Witamy !



Nie odpala po wymianie koła pasowego

Nie odpala po wymianie koła pasowego

Postprzez Luki1973 » 30 cze 2021 13:13:21

Witam. Proszę Szanownych Forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu zagadki co może być przyczynà że Frota nie odpala po wymianie koła pasowego, a przed awarią paliła na dotyk. Wymieniając koło pasowe, przedni uszczelniacz wału oraz napinacz nie ingerowałem w układ paliwowy jedyne co zdemontowałem to rurę z przepływomierzem i pokrywą filtra powietrza. Nie chce mi się wierzyć żeby przy tej operacji przestawił się rozrząd albo kąt wtrysku. Ogólnie to długo zajęła mi ta operacja wymiany koła- z powodu braku czasu 3 tyg. więc w zasadzie tyle czasu auto nie było odpalane. Dzisiaj mechanik "podpuścił" mnie na odpalenie z samostartu. Wiem, że te pompy tego nie lubią, ale na nim odpaliła na może 2 sek., a za kolejną próbą już nie chciała. Odpuściłem kolejne katowania. Wiem że to jak wróżenie z fusów ale może ma kroś jakiś pomysł co może być przyczyną, albo jak zacząć diagnozować. Z góry dziękuję za sugestie...
Luki1973
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 06 lut 2017 08:18:20
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Nie odpala po wymianie koła pasowego

Postprzez mody1 » 30 cze 2021 19:12:30

Czujnik położenia wału ?
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Nie odpala po wymianie koła pasowego

Postprzez Luki1973 » 30 cze 2021 19:45:13

Nie odkręcałem go żeby zablokować wał no chyba że jak pokrecałem troche w lewo jak próbowałem odkręcać śrubę blokując silnik skrzynią na 5 biegu to może o 45st ruszyłem silnik w lewo bo to kiepska metoda na odkręcanie. Martwię się czy od tego pokręcenia w lewo nie stało się coś z pompą albo rozrządem?
Luki1973
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 06 lut 2017 08:18:20
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron