Witamy !



[A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Re: [A2.0} nie pali

Postprzez adi-1978 » 04 wrz 2010 19:33:01

Kolego to że pompa chodzi nie znaczy że pompuje poprawne ciśnienie
adi-1978
 

Re: [A2.0} nie pali

Postprzez janusz64 » 05 wrz 2010 08:24:50

A nie masz jakiegoś zabezpieczenia :?:
janusz64
 

Re: [A2.0} nie pali

Postprzez Szymeon » 05 wrz 2010 08:34:18

Nie wiem czy jest jakieś zabezpieczenie ,jak to sprawdzić ale wcześniej działo się tak ze nie oświecała się kontroka od komputera ,same otwarcie maski pomogło lub poruszanie kablami , dzis ide popaczeć i mam lpg wiec na lpg powinien palić tylko nie wiem jak
Szymeon
 

Re: [A2.0} nie pali

Postprzez Szymeon » 05 wrz 2010 12:40:41

To tak pali na lpg ,sprawdzałem czy leci paliwo to nic ,czyli albo pompa albo kable albo przekaznik ale który to hmm
Szymeon
 

[A2.0] . Problem z odpalaniem.

Postprzez zbir » 14 lis 2010 14:57:27

Witam. Poczytałem troche postów i próbowałem kilku rad lecz frota nadal nie chodzi.
Frota 93r z gazem, problem jest następujący, nie ważne czy zimny czy ciepły silnik nie daje się prawie zawsze uruchomic na benz., odpalam, na chwile zapali zaraz zgaśnie i później już musze odpalić na gazie i chodzi na gazie bez zastrzeżeń. Przewody świece wymieniane, pompka daje ciśnienie. Nieraz się zdarzy że odpali normalnie na benzynie i chodzi można nawet jechać i jest ok..
Pomocy co to może być.
zbir
 

Re: [A2.0] . Problem z odpalaniem.

Postprzez brum » 14 lis 2010 16:20:21

Niski poziom paliwa?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 15 lis 2010 00:32:02

Co znaczy niski poziom paliwa?
Co do pompki napisałem że daje ciśnienie to sprawdzałem w następujący sposób , pod frotą za filfrem odpiłem wężyk i go do butelki dosć szebko leciało do butelki, kilka chwil i pól litra.
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez frotkawaldka » 15 lis 2010 01:29:26

Ad zbir
paliwo do butelki lecieć może bardzo szybko ale bez odpowiedniego ciśnienia - miałem ten problem zabrakło mi paliwa, po zatankowaniu juz nie odpalił mimo że do butelki leciało pompa do wymiany
frotkawaldka
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez FROTERKA » 15 lis 2010 06:23:38

zbir napisał(a):Co znaczy niski poziom paliwa?

Tzn. poniżej połowy w baku a w praktyce na oparach.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 15 lis 2010 21:32:46

Dziś wykręciłem zbiornik, paliwa ok.15l, gdy włanczałem pompke na chwile na sucho to dosyć dobrze dmuchało powietrzem a gdy przytkałem palcem to troche zwolniła a cićnienie jakieś było, chyba trzeba zaryzykować i kupić drugą pompke żeby ją wyeliminować,
jeszcze jedno pytanie> nie działa mi wskażnik poziomu paliwa i mam takie pytanie ile i jakie kabelki macie przy pompce u mnie jest wtyczka z dwoma kabelkami + jeden kabelek zakładany z góry na jeden z dwuch bolców ten kabelek to u mnie masa. Pozdrawiam.
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez brum » 15 lis 2010 21:35:45

zbir napisał(a):gdy włanczałem pompke na chwile na sucho to dosyć dobrze dmuchało powietrzem a gdy przytkałem palcem to troche zwolniła a cićnienie jakieś było

To teraz raczej już musisz kupić :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 22 lis 2010 19:02:36

Pompka wymieniona, i dalej to samo, nie odpala albo odpala na chwile (chodzi mi o bęzyne). Czy to normalne gdy jak włoncze zapłon na chwile, to pompka chodzi i wyłącze i gdy próbuje odpiąć przewody od filra paliwa nie ważne który to tryska ciśnienie i przyszło mi do głowy że gdzieś jest jakiś zawór co mi za bardzo trzyma to ciśnienie. Proszę o pomoc.
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez konik » 22 lis 2010 19:15:18

Do kosza pompy dochodzą 4 przewody: dwa we wtyczce (zasilanie pompy i wyjście z rezystora pływaka do wskaźnika paliwa), oraz dwie masy na bolcach (jedna do nadwozia, druga do wlewu paliwa). W szynie wtryskowej paliwo utrzymywane jest pod zwiększonym ciśnieniem. Może spróbuj podłączyć pompę na stałe i sprawdź czy w takiej konfiguracji odpala normalnie.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 22 lis 2010 19:40:48

Ale jak odpaliłem na gazie i wchodziłem koło zbiornika jak był nie przyczepiony i nasłuchiwałem to pompe bylo słychać że pracowała. U mnie jest tylko jeden przewód masowy do nadwozia ale to wmoim problemie raczej mało ważne.
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez przemekcrx » 22 lis 2010 21:07:16

A wtryski czasami nie dostały po :dupa:
Ja obstawiam na zajechane wtryski,to częsta przyczyna jazdy na samym gazie :x
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez mlisu » 23 lis 2010 16:49:07

cisnienie latwo wykluczyc mierzac je na listwie o ile pamietam powienien byc taki zaworek jak w oponie.

To normalne, ze po przekreceniu kluczyka pompa chodzi przez chwile. Pozniej jak komp dostaje sygnal z czujnika polozenia walu to komp zapodaje prad na przekaznik.
Istnieje jeszcze ryzyko, ze zwalil sie przekaznik, ale objawy IMHO bylyby inne...
mlisu
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 23 lis 2010 20:58:22

Wtryski tak z dnia na dzień by mogły paść? Na samym gazie nie jeżdze zawsze się staram te 3km przejechać na bęzynie. Możliwe że przyczyną okaże się znowu pompka bo dziś sprzedawca dzwoniłdzwonił do mnie że przez pomyłke sprzedał mi pomke taką co idzie do Audi b4 2.0 z jednopunktowym wtryskiem, a z tego co się orientuje to tam potrzebne jest mniejsze ciśnienie wtrysku. Pewnie się dziwicie jak spasowała ano spasowała tylko po przrobieniu wtyczki do niej.
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez mlisu » 23 lis 2010 22:42:52

do jednopunktow byly mniej wydajne pompy, ale to nie jest problem przy odpalaniu.

u mnie 2.0 16v (c20xe) odpala bez problemu na pompie od 1.2 jednopunkt (c12nz) wiec to nie jest przyczyna - problem jest jak sie chce upalac
mlisu
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 24 lis 2010 19:33:30

To mnie nie posieszyłeś za bardzo , myślałem że wymienie tą pompke na taką jak powinna być i będzie już dobrze, tak apropo to ona u mnie odpala na jakąś sekunde 2. Zima się zbliża więc zostanie mi już chyba tylko jakiś mechanior jak ta wymiana pompki na nową nic nie pomoże.
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 25 lis 2010 19:17:12

Nówka pompka i dalej nie odpala benzynie, może ktoś wie jak sprawdzić wtryski? I jeszcze jedno pytanie, co to jest zaurządzonko pomiędzy 3i4 wtryskiem takie okrągłe i połączone z listwą wtrysków przewodami gumowymi paliwowymii jeden od tego idzie do podsiśnienia, czy podsiśnienie ma co wspólnego z odpalaniem?
zbir
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron