Witamy !



[A 2.0] Głosna praca silnika

[A 2.0] Głosna praca silnika

Postprzez Łuksik » 30 gru 2009 15:06:22

Witam mam pytanie do posiadaczy sportow od 92 do 95r czy w kabinie podczas jazdy tez macie tak glosno jak jest u mnie.Chodzi mi glownie o predkosci przedzial 90-130 wydaje mi sie ze jak go kupilem to chodzil duzo ciszej niz dzis.Przebieg to 200tys i chyba bez remontu przynajmniej ja nic nie robilem.Mysle ze chyba silnikowi sie juz nie chce zyc.Co o tym myslicie.
Łuksik
 

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez krynek » 30 gru 2009 17:16:19

A jesteś pewien że to silnik(?), sporcik komfortową limuzyna nie jest i u mnie też powyżej 80km/h jest stosunkowo głosno i nie wynika to bynajmniej z pracy silnika bo on trzyma około 2tysięcy obrotow na piątym biegu, ale takie same obroty trzyma wcześniej na każdym z biegów i wówczas nie ma się wrażenia że jest jakoś specjalnie głośno :mrgreen: .
MTeki robią swoje :mrgreen: , szumią chyba łożyska w półosiach tylnego mostu ( i to ten szum najbardziej narasta powyżej 70km/h) ale takiego kupiłem i ponad 10kkm juz zrobiłem - czas był przywyknąć, przez pierwsze miesiące woziłem łożyska i uszczelniacze na wszelki wypadek w bagazniku ale jak zgubiłem uszczelniacze to łozyska też wjąłem do garażu i tak bym pewnie tego w trasie nie zrobił bo z narzędzi to tylko klucz do kół mam.
Więc reasumując jeśli głośność jest związana z prędkością pojazdu a nie obrotami silnika to wynika raczej z układu napędowego niż felernej pracy silnika.
pozdr
krynek
 

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez mpl » 30 gru 2009 17:52:39

ja nie jeżdżę szybciej niż 110km/h bo ogłuchnąć można, mnie się wydaje, że tak po prostu jest ; )
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez krynek » 30 gru 2009 18:15:23

...a zdejmijcie sobie latem dach i te wszystkie szyby - wówczas 40 na godzine to wszystko co się da :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...ale przyjemność wiatru we włosach - bezcenna.
pozdr
krynek
 

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez mpl » 30 gru 2009 23:17:03

krynek napisał(a):...a zdejmijcie sobie latem dach i te wszystkie szyby - wówczas 40 na godzine to wszystko co się da :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...ale przyjemność wiatru we włosach - bezcenna.
pozdr


Jechalimy 80 parę , mnie tam trochę w ucho nawiało, mojej dziewczynie się podobała, bo nawet machała coś tam z tyłu i później mówiła, że chce jeszcze... a nie to o czym innym ; ]

No tak czy inaczej bez dachu to tak spacerowo lepiej ; ]
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez flowers » 31 gru 2009 08:53:01

A sprawdź w ten sposób:

jedź z prędkością np: 70 czy 90 i wrzuć luz jak jest to samo to łożyska a jak nie to coś z przeniesieniem napędu (sprawdź olej w mostach i skrzyni) :idea:
flowers
 

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez szymon.ha » 31 gru 2009 11:59:16

Zawsze bezie trochę ciszej bo obroty silnika spadną, bo trzeba pamiętać że te silniki za ciche nie są, mój po 2,5tys obrotów to już hałasuje jak silnik odrzutowy a 140 osiągam prawie przy 4 tys,
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez Łuksik » 31 gru 2009 12:53:47

Witam troche mnie pocieszyliscie to moze napiesze tak oleje w mostach wymienione łożyska tez oczywiscie tylko z tylu i wlasnie mysle nad przodem ale to jest tak, jak jade 100 i wcisne sprzeglo to zaczynam slyszec co w radiu leci.Znajomy mechanik tez mi mowil ze te silniki tak maja a jeszcze jedno ma ktos z was jakie kolwiek wyciszenie pod maska moze jakies pomysly macie ,ja mysle nad mata wyciszajacas taka na cieplo.Tylko czy to cos da kolega ma longa z 97 z silnikiem 2,2 i po prostu bajka 140 i dopiero zaczyna byc slychac silnik.
Łuksik
 

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez mpl » 31 gru 2009 14:51:11

Poza maską musiałbyś wyciszyć jeszcze ściankę, tam jest blacha a później ta szara okładzina co w środku w kabinie :) - tak czy inaczej powodzenia - ja mam dość głośne radio, poza tym oprócz łożysk szumią opony, sama karoseria też lubi sobie gdzieś tam świszczeć od wiatru itp.zastanawiam się czy jest sens...
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez flowers » 31 gru 2009 15:10:34

Wyciszenie maski nie za wiele ci da. Aby w środku było ciszej najważniejsze jest wyciszenie podłogi i grodzi kabina/silnik. Na grodź daj matę wygłuszającą z wełny mineralnej ( taka jak w poldkach była) a na podłogę daj lepiej oryginał (nie dawaj tej samej wełny jak na grodź-wilgoć :stop: ) chyba, że ją nasz -to jest taka sztywna formatka z pianki poliuretanowej lub matę bitumiczną taką jak do wyciszania drzwi (audio). Ta oryginalna będzie lepsza ponieważ jest ona nie przyklejona i w razie potrzeby wyjmujesz ją i suszysz autko (po jakimś wodowaniu :mrgreen: ) a bitumiczna przykleja się do podłogi i w pustkach pomiędzy zostaje wilgoć :!:

Pozdro
flowers
 

Re: Głosna praca silnika 2,0

Postprzez Łuksik » 02 sty 2010 21:42:00

Mam jeszcze pytanie z innej beczki czy ktos z posiadaczy wymienial pompe olejowa chodzi mi glownie o koszta i gdzie nabyc w okolicach Katowic jesli ktos wie.Wydaje mi sie ze zaczyna konczyc zycie bo juz spada przy cieplym silniku jak olej jest cieply.
Łuksik
 


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość