Witamy !



[2.2] Czujnik ciśnienia oleju

Re: [2.2] Czujnik ciśnienia oleju

Postprzez adek » 10 lip 2014 10:26:19

Witam
Miałem podobne objawy . Ni tego i owego zapaliła sie lampka kontroli ciśnienia oleju na małych obrotach ,po przekroczeniu 1400obr/min gasła. Po postoju też się nie zapalała ,dopiero po nagrzaniu silnika znowu się zapalała.Sprawdziłem poziom oleju "jest ok" weszłem na forum i odkręciłem czujnik ciśnienia w tym celu musiałem zdjąć koło prawe przednie , czujnik znajduje się pod alternatorem koło przewodu olejowego od tubiny.Okazał sie cały zaolejony , po oczyszczeniu okazuje się że czujnik puszcza olej do wtyczki ( delikatnie) i nagromadzony olej powodował zwarcie -zapalanie kontrolki, wkręciłem stary czujnik narazie jest dobrze ale szukam nowego :D
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2] Czujnik ciśnienia oleju

Postprzez kennedy » 08 paź 2014 18:01:38

I ja dzisiaj najadłem się strachu przez ten czujnik. Przegoniłem frotę poza miastem, zdrowo ponad prędkość autostradową - i przy powrocie do domu w korkach zaczęła mi migać kontrolka ciśnienia. Podnoszenie obrotów pomagało tylko na chwilę, bo wraz ze wzrostem temperatury silnika - obroty potrzebna do zgaśnięcia kontrolki były coraz wyższe - przy 90* musiałem już trzymać frotę na 1400rpm. Oczywiście wszystko z myślą, że pada pompa i rzeczywiście brakuje ciśnienia w układzie.
Pod uwagę brałem jeszcze czarny scenariusz z sypiącym się dołem silnika - mimo, że nic niepokojącego nie słychać.
Na szczęście okazało się, że to wspomniany już czujnik ciśnienia, który zarzygał olejem wszystko pod sobą.
Dostęp spod auta, bez kanału, po ściągnięciu dwóch przednich osłon - czujnik pod alternatorem - na płaskie 24 - chociaż wygodniejsza byłaby długa nasadka.
Koszt czujnika 13 zł :1:
Avatar użytkownika
kennedy
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 sie 2013 16:52:01
Lokalizacja: Słupsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2] Czujnik ciśnienia oleju

Postprzez jrzeuski » 08 paź 2014 18:34:17

Taki sam efekt mialem na gorącym silniku, ale czujnika jeszcze nie wymienilem.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.2] Czujnik ciśnienia oleju

Postprzez adek » 31 paź 2014 14:50:25

Witam
Znowu się zapaliła lampka oleju :wsciekly: Na trasie .Czujnik zaczął puszczać olej myślałem że nie dojadę.Wymieniłem go pół roku temy ( nie zostawiłem paragonu :wsciekly: ) kupiłem drugi za 25,- dobrali od Aveo .Jestem ciekawy kiedy puści .Stało sie to po jeździe autostradowej ( przewietrzałem frote srednia 140km/h) chyba go przedmuchało ?
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość