Witamy !



[2.2] sporadyczne szarpnięcie podczas jazdy

[2.2] sporadyczne szarpnięcie podczas jazdy

Postprzez maciejos83 » 26 sty 2014 19:16:45

Witam Serdecznie

Niestety nie znalazłem odpowiedzi a od pewnego czasu mam sporadyczny problem mianowicie podczas jazdy przy stałej prędkości lub podczas przyspieszania następuje sporadyczne szarpnięcie tak jakby na ułamek sekundy odjąć pedał gazu i dodać. Jest to delikatne jednak wyczuwalne i trochę irytujące. Nie ma reguły czy jest ciepły silnik czy zimny i częstotliwość zjawiska jest bardzo różna. Czy wie ktoś co to może być???
maciejos83
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sty 2014 23:37:04
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2] sporadyczne szarpnięcie podczas jazdy

Postprzez Czester 3477 » 26 sty 2014 21:45:20

Miałem coś podobnie.Jakby chwilowe odcięcie zapłonu.Po kilku dniach padł mi czujnik położenia wału.
Po jego wymianie objawy znikły.
Avatar użytkownika
Czester 3477
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 15 mar 2009 14:28:49
Lokalizacja: Węgrzce Wielkie
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [2.2] sporadyczne szarpnięcie podczas jazdy

Postprzez FFK » 26 sty 2014 22:36:20

Mam coś podobnego w Monterey'u 3.2
Delikatne szarpnięcia na Pb najbardziej wyczuwalne na niskich obrotach silnika przy obciążeniu, a co za tym idzie to strzały na LPG w dolot.
Czy także winowajcą może być czujnik położenia wału?
FFK
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 maja 2013 19:59:49
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.2] sporadyczne szarpnięcie podczas jazdy

Postprzez maciejos83 » 26 sty 2014 23:24:28

FFk w Twoim przypadku to problem z układem zapłonowym tym bardziej jak jeździsz na lpg sprawdź świece czy nie ma na porcelankach takich małych czarnych kreseczek, niestety ja mam klekota i zero błędów w kompie.
maciejos83
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sty 2014 23:37:04
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2] sporadyczne szarpnięcie podczas jazdy

Postprzez Sailor » 26 sty 2014 23:35:33

FFK napisał(a):Mam coś podobnego w Monterey'u 3.2
Delikatne szarpnięcia na Pb najbardziej wyczuwalne na niskich obrotach silnika przy obciążeniu, a co za tym idzie to strzały na LPG w dolot.
Czy także winowajcą może być czujnik położenia wału?


Raczej wygląda to na problemy z ukł wys. napięcia... od przewodów niskiego napięcia przez cewki , przewody wys. nap. i świece. Najbardziej będzie to odczuwalne przy niskich obrotach ale większym obciążeniu.

Co do twórcy tematu...standardowo do przekopania bezpieczniki wtyczki, złączki, kostki el. i przekaźniki odpowiedzialne za zasilanie silnika ze szczególnym uwzględnieniem wtyczki od pompy wtryskowej, czujnika położenia wału. Może jakiś luźny, ocierający się o budę/silnik , przewód. Czasami takie rzeczy wychodzą po macaniu/ lekkim (!) szarpaniu wiązek el. , oczywiście na pracującym silniku.
Sailor
 


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość