Witamy !



[A 2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez brum » 23 sty 2011 20:59:33

Jest wkręcony do bloku silnika, z prawej strony(jak się mylę to z lewej), od przodu.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez sznurka » 17 lut 2011 19:37:30

Generalnie problem mam dalej. Silnik przydławia się jak jest rozgrzany i na wybojach - jak się samochód "trzęsie". Czujnik obrotu wału wymieniony na nowy - w między czasie nie było iskry na cewce i nie odpalał - winny był czujnik. Zmienione przewody zapłonowe na nowe. Wygląda na to, że podczas jazdy na wybojach coś przerywa pracę silnika, na prostej, gładkiej nawierzchni jest ok. Ma ktoś jakiś pomysł???
sznurka
 

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez brum » 17 lut 2011 19:45:48

Sprawdz wszystkie kostki w komorze silnika, zwłaszcze te na grodzi. U mnie się juz kilka razy rozłączyły i silnika gasnął na wybojach.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez sznurka » 18 lut 2011 07:20:23

Kostki sprawdzone czy się nie rozłączyły - wygląda na to, że są ok ale może gdzieś coś nie styka albo jaki przewód szwankuje. Do elektryka wstawiam frotę, może coś znajdą
sznurka
 

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez jrzeuski » 18 lut 2011 09:20:49

A może to coś z dopływem paliwa?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez sznurka » 23 lut 2011 17:57:08

Aktualnie frota u elektryka stoi i sprawdzają co może być nie tak. Filtr paliwa nowy, pompa też działa - na zimnym silniku się nic nie dzieje, jakby to coś z paliwem, to chyba działo by się niezależnie od temperatury silnika i czy po równej nawierzchni się jedzie czy po wybojach, przydławia się właśnie na rozgrzanym silniku i nierównej drodze. Ostatnio jazda do elektryka to 15 km po asfalcie (więc równo i nie trzęsło) przy temp. zewn. -15 C i zero objawów.
sznurka
 

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez sznurka » 04 mar 2011 06:37:57

elektryk nic nie znalazł :evil:
posprawdzane kostki, przewody wszystko wydaje się być ok ale objawy nie ustąpiły, wciąż się przydławia na wybojach na ciepłym silniku.
MOŻE JEDNAK KTOŚ TU MA JAKIŚ POMYSŁ CO TO MOŻE BYĆ???
sznurka
 

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez Sołtys » 11 maja 2011 22:58:29

sznurka jak tam Twoja Frota? Mam podobne objawy w silniku 2.4i ... zapala mi się czasami kontrolka silnika, nieraz pali się cały czas, do tego dochodzi nieraz dławienie się przy dodawaniu gazu a nawet potrafi zgasnąć i później nie chce zapalić. Też podejrzewam czujnik położenia wału ale widzę, że u Ciebie wymiana nie pomogła :niewiem: Coś się może udało Ci ustalić, w czym problem?
Avatar użytkownika
Sołtys
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13 sie 2009 06:54:32
Lokalizacja: Karnice - (Rewal)
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez sznurka » 31 maja 2011 07:47:17

Sołtys w końcu moje auto działa bez zarzutu! chociaż powiem ci że w pewnym momencie zwyczajnie już miałam dość, zwłaszcza że każdy magik sobie kazał płacić...
Po pierwsze okazało się że wymieniony na nowy czujnik wału korbowego był fabrycznie wadliwy - kupiliśmy chiński i niestety był nadtopiony wiec musieliśmy kupić nowy - tym razem zainwestowaliśmy w porządniejszy - ale w zasadzie najpierw został przez mechanika wmontowany dobry czujnik ze sprawnej omegi więc było wiadomo ze warto zainwestować
po drugie - były nadtopione przekaźnik, kostka przekaźnika i przewody idące od przekaźnika pompy paliwa

powodzenia zatem w szukaniu usterki!
sznurka
 

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez jrzeuski » 31 maja 2011 07:55:20

Sznurka, a udało się ustalić, co było przyczyną nadtopienia się instalacji? Bo jeśli nie, to może wkrótce się sprawa powtórzyć i kolejny czujnik pójdzie na złom.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A2.0] Przy obciążeniu się przydławia.

Postprzez sznurka » 31 maja 2011 08:22:40

jrzeuski nie, poprzedni czujnik - ten najstarszy oryginalny po prostu został wymieniony na chińczyka bo jak się go ruszyło celem przeczyszczenia to się uszkodził - ale nie był nigdzie nadtopiony, ot po prostu w sumie niepotrzebnie wtedy chyba wepchaliśmy łapy wierząc temu co na komputerze wyszło
po zamontowaniu chińczyka dobrze było przez 2 dni - wnioskuję że pewnie wtedy już się nadtopił
teraz minęło jakieś 2-3 tygodnie i jest ok, i tu następuje takie podlaskie trzykrotne spluwanie przez lewe ramię celem odczynienia uroków 8-)
sznurka
 

Poprzednia strona

Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości