koło Reala Krokus, z Olkusza mam nie daleko a firma widać konkretnie robi bo dwa lata gwarancji dają, autoryzowany serwis Bosch, a co ty za mechaniora polecasz? Co do blokad to właśnie o te wszystkie wymiary chodzi, jak ktoś taki silnik rozbierał to musiał mieć blokady kupne lub dorabiane, więc może by się podzielić wiedzą :beer: z potrzebującym :(

-- Dodano So 07 wrz 2013 21:38:35 --

Co do regeneracji to myślę o bodajże firma Wanicki ul 29 Listopada koło Reala Krokus, z Olkusza mam nie daleko a firma widać konkretnie robi bo dwa lata gwarancji dają, autoryzowany serwis Bosch, a co ty za mechaniora polecasz? Co do blokad to właśnie o te wszystkie wymiary chodzi, jak ktoś taki silnik rozbierał to musiał mieć blokady kupne lub dorabiane, więc może by się podzielić wiedzą :beer: z potrzebującym :(

-- Dodano So 07 wrz 2013 21:45:24 --

Sorki, nie Wanicki tylko Gładydsek na Bora Komorowskiego :D pomyliłem z serwisem MAN w którym byłem kiedyś :)
Don't worry, be happy!
2.0i SPORT(93)+LPG i 2,2 DTI SPORT 2001
tajda
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 sie 2007 22:05:52
Lokalizacja: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez RudeBoy » 07 wrz 2013 22:23:16

Gladysek jak najbardzije Ok tylko drogo. Teraz Ci nie napisze namiaru na warsztat bo na wakacjach jestem.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez drech » 07 wrz 2013 23:33:39

tajda napisał(a)::hi: macie może jakieś wymiary blokady silnika i pompy tzn średnicę i długości bolców do blokowania wału, pompy tzn interesują mnie cały zestaw do wymontowania pompy wtryskowej

Spójrz na ten http://www.quatros.pl/artykul/qs10313-kpl-blokad-rozrzadu-opel-saab-20-22dti zestaw i napisz mi które elementy są Ci potrzebne, to w poniedziałek je zmierzę.
Na tej http://allegro.pl/blokada-rozrzadu-opel-saab-2-0-2-2-dti-zestaw-blok-i3529833872.html aukcji są zdjęcia poszczególnych elementów.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez tajda » 08 wrz 2013 00:00:43

Oki kapuję :boss: 8;) tzn nie ukrywam że kasa się liczy dla mnie, ale ogólnie to Frotka jest dobrze utrzymana więc nie chcę się jej tak naprawdę pozbyć, myślę że chyba oddam pompę w,, pewne,, ręce i jakiś czas nią pośmigam tzn bardziej żona, bo to tak naprawdę to jest dla niej TO auto, dla mnie jest stara poczciwa,, A,, :D

-- Dodano N 08 wrz 2013 00:17:23 --

Najlepiej kupić cały zestaw, 200 pln to jest trochę, ale za wymianę pompy wołają 500 pln :killer: może ktoś ma taki zestaw i za... 1/4 wartości by pożyczył, nawet widziałem na alledrogo aalledrogo oferty wypożyczenia do BBMW więc jak coś to jestem ot alledrogo oferty wypożyczenia do BMW? Masz możliwość zrobienia pomiarów to był bym dozgonnie :beer: wdzięczny :D i obietnica z mojej strony pożyczyć innym potrzebującym, mam szwagra dobrego ślusarza, więc on by mi to zrobił za :beer:

-- Dodano N 08 wrz 2013 06:58:38 --

Najlepiej kupić cały zestaw, 200 pln to jest trochę, ale za wymianę pompy wołają 500 pln :killer: może ktoś ma taki zestaw i za... 1/4 wartości by pożyczył, nawet widziałem na alledrogo oferty wypożyczenia do BMW? Masz możliwość zrobienia pomiarów to był bym dozgonnie :beer: wdzięczny :D i obietnica z mojej strony pożyczyć innym potrzebującym, mam szwagra dobrego ślusarza, więc on by mi to zrobił za :beer:

-- Dodano N 08 wrz 2013 08:48:01 --

Sorki za podwójne posty ale pisałem podczas jazdy :D i dlatego tak wyszło :( :(

-- Dodano N 08 wrz 2013 08:48:18 --

Sorki za podwójne posty ale pisałem podczas jazdy :D i dlatego tak wyszło :( :(
Don't worry, be happy!
2.0i SPORT(93)+LPG i 2,2 DTI SPORT 2001
tajda
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 sie 2007 22:05:52
Lokalizacja: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez Semir » 08 wrz 2013 08:51:23

To nie pisz pod czas jazdy bo to co najmniej nie bezpieczne, a po za tym czasem nie wiadomo o co chodzi. Spoko napisać zdążysz.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez drech » 09 wrz 2013 23:07:38

Nie napisałeś które elementy są Ci potrzebne, więc zwymiarowałem oba trzpienie i ten przyrząd ze zdjęcia. Nie mam w domu skanera, więc "skany" są w formie zdjęć :wink:
Obrazek
Obrazek

Fi to chyba się oznacza tylko średnicę otworów, ale wiadomo o co chodzi - wymiar elementów okrągłych. Wymiary w mm, na drugim rysunku 6 mm jest od krawędzi do osi małego okrągłego elementu. W rzucie z góry nie narysowałem elementu o wysokości 13,5mm żeby nie zaciemniać rysunku.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 2,2] Wymiana silnika na C20NE

Postprzez tajda » 10 wrz 2013 07:17:23

Witam! drech - zrobiłeś wielką rzecz dla potomnych, nie zapomnimy Ci tego :1: :beer: wielkie dzięki za wkład i poświęcenie dla potrzebujących :) fotki zaraz zrzucam na pendriva i do szwagra po południu muszę jechać 10km, bo szwagier jest dosyć dobrym ślusarzem ale komputer to tylko widzi u dzieci w pokoju :D ale to nic, damy radę i jakoś mu to ,,przełożę,, na ludzki język - drukarka i A4 rozwiążą sprawę bo drogą elektroniczną trwało by to....rok :D jestem pewien że (niestety) ale nie jednemu się to przyda, jeszcze jak by ktoś opis wstawił kto wyjmował pompę to była by już pełna euforia :D

-- Dodano N 22 wrz 2013 06:42:45 --

Witam po dłuższej przerwie (praca-driver) problem rozwiązałem...zastępczo, tzn wysłałem sterownik do ,,fachowca,, 300pln coś przy nim robił (pewnie wymienił tranzystor) nie zaglądałem bo pozaklejał swoimi plombami i dał na to rok gwarancji na piśmie, autko chodzi aczkolwiek (pewnie moje przewrażliwienie) bo dla żony jest ok (to w końcu jej auto) moje to stara poczciwa z C20NE :D ale mam odczucie że...wkręca się lepiej (przedtem wcale :D ) ale jakoś...dziwnie, jest mocniejsza? nie wiem jak to opisać ale miałem ją sprawną tylko półtora miesiąca i wiele nią nie jeździłem , ale jest coś co...może to tylko moje przewrażliwienie (jak twierdzi żona) remont pompy mnie chyba nie minie, teraz mógłbym ją sprzedać. chodzi ładnie, jest zadbana...ale zostawiam ją, poza problemami z pompą wszystko jest OK, myślę że jest warta wkładu w regenerację i potem uciecha kilka lat, bo nie wiadomo co kupię znowu :niewiem: :D a tak (jak mawiał Pawlak) ...Kargul wróg, ale swój na własnej krwi wychodowany.... :D czyli będę się cieszył jej pomrukiwaniem dokąd nie padnie pompa (od dzisiaj zaczynam odkładać na regenerację) :D temat zamykam bo z wsadem C20NE macie panowie rację, nie ma sensu, wielkie dzięki za pomoc i dobre słowo, do zobaczycha na szlaku (może w końcu dojadę na zlot?) obiecuję zabrać co trzeba :beer: :D
Don't worry, be happy!
2.0i SPORT(93)+LPG i 2,2 DTI SPORT 2001
tajda
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 sie 2007 22:05:52
Lokalizacja: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Poprzednia strona

Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość