Witamy !



[A 2.0] Przymulona frotka LPG

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez brum » 05 paź 2009 22:23:08

ttoby napisał(a):i co wkoncu mam popsute ?? pompe czy silnik do pompy ??


Zobacz sobie na allegro pompe do frontery a będziesz widział co kupić.


wikked napisał(a):Pompa pracuje po przekręceniu kluczyka w stacyjce do momentu ,aż wytworzy w układzie odpowiednie ciśnienie. Na 100% słychać ją , jeżeli jest sprawna .


Tak jest jeśli straci ciśnienie na układzie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez Janek 44 » 05 paź 2009 23:09:50

ttoby napisał(a):o co z tym chodzi ?? i co wkoncu mam popsute ?? pompe czy silnik do pompy ??
Masz spalony silnik, natomiast wirnik i obudowa są dobre.
ttoby napisał(a):zastanawia mnie jedynie powod uszkodzenia tej pompy ... poniewaz z tego co slyszalem te urzadzenia nie powinny ulegac uszkodzeniu :/ ....

Powodem uszkodzenia jest jazda na gazie i nasze wspaniałe kochane paliwo. Zresztą jak już ją wyciągniesz to zobaczysz i zrozumiesz.
Podobno od Poloneza 1.4MPi pasuje, ale ja tego nie sprawdziłem ,tylko słyszałem.
Ostatnio edytowano 06 paź 2009 19:47:43 przez Janek 44, łącznie edytowano 1 raz
Janek 44
 

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez brum » 05 paź 2009 23:25:24

Janek 44 napisał(a):Powodem uszkodzenia jest jazda na gazie i nasze wspaniałe kochane paliwo.


Gaz nie jest powodem jej uszkodzenia, zapamiętajcie sobie to. Powodem uszkodzenia jest mała ilość Pb, syf w zbiorniku który może zostać zassany przez sitko, jej chwilowa praca na sucho lub poprostu uszkodzenie od pracy bo ona też ma jakąś żywotność. Jazda na LPG z Pb w zbiorniku nie wpływa na jej szybsze uszkodzenie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez Janek 44 » 06 paź 2009 05:56:06

brum napisał(a):Gaz nie jest powodem jej uszkodzenia, zapamiętajcie sobie to. Powodem uszkodzenia jest mała ilość Pb, syf w zbiorniku który może zostać zassany przez sitko, jej chwilowa praca na sucho lub poprostu uszkodzenie od pracy bo ona też ma jakąś żywotność. Jazda na LPG z Pb w zbiorniku nie wpływa na jej szybsze uszkodzenie.

Zapamiętałem sobie. Hehe. Gaz sam w sobie nie uszkadza pompy(ja tego nie napisałem).Natomiast jazda na gazie tak. W czasie jazdy na gazie pompa nie pracuje, w zbiorniku z paliwa i innych zanieczyszczeń wytrąca się szlam(tak to można nazwać), który blokuje wirnik i powoduje spalenie silnika pompy. Telegraficzny skrót.
Wiem , że pompy zużywają się, tylko w samochodach jeżdżących na LPG zużywają się znacznie częściej.
:hi:
Janek 44
 

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez ADAM SP3WXO » 06 paź 2009 07:28:22

Janek 44 napisał(a):
brum napisał(a):Gaz nie jest powodem jej uszkodzenia, zapamiętajcie sobie to. Powodem uszkodzenia jest mała ilość Pb, syf w zbiorniku który może zostać zassany przez sitko, jej chwilowa praca na sucho lub poprostu uszkodzenie od pracy bo ona też ma jakąś żywotność. Jazda na LPG z Pb w zbiorniku nie wpływa na jej szybsze uszkodzenie.

Zapamiętałem sobie. Hehe. Gaz sam w sobie nie uszkadza pompy(ja tego nie napisałem).Natomiast jazda na gazie tak. W czasie jazdy na gazie pompa nie pracuje, w zbiorniku z paliwa i innych zanieczyszczeń wytrąca się szlam(tak to można nazwać), który blokuje wirnik i powoduje spalenie silnika pompy. Telegraficzny skrót.
Wiem , że pompy zużywają się, tylko w samochodach jeżdżących na LPG zużywają się znacznie częściej.
:hi:


Zużywają się częściej, bo cały czas pracują, a pompa jest odcięta zaworem od silnika. Więc cały czas pracują na wysokim ciśnieniu i silnik tego nie wytrzymuje :( . Miałem kiedyś taki problem i rozwiazałem go w prosty sposób. Założyłem odciącie zasilania przy pracy na LPG. Na zasilanie pompy dołożyłem przekaźnik sterowany z centralki LPG; jak pracuje na Pb podaje napięcie na pompę, w chwili przełączenia na LPG pompa się automatycznie wyłączała :D
ADAM SP3WXO
 

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez brum » 06 paź 2009 10:29:35

Janek 44 napisał(a):W czasie jazdy na gazie pompa nie pracuje, w zbiorniku z paliwa

Pracuje cały czas na LPG jesli instalacja jest dobrze założona.

ADAM SP3WXO napisał(a):Na zasilanie pompy dołożyłem przekaźnik sterowany z centralki LPG; jak pracuje na Pb podaje napięcie na pompę, w chwili przełączenia na LPG pompa się automatycznie wyłączała


Dobry gazownik nie założy Ci czegoś takiego żeby Ci zaoszczędzić kosztów. Przy czymś takim zasyfiają się wtryski i przewody. Pompa musi pracować żeby chłodzić wtryski itd. Najczęstszym powodem uszkodzenia jest za niski stan paliwa.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez ttoby » 06 paź 2009 12:03:34

ehh ... no tak juz to bywa .... :P
z drugiej strony nie ma sie co dziwic bo wkoncu to nie jest nowe auto ... tylko poczciwy staruszek ....
zastanawiam sie tylko nad tym czy kupic nowa czy uzywana ...
bo uzywana prawie polowe tansza .... ale nowa to nowa ....

wiec co radzicie ?? :)
ttoby
 

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez FROTERKA » 06 paź 2009 12:55:26

Nie wdając się w tę cudowną dyskusję miedzy Jankiem44 a resztą powiem Ci, że miałam ten sam problem. Też jeździlismy na zbyt niskim stanie paliwa, po dwóch latach szlag trafił pompę. Kupiłam u Fazi'ego używkę. Jest ok.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez ballula » 06 paź 2009 12:56:40

ttoby napisał(a): nie ma sie co dziwic bo wkoncu to nie jest nowe auto ... tylko poczciwy staruszek

Jak możesz :?: :wsciekly:
ttoby napisał(a):zastanawiam sie tylko nad tym czy kupic nowa czy uzywana ...
wiec co radzicie ?? :)

Jeśli nosisz się z zamiarem kupna nowej frotki :P to kup używaną ( tylko skąd wiesz w jakim ona będzie stanie i jak długo pożyje) :?:
Mnie też nie długo czeka wymiana i uważam, że nawet ten "staruszek" jak to napisałeś zasługuje na nową :D
ballula
 

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez ttoby » 06 paź 2009 13:04:41

hmm ... hmm ....

sam juz nie wiem .... bo jesli to i tak niedlugo ma sie zepsuc (tak jak pisaliscie ze jak sie jezdzi na gazie to pompy szybciej padaja .... ) to po co nowa .... :/
ale z 2giej strony jak kupie uzywke i niedlugo znowu padnie to tez niedobrze ...:/

ehh .... no jeszcze bede myslal ... ale jestem blizej nowej :D

btw. a jak juz bede mial to porozkrecane to sprawdzic albo ew. wymienic jeszcze cos ?? czy tylko sama pompa i ma byc ?? :D
ttoby
 

Re: popsuta FRPTA - prosze o pomoc

Postprzez brum » 06 paź 2009 22:01:53

Jak będziesz miał 1/2 zbiornika i w miare świeże paliwo to nie padnie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez konik » 10 paź 2009 00:11:41

Kolego ttoby może jak napiszesz jeszcze dwa tematy to frotka zacznie jeździć???
Może zamiast pisać warto poczytać jakie podobne problemy mają inni i tam szukać odpowiedzi: viewtopic.php?f=14&t=2945&start=20

A tak tytułem podpowiedzi to potwierdzę co napisał Wiktor :>: (to Janek 44 pisał bzdury :killer: ) W silniku CNE2.0 pompa paliwa nie pracuje po włączeniu zapłonu zaczyna pracować dopiero wtedy kiedy komputer wykryje obroty wału korbowego - sprawdzone!!!.
A jeżeli chodzi o pracę pompy w aucie z instalacją LPG to według mnie zmniejszona żywotność pompy wynika tylko i wyłącznie z niedbałości właścicieli, którzy przez skąpstwo jeżdżą z 2 litrami paliwa w zbiorniku i pompa często zasysa powietrze (szczególnie podczas przechyłów w czasie jazdy terenowej) co jak powszechnie wiadomo jej nie służy. W aucie z prawidłowo założoną instalacją LPG pompa pracuje cały czas chłodząc wtryskiwacze. To że wtryski są odłączone i silnik nie pobiera paliwa nie "męczy" zbytnio pompy gdyż szyna wtryskiwaczy ma powrót i paliwo wraca do zbiornika. Nawet podczas pracy silnika na PB wykorzystuje się tylko nieznaczną część wydajności pompy i odcięcie wtrysków nie "robi jej różnicy"
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez flowers » 10 paź 2009 08:16:34

Dokładnie i w temacie napisał Konik:>:
flowers
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez Tańczący » 10 paź 2009 14:42:56

[quote="konik]
A tak tytułem podpowiedzi to potwierdzę co napisał Wiktor :>: (to Janek 44 pisał bzdury :killer: ) W silniku CNE2.0 pompa paliwa nie pracuje po włączeniu zapłonu zaczyna pracować dopiero wtedy kiedy komputer wykryje obroty wału korbowego - sprawdzone!!!.
[/quote]
Obawiam się że janek miał racje. W ukladzie jest zawor cisnieniowy ktorego zadaniem jest utrzymywac cisnienie i utrzymuje to cisnienie przez pewien czas po wylaczeniu silnika. wtedy na start pompy potrzeba sygnalu z kompa. w innym przypadku uruchamia sie z kluczyka. a i jeszcze jedno konik , wytlumacz mi jak sa wtryskiwacze chlodzone bo noie lapie tego.
Tańczący
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez ttoby » 11 paź 2009 23:07:19

heh ....
taka sprawa .... najpierw kupilem POMPE w autowanda (178 pln) a potem zaczolem to sprawdzac ....
okazuje sie ze pompa jest SPRAWNA !!! i zeczywiscie jest tak ze zalancza sie dopiero po przekreceniu rozrusznika a nie zaplonu ... wiec jak sprawdzalem wczesniej na zaplonie to nie bylo jej slychac ....
dodam jeszcze ze mam jakos tak dziko i dziwnie podlaczony LPG ze nie gazie nie pracuje mi pompa ...

u mnie jest tak - 3 pozycyjny przelacznik do LPG

1, PALIWO = pompma pracuje po przekreceniu rozrusznika
2, sam GAZ = pompa nie pracuje wogole
3, PALIWO + GAZ ( przelancza sie przy ok. 2100 obr/ min) = pompma pracuje po przekreceniu rozrusznika , ale jak sie przelonczy na lpg to nie pracuje ... :/

skoro pompa jest OK to co moze byc u mnie zepsute ?? wymienilem w weekend filtr paliwa ...
a znajomy który troszke wiecej wie o mechanice ode mnie odkrecil swiece i mowi ze na paliwie auto jest zalewane ... co oznacza ze wtryski albo sie przywieszaja albo wogole sa uszkodzone (wyzarte przez stojace paliwo )

co z tym zrobic ?? czy trzeba kupic nowe wtryski ?? czy da sie to jakos naprawic ??
czekam na wasze odp . bo juz zaczyna mnie martwic ta sprawa ....
bo nie mam za bardzo kiedy sie tym zaja no i w tym miechu mase wydatków i nie wiem czy bede mial kase na naprawe ... o wydanch 180 pln za pompe która jest mi niepotrzeba nie wspomne ... /

btw. ile moga kosztowac nowe wtryski bo na allegro tego nie widze ....
ttoby
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez FROTERKA » 12 paź 2009 14:16:07

FROTERKA napisał(a):A tak w ogóle to stawiam na wtryski.

Nie, żebym się chwaliła ale pisałam o tym kilka dni temu.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez ttoby » 12 paź 2009 17:34:27

no wiem wiem ... i na podstawie tych informacji ja dokonalem odkrycia :P

z gory dziekuje :D
ttoby
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez FROTERKA » 12 paź 2009 19:09:57

Ten sam objaw może mieć wiele przyczyn. Czasem się uda, czasem nie.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez ttoby » 13 paź 2009 22:49:30

naprawilem ....

wstyd sie przyznac jaka byla przyczyna ... :/ ale dziala ....

powodem byl brak paliwa w baku ... :) przy czym jak sie okazuje mam powieszony wskaznik stanu paliwa w baku ....

dzis kupilem 20 litrów paliwa (wskaznik ani drgnol .... ) ale auto zaczelo jezdzic ....


szkoda tylko ze wydalem 178 pln na pompe + 40 na filtr paliwa .... (moze ktos chce kupic ?? bo mam nowe nie rozpkowane :)

ehh .... ze ja odrazu nie pojechalem zatankowac ...
ale tak to jest jak czlowiek sie zabiera nie od tej strony co trzeba ... :/
ttoby
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez FROTERKA » 14 paź 2009 11:33:11

o tym tez było. :D
FROTERKA napisał(a):ttoby, a ile masz paliwa w baku ?
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość