Witamy !



[A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez hirek_gda » 25 lis 2010 19:32:38

to coś to regulator ciśnienia paliwa
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 25 lis 2010 19:34:25

A przez ten regulator może mi nie odpalać?
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez mlisu » 25 lis 2010 22:56:12

no kolego zbir jasne ze tak. Pisalem juz zebys zmierzyl cisnienie na listwie.
mlisu
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zielaq » 26 lis 2010 07:57:32

u mnie pompa paliwa jakiś czas temu padła wogole. wymieniłem wczoraj na nową.alternatywną. no i podczas porannego odpalania znowu zamuła. zapalił, zgasł, zapalił, zgasł i dopiero za 3 razem zapalił na dobre. a przy okazji jeszcze jeden problem się pojawił. jak już zapalił po dodaniu gazu dławi się zamiast wkręcać na obroty. z czym to może być związane ??

a apropo pierwszego problemu mierzyłem napięcie na kostce przy pompie paliwa. probowalem kilkanascie razy włączać zapłon i napięcie się tam nie pojawia, dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem jest. stąd też pewnie ten pierwszy problem.
zielaq
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez konik » 26 lis 2010 08:12:22

zielaq napisał(a): mierzyłem napięcie na kostce przy pompie paliwa. probowalem kilkanascie razy włączać zapłon i napięcie się tam nie pojawia, dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem jest. stąd też pewnie ten pierwszy problem.


To normalne, poczytaj wątek o problemach z pompą paliwa.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez slawek40l » 26 lis 2010 19:09:30

Miałem ten sam problem tylko 2,2i longu .Wymieniłem pompę paliwa bo siadała, wymieniłem wszystkie filtry dalej to samo .Wyczyściłem krokowca i przepustnicę dalej problem .Wczoraj wymieniłem przepływkę i autko śmiga jak nówka nawet zgasła mi kontrolka błąd silnika która paliła się cały czas
slawek40l
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 cze 2010 10:38:48
Lokalizacja: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zbir » 26 lis 2010 22:51:57

Problem naprawiony usterką był przekażnik odcinający wtryski.
Dzięki wszystkim za pomoc, Pozdro.
zbir
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zielaq » 27 lis 2010 15:09:31

U mnie też temat chyba jest jasny ... ;/
kupilem pompę kagera - prosiłem o zamiennik do opla frontery, no i dopiero teraz doszedłem po numerkach ze to jest pompa do kadeta. cisnienie robocze 0,83 bar, a z tego co udalo mi sie w necie znalesc do frotki powinno byc 1 albo 1.1 (nie wiem które jest właściwe bo znalazłem 2 takie wersji).
Także od poniedziałku ide do Foty walczyć o zwrot kosztów (bo czeka mnie ponowne zdejmowanie baku i zmiana pompy...
zielaq
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez Szymeon » 27 lis 2010 15:23:05

W frocie ma być min 3 bar , zakładałem 1.1 i maskara kupiłem na allegro tą 3 bar i narazie cacy :)
Szymeon
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zielaq » 27 lis 2010 21:10:40

pompa az 3 bary ?? myslalem ze to na listwie jest podnoszone cisnienie do 3 barow a pompa ok 1.1 pozostaje.
ktos jeszcze potwierdzi jaka powinna być pompa do frotki ?
zielaq
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez brum » 27 lis 2010 21:22:32

3 bary powinna być.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zielaq » 02 gru 2010 22:17:05

pompa wymieniona. ma 3 bary albo 3.5. bodajrze od BMW (pasowała plug and play) za 94 zł. ale poprzednia pompa też nie była fabryczna. śmiga aż miło. jak ktoś będzie chciał podam numer katalogowy
zielaq
 

Re: [A 2.0] problem z odpalaniem

Postprzez zielaq » 04 gru 2010 23:43:15

więc już któryś dzień z rzędu śmigam na tej pompie i jest elegancko ciśnienie ma dobre, bo autko na benz dobrze jeździ, nie ma już problemu z tym ze jak się na zimnym odpala to gaśnie, od jednego kręcenia ładnie odpala.
Podaje info z pudełka od pompy:
FUEL PUMP
BMW3 COUPE
kod : 14 038
similar to :
Bosh no 0580 453 053
VDO no 228-210-005-014
cena : 94 zł 8;)

Firma to qap

i dodam że pompka pasuje wymiarowo idealnie(bynajmniej do mojego kubka w zbiorniku tak pasowała, i nawet nie musiałem zmieniać złączek na kablach.
zielaq
 

Re: [A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Postprzez tiger » 15 kwi 2011 19:39:42

Podepnę się do tematu.
Wyciek w okolicy pompy paliwa jest przerażający, ale muszę dojechać jakoś do mechanika, stąd moje pytanie czy mogę odłączyć pompę paliwa jak odpalę silnik i przełączę na gaz?? Coby tylko dojechać do warsztatu. I jeżeli tak można to gdzie można odłączyć zasilanie pompy (jakiś bezpiecznik, złączka w silniku, itp.)?? Mam w baku jeszcze ze 30 litrów benzyny więc szkoda by się cała wylała:/
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

Obrazekpicasaweb
Avatar użytkownika
tiger
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 373
Obrazki: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2010 08:42:31
Lokalizacja: Kraków
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Postprzez hirek_gda » 15 kwi 2011 20:38:58

nie wiem co masz za instalacje gazową ale w wiekszości istnieje możliwość awaryjnego odpalenia na gazie wiec pompę możesz odłączyć przed odpaleniem
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Postprzez mosi » 16 kwi 2011 09:23:49

tiger napisał(a):Podepnę się do tematu.
Wyciek w okolicy pompy paliwa jest przerażający, ale muszę dojechać jakoś do mechanika, stąd moje pytanie czy mogę odłączyć pompę paliwa jak odpalę silnik i przełączę na gaz?? Coby tylko dojechać do warsztatu. I jeżeli tak można to gdzie można odłączyć zasilanie pompy (jakiś bezpiecznik, złączka w silniku, itp.)?? Mam w baku jeszcze ze 30 litrów benzyny więc szkoda by się cała wylała:/


Pod maska w skrzynce bezpiecznikow , wyjmij bezpiecznik nr 6 oznaczony FI.Jak tak smigam caly czas bo tez mi paliwo ucieka ale od paru miesiecy nie moge zlokalizowac wycieku.
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Postprzez tiger » 18 kwi 2011 10:42:31

Niestety bezpiecznik nr.6 jeszcze zasila coś innego bo po wyjęciu jego silnik gaśnie:/ Wydaj mi się że jeszcze komputer jest tam podłączony.
Ale już auto jest u mechanika- na lince jakoś go zaholowałem. Z tego co patrzyłem to pękła rurka tuż przy pompie paliwa- jest tam dość ciasno i chyba lekko tarła o taką wystającą kopułkę. Ale ciężko tam dotrzeć ręką i głową bo jest mały prześwit między bakiem a podwoziem. Sytuacja ta daje mi do przemyślenia zamontowanie wyłącznika pompy paliwa tak na przyszłość. W końcu gaz to alternatywne zasilanie i powinno alternatywnie działać bez benzyny.
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

Obrazekpicasaweb
Avatar użytkownika
tiger
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 373
Obrazki: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2010 08:42:31
Lokalizacja: Kraków
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Postprzez makar » 19 kwi 2011 19:38:46

wężyki nad bakiem często pękają, w drugiej kolejności ida te przy kolektorze. koszt wymiany prawie zerowy ale jak widzisz na swoim przykładzie warto to zrobić.
Bezpiecznik nr 6 odcina tylko pompe w silniku C20 NE w 2.0 X20 SE dodatkowo odłącza grzałkę sondy lambda nie wiem czy to mogło zatrzymać auto może masz cos pomotane w elektryce
makar
 

Re: [A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Postprzez tiger » 20 kwi 2011 20:03:08

Autko już na chodzie:) wężyk nowy- pękła na długości 2 cm wzdłuż (najprawdopodobniej pękał od miesiąca jak nie dłużej), rozrusznik zregenerowany (bo czasami nie kręcił silnikiem). Myśląc przyszłościowo, muszę zbadać ten bezpiecznik, a jak nie to zrobić dodatkowy wyłącznik pompy (tak awaryjnie). Słyszałem też przestrogę aby nie wyłączać pompy jak auto jedzie na gazie bo benzyna krążąc chłodzi wtryski, czy to prawda??
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

Obrazekpicasaweb
Avatar użytkownika
tiger
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 373
Obrazki: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2010 08:42:31
Lokalizacja: Kraków
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A2.0]Problem z odpalaniem - pompa paliwa

Postprzez brum » 20 kwi 2011 20:05:09

tiger napisał(a):Słyszałem też przestrogę aby nie wyłączać pompy jak auto jedzie na gazie bo benzyna krążąc chłodzi wtryski, czy to prawda??

Prawda, i dodatkowo nie osiada się syf.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron