Witamy !



[A 2.0] Miska olejowa

[A 2.0] Miska olejowa

Postprzez Łuksik » 04 cze 2009 17:32:11

Witam Mam zamiar zabrac sie za wymiane miski olejowej stara poległa na polu chwały i tu mam pytanie do wszystkich kto to juz robił lub wie jak sie to robi.A mianowicie przymierzam sie do załozenia miski nie aluminiowej tecz zwykłej stalowej czy z czego one tam sa robione lecz nie wiem czy np pasuje od opla calibry lub czegos innego o poj 2,0 moze jakies podpowiedzi. :cry2:
Łuksik
 

Re: PYTANIE O MISKE OLEJOWA silnik 2,0 1992

Postprzez konik » 04 cze 2009 18:46:07

Muszę Cię zmartwić pasuje tylko od Frontery, i na domiar złego aby ją zmienić trzeba wyciągać silnik :|
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: PYTANIE O MISKE OLEJOWA silnik 2,0 1992

Postprzez Łuksik » 04 cze 2009 20:05:29

Oj nawet nie chce sobie wyobrazac a jak by tak popuscis poduszki silnika podnies silnik do gory a przedni dyfer w dół to powinna wyjsc bez problemow tak mi sie wydaje
Łuksik
 

Re: PYTANIE O MISKE OLEJOWA silnik 2,0 1992

Postprzez makar » 05 cze 2009 19:44:31

tak opuszczasz dyfer silnika nawet nie musisz ruszać i wyjdzie, roboty kupę a miejsca mało
Z samym unioszeniem silnika nie próbowałem ale nie da rady chyba , ja wyciągnąłem cały silnik. Jakbyś szukał miski to mam
makar
 

Re: PYTANIE O MISKE OLEJOWA silnik 2,0 1992

Postprzez Łuksik » 05 cze 2009 20:24:31

Witam walka z miską rozpoczeła sie rano oczywiscie zwyciezyla inteligencja a wiec 1:0 dla ludzkosci :beer:
Moze podam takie streszczenie na przyszłosc najpierw podpieramy silnik w okolicy skrzyni najlepiej lewarkiem ja uzywalem takiego moze przesadzilem 25ton uzdzwigu niestety nic innego nie mialem ale idealnie sie sprawdził.Nastepnie popusciłem poduszki silnika klucz 19 dwie nakretki i gotowe potem silnik w góre i nastepnie zabieramy sie za przedni most dwie nakretki na klucz 22 oraz dwie sruby tez 22 most w dół i piekny dostep popuszczamy wszystkie sruby na klucz 10 od miski oraz wysprzeglik i ta smieszna łapke z drugiej strony nie wiem po co ona tam wogule jest.Jak juz odkrecimy miske pojawia sie problem co mianowicie smok tez trzeba odkrecic ale z tym to najmniejszy problem.No i miska na zewnatrz.Jesli ktos posiada taka miske jakie koszta wchodza w gre w przypadku gdy bym sie nie bawił z tą zwykła tłoczona prosze o podawanie cen bo musze sie zastanowic czy gra warta swieczki.A teraz frotka odpocznie az do złozenia a i przy okazij to polecam tez wymienic reperaturki w wysprzegliku akurat u mnie juz przeciekało wiec wymieniłem pozdrawiam i sory za rozciagłosc tematu ale mnie wena dopadła czekam na propozycje. :gears:
Łuksik
 


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron