Witamy !



[2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez trout86 » 20 mar 2014 09:04:45

mi w golfie nie palił na zimnym- okazalo sie ze rozrzad na pompie przeskoczyl. do tego kat wtrysku ustawialem delikatnie. i później jak reka odjął
trout86
 

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez slawek2401 » 27 gru 2014 13:13:57

Witam W mojej frotce pojawił się ten sam problem co u was Pali na ciepłym na dotyk lecz po dłuższym przestoju pali za kturymś razem im zimniej tym dłużej trzeba kręcić i odpala dopiero po dodaniu gazu. W ostatnim czasie wymieniłem filtr paliwa, zamontowałem zaworek zwrotny, i wymieniłem świece żarowe oraz sprawdziłem że grzeja jak należy Przed chwilą będąc w garaży zauważyłem jeszcze dwa czujniki na pompie wtryskowej połączone ze sobą razem 3 kablami czy one maja wpływ na odpalanie na zimnym ? Z góry dziękuje za pomoc
Avatar użytkownika
slawek2401
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Obrazki: 2
Dołączył(a): 14 sie 2011 20:48:47
Lokalizacja: Niepołomice
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez baxxx » 31 gru 2014 11:16:46

sprawdź kompresję jeżeli będzie ok, to sprawdź czy działa ci tzw ssanie, jak wciśniesz przełącznik po lewej stronie na desce to powinien "cyknąć" zaworek podciśnieniowy, to słychać, jeżeli tak to zdejmij za lewym kołem przednim, taka osłonę z gumy i tam będziesz miał dostęp do pompy wtryskowej, zamontowany jest na niej taki mieszek podciśnieniowy, który podciąga dźwignię gazu i wprowadza silnik na wyższe obroty
Avatar użytkownika
baxxx
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 23 sie 2012 09:55:13
Pochwały: 3
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez slawek2401 » 31 gru 2014 15:13:00

Właśnie sprawdziłem To niby ssanie do tego przełacznika u mnie nie dochodzi prąd wogule, natomiast doprowadziłem + na krutko do przełacznika słychać że przekaźnik cyka lecz obroty nie wzrastają. Dzięki za poradę idę walczyć z tym dalej
Avatar użytkownika
slawek2401
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Obrazki: 2
Dołączył(a): 14 sie 2011 20:48:47
Lokalizacja: Niepołomice
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez Odoll » 01 sty 2015 22:47:39

baxxx napisał(a):sprawdź czy działa ci tzw ssanie.............

No ale co to ma wspulnego z samym odpalaniem na zimnym :niewiem: NIC :!:
To "ssanie" to po prostu mechaniczne podwyższenie wolnych obrotów i z samym odpalaniem nie ma nic wspulnego , to samo uzyskasz wciskając lekko pedał gazu . To działa tylko wtedy jak silnik już pracuje żeby nie żucało nic jak szatan zanim się nie rozgrzeje a potem się samo wyłącza.
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez baxxx » 02 sty 2015 08:44:42

napisałem to odnośnie tego
slawek2401 napisał(a):... zimniej tym dłużej trzeba kręcić i odpala dopiero po dodaniu gazu...


co do samego ciężkiego odpalania, podpowiedziałem koledze żeby najpierw sprawdził sprężanie ?? więc nie wiem co się ciskasz :wink:
Odoll po za tym nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie obroty podciąga od razu przy odpaleniu, pół roku z tym walczyłem po zakupie froty, więc sprawę podciśnień mam z grubsza opanowaną :wink:
Avatar użytkownika
baxxx
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 23 sie 2012 09:55:13
Pochwały: 3
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez Odoll » 02 sty 2015 09:09:29

baxxx napisał(a):Odoll po za tym nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie obroty podciąga od razu przy odpaleniu, pół roku z tym walczyłem po zakupie froty, więc sprawę podciśnień mam z grubsza opanowaną :wink:

No zgadza się że obroty podciąga po odpaleniu bo to jak tylko dostanie podciśnienie na tłoczek to zaraz przesówa te wolne obroty do góry ale nie zmienia to faktu że NAJPIERW musisz odpalić .
A jeśli ktoś ma problem z odpaleniem to to mu NIC nie pomoże .
Jeśłi samochód w plusowych temperaturach odpala dobrze a czym zimniej tym gożej to jest na to jedna rada : NOWY AKUMULATOR

ps. i sie nie ciskam tylko wymieniam poglądy :beer:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez baxxx » 02 sty 2015 10:22:18

jak nie będzie miał kompresji to i nowy aku mu nie pomoże, w dieslach niestety to podstawa, a jak kolega pisze, że go piłuje kilka razy, to myślę że akumulator trzyma

slawek2401 sprawdź stopień sprężania, jeżeli będzie ok, to zobacz czy po przekręceniu stacyjki dochodzi napięcie do świec, potem czy grzeją, jak to będzie ok, to możesz poprosić kogoś, żeby kręcił rozrusznikiem a sam popuść lekko wtryskiwacz i zobacz czy ropa "tryśnie" , to bardzo prosty silnik, jak ma sprężanie + dobre świece + jest ropa to musi palić :wink:
Avatar użytkownika
baxxx
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 23 sie 2012 09:55:13
Pochwały: 3
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez Pawel » 02 sty 2015 16:50:11

Skoro piluje zimny silnik to może układ paliwowy, cofanie paliwa z pompy...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez tom73 » 03 sty 2015 23:53:41

Witam.
Co do odpalania na zimno 2.8 to do -5 pali bez problemu nawet bez swiec. Lekko zakolysze i cyka. Mam teraz 2 sztuke i w obu byly totalnie wypalone swiece. Poprzedni wlasciciel nie zwracal na to uwagi bo odpalala.Wymiana swiec nie stanowi problemu, w obu przypadkach bardzo lekko dalo sie odkrecic.Tak wiec warto zaczac od sprawdzenia swieczek i czy dostaja prad z przekaznika.
Jesli grzeja to juz tylko paliwo. Przed odpaleniem podpompowac recznie pompka, odpowietrzyc( ewentualnie) i zakrecic. Jesli odpali to powietrze w ukladzie. Dlaczego problemy gdy jest zimno ? Skurcz metalu. Gdzies cos sie musi poruszac i rozczelniac.
Jeszcze jedna rada. Przed odpaleniem gdy jest zimno sprawdz czy przekaznik daje prad na swiece. Najlepiej podlaczyc jakas zarowke na mostek i zakrecic.
Ople bardzo sa czule na zmiany temperatury. Zawsze byly problemy po pierwszych przymrozkach z polaczeniami elektrycznymi
Pozdrawiam
Tomek
tom73
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 lip 2011 23:44:09
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez Pawel » 04 sty 2015 18:23:49

Wymieniłem wszystkie przewody paliwowe i pomogło, były mocno zniszczone i brały lewe powietrze. Na termostacie jest czujnik odpowiadający za grzanie świec, mój jeat walnięty i gdy go podłączę trzeba się "szarpać" z silnikem... W którymś temacie wklejałem zdjęcie z zaznaczonym owym czujnikiem...

-- N 04 sty 2015 19:25:37 --

tom73, we frocie 2.8 z opla, "orginalnego" jest nie wiele... :wink:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez horacy1982 » 16 sty 2015 22:04:04

Mam podobny problem swiece nowe grzeja na przycisk pompiarze pizd.. nie dali sobie rady albo się im nie chciało robic wiec założyli mi moja druga pompe pali lepiej ale glosniej chodzi.
Avatar użytkownika
horacy1982
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 20
Obrazki: 1
Dołączył(a): 27 cze 2012 19:23:44
Lokalizacja: wroclaw
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez jasko2423 » 18 sty 2015 17:24:20

Hejka. Ja tak miałem u siebie że cieżko odpalał tzn. na początku załapywał a poźniej gasł albo nie równo pracował, tak się meczyłem druga zimę aż do wczoraj.Zaczołem grzebac przy pompie i z tyłu za pompą jest taki elektro zawór co łaczy powrót z dolotem paliwka wykręciłem dobrze wyczysćiłem tam w tym zaworze też takie siteczko było i troche syfu. POskrecałem , pojedziłem trocheżeby się dobrze układ odpowietrzył, dzisiaj rano grzeje swiece dryng i chodzi równiutko za pierwszym razem.To chyba była tego przyczyna a i wszystkie wezyki od paliwa co były , końcówki poodcinałem i pozakładałem jak wcześniej bo końcówki lekko struchlałe były teraz układ szczelny elektro zaworek wyczyszczony i chula. Tam popatrzeć trzeba noi napisać jak pomogło ps a i na mocy troche zzyskał
jasko2423
 

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez kki » 07 lut 2015 16:04:16

Mam podobny problem z moim 2.8 i tak powoli dojrzewam do zabrania się za pompę.
Trzeba rozebrać pół samochodu m.in. rozpiąć rozrząd by się dostać do tej pompy (i wspomnianych zaworków i sitka)?
Nie wiem czy nie pojeździć trochę i od razu zlecić wymianę paska. Zwłaszcza, że pod blokiem tego chyba nie zrobię.
kki
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 21 lut 2014 18:09:52
Pochwały: 3
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez RudeBoy » 07 lut 2015 16:11:24

kki napisał(a):Mam podobny problem z moim 2.8 i tak powoli dojrzewam do zabrania się za pompę.
Trzeba rozebrać pół samochodu m.in. rozpiąć rozrząd by się dostać do tej pompy (i wspomnianych zaworków i sitka)?
Nie wiem czy nie pojeździć trochę i od razu zlecić wymianę paska. Zwłaszcza, że pod blokiem tego chyba nie zrobię.


z Tego co widzę dam Ci dobrą radę.
Nic nie rób. Jedź do mechanika.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.8 TDI ] Zimny cięzko odpala, ciepły bez problemu

Postprzez kki » 07 lut 2015 16:22:14

Rada dobra. Chyba będzie trzeba zmienić mechanika, bo na moje "słabo odpala jak zimny" wymienił tylko świece i nic się nie zmieniło stwierdził że innych pomysłów nie ma. A nie wiem czy się nie zdenerwuje jak powiem. "bo wiesz przeczytałem w internecie że jest tam takie sitko i trzeba je wyczyścić" to pewnie odpowie coś typu "to niech ci te internety to naprawią" :D

-- 07 lut 2015 16:45:28 --

Naklikałem chyba wszystkie możliwe przyciski i przeczytałem FAQ i mimo to nie wiem jak edytować poprzedni wpis...

Doczytałem w innym wątku gdzie kręcić przy pompie i że nie trzeba jej demontować. Spróbuję (o ile uda mi się tam wcisnąć rękę).
:pomidor:

-- 07 lut 2015 16:46:11 --

Hehe no to już wiem jak edytować. Wystarczy odpowiedzieć pod swoim postem :D
kki
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 21 lut 2014 18:09:52
Pochwały: 3
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia strona

Powrót do 2.8 TDI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość